HİDROMAT PC-10 FİŞLİ
 • HİDROMAT PC-10 FİŞLİ
 • HİDROMAT PC-10 FİŞLİ

HİDROMAT PC-10 FİŞLİ

ÜCRETSİZ KARGO

 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (2)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Marka Diğer

Fiyat Takibi

Ayrıntılar


Hidromat üniteleri, pompaların basma ağzına takılarak denge tankı, basınç şalteri vs. olmadan pompayı hidrofor haline getirirler. Hidromat gövdesinin altında dahili çekvalf bulunmaktadır. Kuru çalışmaya karşı korumalı olduğundan depo olmadan şebekeye direkt bağlanabilir. 

Sessiz ve montajı kolaydır. Bakım ve ayar gerektirmez. Suda koku yapmayan hijyenik tiptedir. Cihaz üzerinde 3 adet işletme ledi bulunmaktadır.

NOVA hidromatların çalıştırma basıncı ayarlanabilir özelliktedir (1,5 - 3,0 bar aralığında). NOVA hidromatlar susuz çalışma durumunda otomatik olarak durur, su geldiğinde resetleme gerektirmeden kendiliğinden çalışmaya devam eder.


Teknik Özellikler
MARKA                                  : NOVA
Koruma Seviyesi
:
IP 65
Gerilim
:
220 V
Maksimum Akım
:
10 A
Giriş - Çıkış
:
1"
Maks. İşletme Basıncı
:
10 Bar
Maksimum Akışkan Sıcaklığı
:
60°C   Hidromat (Fluid Kontrol)  ne işe yarar ? Faydaları ve zararları nelerdir.

Fluid kontrol cihazının piyasada ki diğer adı hidromattır. Fluid kontrol, tıpkı denge tanklı hidroforlar da olduğu gibi su ihtiyacına göre pompayı otomatik olarak devreye alır yada durdurur. Yani bir pompayı çeşmenin açılmasıyla otomatik olarak çalıştıran ve kapanmasıyla durduran bir kontrol ünitesidir. Bir pompaya fluid kontrol takıldığında o pompa artık hidrofor adını almaktadır. 


Hidromatlı  Cihazların Avantajları : 

1) Hidroforun geniş hacimli denge tankı olmadığından az yer kaplar, pratiktir ve hafiftir.

2) Denge tankı olmadığından membran değiştirme derdi yoktur, membranın koku yapması, tankın delinmesi gibi sorunlar oluşmaz.

3) Muslukların çok Sık aç/kapa yapılması durumunda pompa motoru da  aralıksız dur/kalk yapmasın diye kendi içinde bir koruma sistemi vardır. Şalt sayısını azaltma amaçlı olan bu sisteme göre, su ihtiyacı bittiğinde pompa maksimum basınca ulaşır ve  15 saniye boyunca maksimum basınçta çalışmaya devam eder. Böylece olası tekrar musluk açılmasın da motor zaten hali hazırda devrede olmaktadır. 

4) Fluid kontrol ünitesinin içinde geri akışı önleyen çekvalf bulunmaktadır. Böylece depodan emişler de ilave çekvalf takmaya gerek kalmamaktadır. 

5) Fluid kontrol ünitesi elektronik bir karta ve beyne sahiptir. Cihaz depoda yada kuyuda su kalmadığında 15 saniye içinde kendine zarar vermeden otomatik olarak durur. Bu nedenle su deposu kullanmaksızın tesisata direkt bağlanabilir. Denge tanklı hidroforlarda ise susuz çalışmaya karşı mutlaka seviye flatörü ile ilave önlem almak mecburidir. 

6) Fluid kontrol üzerindeki üç adet ışıklı led kullanım kolaylığı sunmaktadır. (Motor devrede, arıza ve enerji ledleri)

7) Fluid kontrol cihazlı hidroforların bakımı daha kolaydır, 6 ayda bir tanka hava basılması gibi bir bakım gerektirmez. 


 Fluid Kontrollü (Hidromatlı) Cihazların Dezavantajları : 

1) Fluid kontrol cihazları 1,5 Hp den daha güçlü pompalarda kontaktörlü pano olmadan kullanılamaz.

2) Fluid kontrol elektronik bir karta sahip olduğundan aşırı nemli bölge ve mahallerde kart arızası verebilmektedir.

3) Voltaj dalgalanmalarının sık yaşandığı bölgelerde hidromat ana kartı zarar görebilmektedir.

4) Hidromat takılacak olan pompanın en az 3 bar basınca ulaşıyor olması gerekir. Örneğin maksimum basıncı 2,5 bar olan bir pompaya takılacak olan hidromat sağlıklı çalışmaz. 

5) Fluid kontrolün basınç ayar aralığı son derece kısır olduğundan basınçta dalgalanma geniş bir yelpazede gerçekleşir. Yüksek basınç aralıklarında kullanımı zaten mümkün olmaz. Örneğin istenen basınç aralığı 4-6 bar ise fluid kontrolle ancak 2,5-6 bar aralığı sağlanabilir.

6) 10 Barın üzerindeki ihtiyaçlarda fluid kontrol cihazının gövdesi dayanmayacağından kullanılamaz.

7) Fluid kontrol en ufak bir su kaçağında derhal devreye girmektedir. 

8) Su kullanımının çok sık ve çok değişken olduğu durumlarda hidromatlı hidrofor, çok sık devreye girip çıkacağından şalt sayısı yani 1 saatteki devreye giriş çıkış sayısı çok yüksek olur. 


Şalt sayısının yüksek olması durumunda ise yaşanan olumsuzluklar şu şekildedir ;

a) Hidrofor sık devreye girip çıktığından motorun ve elektro mekanik cihazların ömrü aşırı kısalır.

b) Sık çalışıp durmada artan gürültü konforsuzluğa neden olur.

c) Motor ve basınç şalterinin aşırı ısınıp zarar görme ihtimali yüksektir.

d) Fluid kontrol cihazının şalt sayısını düşürmek için her ihtiyaç bittikten sonra 15 saniye kadar gereksiz yere çalışmaya devam etmesi elektrik tüketimini arttırır.

e) Elektrik motorları her devreye girişte normalin 3-4 katı akım çekerler, buda elektrik tüketimini bir miktar arttırır.

 


 SONUÇ : 

Daire sayısının az olduğu, çok sık kullanım olmayan bahçe sulama gibi işlerde fluid kontrollü cihaz kullanımı tavsiye edilir.

Su deposu koymanın mümkün olmadığı yada hidrofor için çok az yere olduğu durumlarda  , yada hidroforu sürekli taşımak gerekiyorsa fluid kontrollü cihaz  tavsiye edilir. 

Derin kuyulardan su emişi olduğu durumlarda susuz çalışmaya karşı koruma ihtiva ettiğinden hidromatlı hidroforlar tavsiye edilir. 

Voltaj probleminin olduğu, iyi  havalandırılmayan, aşırı rutubetli mahallere denge tanklı cihaz koyunuz. 

Daire sayısının 1 den fazla fazla ve  sık kullanım varsa gene denge tanklı hidroforlar tavsiye edilir.


Teslimat Bilgileri

En geç 2 Aralık Perşembe günü İzmir şehrinden kargoya verilir.

:::::KARGO VE TESLİMAT BİLGİLERİ :::: HAFTA İÇİ SAAT 16:00 YA KADAR VERİLEN SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGOYA TESLİM EDİLİR. CUMARTESİ GÜNÜ SAAT 13:00 DEN SONRA VERİLEN SİPARİŞLER PAZARTESİ GÜNÜ SAAT 16:00 YA KADAR KARGOYA TESLİM EDİLİR. ÜRÜNÜ TESLİM ALIRKEN LÜTFEN SİPARİŞ ETTİĞİNİZ GİBİ TÜM PARÇALARININ TARAFINIZA ULAŞTIRILDIĞINDAN EMİN OLUNUZ. FATURAYI KONTROL EDİNİZ. ÜRÜNLERİMİZ ADINIZA KESİLMİŞ FATURA İLE GÖNDERİLİR. FATURASIZ GELEN ÜRÜNÜ LÜTFEN TESLİM ALMAYINIZ VE BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ. ÜRÜNÜ KARGO İLE TESLİM ALIRKEN LÜTFEN ALDIĞINIZ ÜRÜNÜ KONTROL EDİNİZ. TAŞIMA SIRASINDA HASAR GÖRMÜŞ ÜRÜNLERİ TESLİM ALMAYINIZ . KARGO GÖREVLİSİNE ARIZA YADA HASAR TUTANAĞI TUTTURUNUZ. ÜRÜNÜ TESLİM ALDIKTAN SONRA İŞLEMİN TAMAMLANMASI ADINA LÜTFEN ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZ SİTEDEN TESLİM ALDIĞINIZA DAİR ONAYLAMA İŞLEMİNİ YAPMAYI UNUTMAYINIZ. "GÖRÜŞLERİNİZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR. " ONAY İŞLEMİNDEN SONRA LÜTFEN ÜRÜN VE HİZMETLERİMİZ HAKKINDAKİ HERTÜRLÜ DÜŞÜNCENİZİ İLGİLİ SİTEDEKİ YORUM VE PUANLAMA ALANLARINA İLETİNİZ. İADE İŞLEM BİLGİLERİ HASARLI/ARIZALI ÜRÜN SÖZ KONUSU OLDUĞUNDA LÜTFEN ALIŞVERİŞ YAPTIĞINIZ SİTEDEKİ İADE İŞLEM SÜREÇLERİNİ İZLEYİNİZ. BÖYLECE SİTE TARAFINDAN BİZE BİLDİRİM YAPILACAK VE TALEBİNİZ EN KISA ZAMANDA KARŞILANACAKTIR. İŞLEM SÜRECİ TAMAMLANDIKTAN SONRA ÜRÜNÜ KARGOYA TESLİM EDERKEN LÜTFEN TÜM PARÇALARIN VE ÜRÜN KUTUSUNUN EKSİKSİZ OLMASINA DİKKAT EDİNİZ. ÜRÜNLE BİRLİKTE LÜTFEN FATURAYI DA MUTLAKA GERİ GÖNDERİNİZ. FATURASIZ YAPILAN İADELER MUHASEBESEL AÇIDAN SORUN DOĞURACAĞINDAN İADE İŞLEMİ KESİNLİKLE KABUL EDİLMEYECEKTİR . İADE ÜRÜNÜ KARGOYA TESLİM EDERKEN LÜTFEN SİZE ÜRÜNÜ GETİREN KARGO FİRMASIYLA İRTİBATA GEÇİNİZ. . Değerli Müşterimiz; Sipariş vermiş olduğunuz ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek farklı ya da hasarlı olması durumunda görevliye HasarTespit Tutanağı düzenleterek teslim almadan mağazamıza geri göndermeniz durumunda ücretsiz iade veya değişim talep edebilirsiniz. ÜRÜNÜN HASARLI / HATALI OLMASI DURUMUNDA;TUTANAKSIZ İADE /DEĞİŞİM YAPILAMAZ İade / Değişim Bilgileri

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Alışveriş Kredisi

Ürün Notu: 4.5 Yıldız
5 yıldız
(1)
4 yıldız
(1)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

henüz ürünü kullanmadım haziran ayının sonunda kullanmaya başlıyacam gördüğüm kadarııyla ve teknik özelliklerine göre kaliteli bir ürüne benziyor inşallah beklentimi karşılar

mehmet KAYA
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • mehmet KAYA - 04.02.2017

  henüz ürünü kullanmadım haziran ayının sonunda kullanmaya başlıyacam gördüğüm kadarııyla ve teknik özelliklerine göre kaliteli bir ürüne benziyor inşallah beklentimi karşılar

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor