Byopecia Multiplex 60 Tablet (SAÇ DÖKÜLMESİ-TIRNAKLAR-BAĞIŞIKLIK)

ADINIZA FATURALI - AYNI GÜN - ÜCRETSİZ KARGO

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 27 Ağustos Salı günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

145,00 TLKDV
DAHİL
Hemen AL Sepete Ekle
  • ORİJİNAL ÜRÜNE
    %100 DESTEK
  • ÖDEME
    KORUMA SİSTEMİ
  • İNTERNETTE
    GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
  • Ürün Bilgileri

  • Taksit Seçenekleri

  • Ürün Yorumları (110)

  • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Byopecia Multiplex 60TB

Saç Dökülmesine Karşı Gıda Takviyesi

SKT: 05/2021

Saw Palmetto Extract (Cüce Palmiye Ekstresi) – 320 mg

Saw Palmetto, Cüce palmiye bitkisinin ekstresidir. Serenoa Repens olarak da bilinir. Saç dökülmelerinin en belirgin sebeplerinden biri olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerinde birikmesini önler. Saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur. En verimli DHT bloklayıcıdır. Saç dökülmesine çözüm olabilecek en etkili bitkisel ekstredir.

Metilsülfonilmetan – 100 mg

MSM olarak da bilinir. Saç ve cilt sağlığı için faydalıdır. Bağışıklığınızı güçlendirerek, bağışıklık sorunlarına bağlı saç dökülmelerini engellemede yardımcı olur.

Millet Seed Extract (Darı Tohumu – Panicum Miliaceum) – 20 mg

Darı tohumu ekstresi veya latincesi Panicum Miliaceum olarak da bilinir. Son dönemlerde Avrupa Birliği’ndeki saç araştırma enstitülerinin yakın takibinde olan bir üründür. Saç dökülmelerini önlemede temel hammaddelerden biridir. Saçların doğru şekilde beslenmesini ve uzamasını sağlar. Saç köklerindeki hasarları onarmaya yardımcı olur. Özellikle hamilelikte ve emzirmelerde ve yaşlılıktan dolayı meydana gelen saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır. Yeni saç oluşumunu destekler.

Biotin – 2500 mcg

Günümüzde karşımıza sıklıkla güzellik vitamini ismiyle çıkan Biotin’e, literatürde H Vitamini veya B7 vitamini denilmektedir. Biotin suda çözünen bir B Vitamini kompleksidir. Kalın bağırsaktaki bakteriler tarafından da üretilen Biotin sağlıklı bir yaşam için gerekli olan önemli bir vitamindir. Yağ, protein ve karbonhidrat metabolizmalarında bir koenzimdir. Aynı zamanda hücre gelişimine katkıda bulunur. Özellikle kemik iliği için çok önemli olmasının yanı sıra sağlıklı sinir dokuları için de gereklidir. Biotin’in son zamanlarda güzellik vitamini olarak anılmasının en büyük sebebi saçlara ve tırnaklara olan pozitif etkisidir. Bu yüzden kozmetik ürünlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Biotin eksikliğinde kuru ve pullaşan kafa derisi, kolayca kırılan ve kopan saçlar, cansız ve şekil almayan saçlar, saç dökülmesi ve kellik (alopesi) görülebilir. Biotin saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar ve sağlıklı saç büyümesini destekler.

L-Sistein – 30 mg

L-Sistein, saç telinin saç köküne bağlanmasında ve bağın güçlendirilmesinde kilit görevi olan bir aminoasittir. Günlük olarak yeterli miktarda alındığında, saçların güçlü ve sağlıklı gözükmesini sağlar. Cilt, saç ve tırnak dokularını destekler. Ayrıca, güneşin zararlı ışınlarından cildi korur. Saçların ve tırnakların ihtiyacı olan Keratin üretimini sağlar.

L-Metiyonin – 30 mg

L-Metiyonin, saç ve tırnak yapısını güçlendirir. L-Sistein ile birlikte saçların temel ihtiyacı olan Keratin üretimini sağlar. Takviye olarak alınması vücuttaki Keratin üretim sürecini hızlandırır. Yapılan araştırmalar neticesinde, saç beyazlamasını geciktirmede kullanılır. Ayrıca eklemlerdeki kıkırdak üretiminde önemli bir rol oynar. Eksikliğinde, artrit adı verilen eklem iltihaplanması görülebilir.

Vitamin B1 – 10 mg

Tiamin olarak da bilinir. Saç folikülleri üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Saçların büyümesi, güçlenmesi ve esnekliği için enerji sağlar. Ayrıca, saçların daha yumuşak bir görünümde olmasını sağlar. Eksikliğinde, elastikiyet kaybı, saçların parlak görünümünde azalma, kırılganlık, kepek ve saçların yavaş büyümesi gözlenebilir.

Vitamin B2 – 10 mg

Riboflavin olarak da bilinir. B2 vitamini eksikliği saçın kozmetik anlamda kötü görünmesine yol açabilir. Özellikle, saçlarda aşırı yağlanma ve güçsüzleşme gözlenebilir. Sık sık kırılmalar ve dökülmeler de yaşanan diğer problemlerdir. Enerjinin oluşum metabolizmasına yardımcı olur. Saçlı deride önemli etkileri olduğu gibi cilt sağlığı konusunda da başarılıdır.

Vitamin B3 – 10 mg

Niacin, literatürde Vitamin B3, Nicotinic asit, Niacinamide, PP olarak da adlandırılır. Niacin, damar genişletici özelliğinden dolayı saç diplerindeki kan akımını artırarak saç foliküllerinin (köklerinin) daha iyi beslenmesini ve saçların güçlenmesini sağlar. Ayrıca saçların yapı taşlarının oluşumunu destekler. Niacin eksikliğinde kolayca kırılan ve kopan saçlar, allerji ve inflamasyon, dermatitis görülebilir. Ayrıca, saç folikülü hücreleri yeterince beslenemeyebilir ve hızlı saç dökülmeleri meydana gelebilir. Niacin sağlıklı saçlar ve kafa derisi için son derece önemli bir vitamindir, kan dolaşımını stimule ederek saç köklerini besler, solgun, mat, yıpranmış ve rengi açılmış (güneş yada boyayla) saçların güçlenmesine yardımcı olur, canlandırır. Dolayısıyla da canlı parlak bir görünüm kazanır.

Vitamin B5 – 10 mg

Pantotenik asit, Panthenol veya Vitamin B5 olarak da tanınır. Vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Vitamin B5, derinin epitelyum yapısını güçlendirir, hasar görmüş deriyi ve saçları onarır, nemlendirir ve başlamış saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar. Saçları korur ve saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır, sağlıklı saç büyümesini destekler. Saçların büyümesinde önemli olan Koenzim A oluşmasında önemli bir rol oynayarak karbonhidratların, yağların ve proteinlerin enerjiye çevrilmesinde bir katalizör olarak hayati bir rol oynar. Saçları ve kafa derisini nemlendirir ve saçlara parlaklık kazandırır. Eksikliğinde, saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememesine neden olmakta ve saç dökülmeleri meydana gelmektedir.

Vitamin B6 – 10 mg

Saç derisindeki hücrelerin hızlı yenilenmesinde etkili bir rolü vardır. Eksikliğinde, saçlı deride iltihaplanma görülebilir. Saçlı derideki kan dolaşımını ve oksijenlenmeyi artırır. Dolayısıyla saç köklerinin beslenmesini iyileştirir. Saçın dayanıklılığı konusunda ve saçların sağlıklı uzamasında etkilidir.

Vitamin B12 – 60 mcg

B12 vitamini vücudumuzun sağlıklı biyolojik işleyişinde (Beynimizin düzgün işleyişinden, kanın oluşumunda, DNA ve yağ asidi hücrelerinin sentezlenmesi ve düzenlenmesi, vs) çok önemli bir rol oynar. Vitamin B12 kırmızı kan hücrelerinin oluşması için de gereklidir. Kırmızı kan hücreleri noksanlığında kanımızda yeterli oksijen taşınamadığından dolayı saç köklerimiz yeterince beslenemediğinden saçlarımızın büyümesi yavaşlar, incelir, dökülme ve kepeklenmeye neden olabilir.

Vitamin C – 60 mg

Vitamin C veya Ascorbic Acid kolajen üretimini ve saç büyümesini destekleyen suda çözünen bir vitamindir. Vücudumuz besinleri enerjiye dönüştürürken serbest radikalleri aktif olarak üretir. Bu serbest radikaller saç köklerimize zarar verir, antioksidan özelliklere sahip vitamin C vücudumuzdaki serbest radikallere karşı savaşır, genel saç sağlığının korunmasına yardımcı olur.

Vitamin E – 12 mg

E vitamini, tokoferol ve tokotrienoller de dahil olmak üzere sekiz farklı bileşenden oluşur. Bağışıklık düzenleyicidir ve kan dolaşımını artırır. Önemli bir antioksidan olması sebebiyle, saç köklerindeki hasarları onarır. Saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına yardımcı olur ve saçların yıpranmasını önler. Parlak bir görünüm sağlar.

Horsetail Extract (At Kuyruğu Ekstresi – Equisetum Arvense) – 20 mg

Latincesi Equisetum Arvense’dir At Kuyruğu ekstresi olarak da bilinir. At kuyruğu saçları güçlendiren ve kafa derisindeki sebum birikimini azaltan amino asitler, silika ve fitosteroller açısından zengindir. Silika saç ve ciltte bulunan eser elementlerden biridir. Bağ dokularının normal büyümesi, hem metabolik hem de yapısal bakımdan silika son derece önemlidir. Ek olarak silika saç gövdesinin önemli bir maddesi olan keratin sülfat yapımı için de gereklidir. Silka damar açıcı özelliği ile kafa derisindeki kan akışını artırarak saç büyümesinin hızlanmasını teşvik eder, saç dökülmelerine karşı etkin bir rol oynar. Saç sağlığına yardımcı olur ve saçları kalınlaştırır ve güçlendirir. At kuyruğundaki flavonoidler ve saponinler saçın yapısal mukavemetini artıran güçlü hücre yenileme ve yeniden oluşturma özelliklerine sahiptir. Özellikle yüksek oranda içermiş olduğu apigenin flavonu sayesinde kan dolaşımını stimule ederek saç köklerinin beslenmesini destekler ve saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur.

Pumpkin Seed Extract (Bal Kabağı Ekstresi) – 20 mg

Son dönemlerde, saç şikayetlerine karşı popüler olan bu bitki ekstraktı, Pumpkin Seed veya Balkabağı çekirdeği ekstraktı olarak da bilinir. Saçların nemlenmesini ve yeni saç oluşumunu destekler. Saçlı derideki gözenekleri sıkılaştırır. Arındırıcı özelliği vardır. Sebum sekresyonunun düzenlenmesine yardımcı olur. Anti-inflammatuar özelliği sayesinde doğal tedavi sürecini destekler.

Ginkgo Biloba Extract (Mabet Ağacı Yaprağı) – 20 mg

Ginkgo Biloba ekstesi, vasodilatör özelliği ile mikro-kapiller sistemde kan dolaşımını uyararak saç köklerinin vitaminler ve diğer besinlerle beslenmesine ve dormant saç foliküllerinin büyümesine yardımcı olur. Antiseptic, Antioksidan, Anti-Dandruff özelliği doğal tedavi sürecini destekler. Saçlara gövde, hacim ve refleksiyon kazandırır.

Green Tea Extract (Yeşil Çay Ekstresi – Camellia Sinensis) – 20 mg

Yeşil Çay ekstresi Camellia Sinensis Extract olarak da bilinir. Saç dökülmesine karşı savaşır veya önlenmesine yardımcı olur. Yeşil çaydaki en güçlü antioksidanlardan biri epigallocatechin’dir (EGCG). Yapılan çalışmalar saç büyümesini uyardığını kanıtlamaktadır. Yeşil çay ekstresinin daha fazla saç büyümesi ve kıl folikülü uzamasına yardımcı olduğu gözlemlenmiştir. İçermiş olduğu flavonoidler (quercetin, kaempferol, myricetin) sayesinde 5-alpha-reductase enziminin inhibe edilmesine yardımcı olarak DHT oluşumunu ve bu nedenle oluşan saç dökülmelerinin engellenmesini destekler. Sebum salgısının düzenlenmesine yardımcı olarak bu nedenle meydana gelen saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Antioksidan olarak, hücre yenilenmesini destekleyici, tazeleştirici, arındırıcı ve teskin edici özellikleri saç bakımına pozitif etki eder. Saçların ve kafa derisinin serbest radikallerden korunmasına yardımcı olur. İçermiş olduğu zengin fitoflavonlar aynı zamanda saç köklerini güçlendirir. Mikro-sirkülasyonu uyararak kan dolaşımını hızlandırır ve saç köklerinin beslenmelerinin optimize edilmesini destekler.

Grape Seed Extract (Üzüm Çekirdeği Ekstresi – Vitis Vinifera) – 20 mg

Üzüm Çekirdeği ekstresi veya latince adı Vitis Vinifera da bilinen adlarıdır. Saç dökülmelerinde en sık rastlanan nedenlerden biri Dihidrotestosteron hormonunun saç köklerine yapışması ve saçların ihtiyacı olan gerekli beslenmeyi engellemesidir. Üzüm çekirdeği ekstresi, bu hormonun saçlı deriye yapışmasını engelleyen antioksidanlar içerir. Nemlendirici özelliği ile birlikte üzüm ekstresinin içeriğinde bulunan flavonoidler sayesinde saçlara parlaklık katar. Ayrıca, saçın hem sağlıklı büyümesine yardımcı olur hem de saçlı deriyi korur.

Demir – 17 mg

Demir, vücudumuzda eksikliği en sık görülen minerallerden biridir. Yapılan araştırmalara göre özellikle Türkiye’de demir eksikliği çok fazla kişiye yayılmıştır. Eksikliğinde ise yaygın Telogen saç dökülmesi görülebilir. Demir eksikliği sadece saç dökülmesi ile anlaşılmayabilir. Tırnaklarda oluşan kırılma ve çizgilenme ile birlikte dilde papilla atrofisi, angular keilit (dudak kenarlarındaki yaralar) gibi hastalıklar ve ağızda oluşan aft benzeri yaralar da demir eksikliğinin göstergesi olabilir. Çeşitli farklı formda olan saç dökülmeleri çoğunlukla erkeklerde yaşanıyor gibi gözükse de, yaşa bağlı olarak veya genetik yatkınlıktan dolayı, çeşitli hastalıklardan ve doğumlardan sonra, ayrıca özellikle de menopoz döneminde kadınlarda da sıklıkla görülüyor. Kadınlarda, demir eksikliğine bağlı saç dökülmeleri daha fazla gözlemleniyor.

Çinko – 15 mg

Çinko, saç dökülmelerini engellemede temel rol oynayan minerallerden bir diğeridir. Hücre yenilenmesine yardımcı olduğu gibi saçlı derideki dokuların yenilenmesini ve güçlenmesini sağlar. Eksikliğinde, çok hızlı gelişebilen saçta incelme ve seyrelme problemleri görülür.

Folik Asit – 600 mcg

Folik asit, B gurubundan bir vitamin olup, folakin, folat veya Vitamin B9 olarak da bilinir. Folat, yeni hücrelerin üretimi ve sürdürülmesi, DNA sentezi ve metilasyon yoluyla RNA sentezi için ve DNA’daki değişikliklerin önlenmesi için gereklidir. Ek olarak folat, kırmızı kan hücrelerini oluşturmaya, saçların büyümesine yardımcı olur. Folik asitin saç dökülmesinin (alopesi) tedavisinde etkili olduğu çalışmalar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Folat eksikliği DNA sentezini ve hücre bölünmesini ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini negatif yönde etkiler, ayrıca saçların grileşmesine ve saç büyümesinin sekteye uğrayarak zayıf saç büyümesine yol açabilir.

Teslimat Bilgileri

En geç 27 Ağustos Salı günü kargoya verilir.

Saat 12.00'a kadar olan tüm siparişler aynı gün kargoya verilir. Tüm kargo ücretleri mağazaya aittir.

İade / Değişim Bilgileri

  • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
  • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
  • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
  • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Bireysel Kredi Kartları

Ticari Kredi Kartları

Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 24,17 TL 145,00 TL
9 - -
12 - -
Ziraat Sanal Pos
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 24,17 TL 145,00 TL
9 17,24 TL 155,14 TL
12 13,23 TL 158,79 TL
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 25,63 TL 153,80 TL
9 17,63 TL 158,63 TL
12 13,45 TL 161,38 TL
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 24,17 TL 145,00 TL
9 17,76 TL 159,86 TL
12 13,70 TL 164,36 TL
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 25,83 TL 155,00 TL
9 17,63 TL 158,63 TL
12 13,58 TL 162,98 TL
Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 26,03 TL 156,17 TL
9 17,82 TL 160,37 TL
12 13,72 TL 164,58 TL
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 26,25 TL 157,47 TL
9 18,08 TL 162,68 TL
12 14,02 TL 168,20 TL
(PLS DO NOT ADD ANY BIN NUMBERS!) - Card Finans (Advantage Card) for just displaying Installment options.
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 48,33 TL 145,00 TL
6 25,83 TL 155,00 TL
9 17,63 TL 158,63 TL
12 13,58 TL 162,98 TL
Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(101)
4 yıldız
(7)
3 yıldız
(2)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

Ürünü yeni kullanmaya başladım ve içerik olarak güzel bir ürün, mağaza jet hızında kargoloma yapıyor.

Eyüp Ercan
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
  • Eyüp Ercan - 17.08.2019
    ÜRÜN ELİME ULAŞTI.

    Ürünü yeni kullanmaya başladım ve içerik olarak güzel bir ürün, mağaza jet hızında kargoloma yapıyor.

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 20.07.2019
    Ürün Güzel

    Kullandıkça etkisini göreceğiniz Ürün

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 29.06.2019
    AL KULLAN VE GÖR

    Ürünü saç losyonu ile birlikte kullanmaktayım. Veriyorlar coşkuyu.Harika bir kompleks. Tavsiye ederim.Fiyat biraz tuzlu.İndirime gidilmeli.

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 27.06.2019
    Ürün iyi fiyat genel olarak pahalı

    Ürünü eşim için aldım daha öncede kulanmıştı be faydasını görmüştü söylenilen skt den daha ileri tarihli ürünler gönderilmiş bunun için tşkler kargolama da iyiydi . Tek problem ürün sadece burası için söylemiyorum genel olarak piyasada çok pahalı devamlı kullanım gerektiren bir ürün olduğu için biraz daha makul fiyatlarda olmasını isterdim

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 22.06.2019
    Başarılı

    Ürün faydalı fakat fiyatında biraz indirime gidilse iyi olur.

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 13.06.2019

    Prof. Dr’umun önerdiği üründür.. Düzenli kullanım sonucunda sonuç mükemmel ⭐️💫🌟👍

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 31.05.2019

    Hızlı gönderi paketli özenli.sac ekimi sonrası vitamin olarak en dolu bu.

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 16.05.2019
    Sorunsuz ve hızlı bir şekilde ulaştı teşekkür ederim

    Ürün gayet iyi memnun kaldım

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • Doğukan Çelimli - 20.04.2019
    Ürün guzel

    Her vitamin ideal sekilde var Fiyat yuksek ama

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
  • n11.com üyesi - 19.04.2019
    Alisveris cok iyi tavsiye olunur.

    Hızlı kargolandı, ürün çok korunaklı geldi ayrıca ambalajlıydı kendim açtım.Tavsiye ederim çok iyi bir alışveriş

    Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor