NEW KING ÇEKİRDEKLİ KIRMIZI ÜZÜM EKSTRESİ

NEW KING ÇEKİRDEKLİ KIRMIZI ÜZÜM EKSTRESİ

Teslimat Bilgisi : 9,90 TL

Mağazaya özel 100 TL ve üzeri Ücretsiz Kargo

En geç 12 Ağustos Çarşamba günü Adana şehrinden kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

40,00 TLKDV
DAHİL
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (2)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

İçerik Tipi Likit
-Aroma- Diğer

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Ürün Tanıtımı: NEW KİNG ÇEKİRDEKLİ KIRMIZI ÜZÜM EKSTRESİ,
Doğu Anadolu Bölgesinin siyah üzümlerinden üretilip,çekirdeği ve kabuğu ile işlenmiştir.
Şişe açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalıdır.
Çalkalayıp içiniz. İLAÇ DEĞİLDİR. GIDA TAKVİYESİDİR.

Özelliği: Yemeklerden alamadığımız mineralleri buürün sayesinde vücudumuza kazandırabiliyoruz.
16 Kg çekirdekli kırmızı üzümden 1 Kg ekstre çıkmaktadır.

 

Ürün Bilgisi:

NEW KİNG KIRMIZI ÜZÜM EKSTRESİ mineral bakımından çok zengindir.

POLİFENOL; Her molekülde birden fazla fenol grubunun bulunduğubileşiklerdir, genelde bitkilerde bulunur. Antioksidan özelliklerinden dolayıinsan sağlığına muhtemel faydaları vardır. Soluduğumuz havadaki oksijen, vücutiçinde serbest radikal denilen toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerinoluşmasına neden olur. Vücudumuzda bulunan antioksidanlar serbest radikallerekarşı etki göstererek bunların zarar vermesini önler. Antioksidanpolifenolların oksidatif stresi(reaktif oksijen ile meydana gelen stres) azaltmalarındandolayı kardiyovasküler hastalık ve kanser riskini azalttığına dair bulgularvardır. Bu bileşiklerin Alzheimer hastalığının başlangıcını geciktirdiğigösterilmiştir. POLİFENOLLER antioksidan olarak insan vücudundaki çeşitlinedenlerle oluşmuş serbest radikalleri temizleme kabiliyetine sahiptirler.Ayrıca ağır ve radyoaktif metalleri şelatlama konusunda polifenollar oldukçaetkilidirler. Diğer deyişli çeşitli reaktif oksijen türlerini hücredenuzaklaştırarak metabolizmayı zinde tutarlar. Reaktif oksijen türleri olarakserbest oksijen, peroksinitrit ve hidrojen peroksit sayılabilir. Reaktifoksijen türlerini bertaraf etmek insan için birçok fayda sağlayabilmektedir.Zira bu türler iyon taşıma sistemini seferber ederek oksidatif sinyalleşmederol oynamaktadırlar. Glasgow Üniversitesi’nin yaptığı araştırmada POLİFENOLmiktarına göre dünyanın en yaralı meyve suyu olarak ÇEKİRDEKLİ ÜZÜM SUYUbirinci sırada yer almaktadır. Çekirdekli üzüm suyundaki yüksek miktardakiPOLİFENOL, vücuda doğal kalkan oluşturarak kansere karşı etkin korumasağlayarak kalp hastalığı riskini yüzde 30 oranında düşürmektedir. Hücreölümünü önleyerek yaşlanmayı geciktirmektedir. Sigara ve alkol kullanalarbunların zararını azaltmak için bol miktarda POLİFENOL almalıdırlar.

DEMİR; Demir eksikliği ile oluşan kansızlık, kansızlığın en çokgörülen türüdür. Alyuvarların oksijen taşımasını sağlamasında işlevi olan demirmineralini vücut üretmediği için gıdalardan alması gerekmektedir. Ancakgıdalardan alınana demirin çok az miktarı bağırsaklardan emilir. Bu yüzdenDEMİR eksikliği için vücudun takviyeye ihtiyacı vardır. Çocuklarda demireksikliği İştahsızlık, zayıf hafıza, zeka düzeyinde gerilik, dikkatinitoplayamama, motivasyon zorluğu, düşük kilo, bağışıklık sisteminin zayıflaması,huzursuzluk gibi sorunlara sebep olur. Kadınlar ve Hamilelikte DEMİR eksikliğidaha fazla görülmektedir. Kansızlık her yaşta oldukça yaygın rastlanılan birdurumdur. Kadınların DEMİR minerali ihtiyacı erkeklerden daha fazladır. Henüzkansızlık derecesine ulaşmamış demir yetersizliği bile kadınların zihinselkapasitesini olumsuz etkilediği yapılan bir araştırmada tespit edilmiştir.

MAGNEZYUM; Vücudumuzda hayati önem taşıyan 11 mineraldenbirisidir. Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü meydana gelmeyeceğinden metabolizmaile ilgili etkinlikler oluşmaz. Kemik yapısının dengesini koruyan magnezyumyaşamımızda temel olan proteinlerin yapımından sorumludur. Magnezyumu vücudumuzkendisi üretemediği için gıdalar yoluyla alırız. Magnezyum özellikle strese vemigrene karşı iyidir ve kalbi korur. Astım ve alerjik nezleyi hafifletir.Ayrıca cildi düzgünleştirir, saçı güzelleştirir, tırnakları kuvvetlendirir.Yaşam tarzımızdaki farklılıklar, beslenmemizdeki değişiklikler,alışkınlıklarımız adlımız ve ihtiyaç duyduğumuz magnezyum miktarını değiştirir.

ÇİNKO; Bağışıklık sistemimizde önemli rol oynayarak zinde olmamızısağlar. Yaraların iyileşmesinde, görme duyusunun güçlenmesinde çinkonunfaydaları vardır. Diyabet ve böbrek rahatsızlığı çinko eksikliğini tetikler. Bukişilerde enfeksiyon hastalığı riski yükselir, tat ve koku duyuları zayıflar.

POTASYUM; Vücudumuzdaki sıvı dengesini sağlar. Hücreler arasındabesin akışını düzenlemede rol oynar. Sağlıklı sinir sistemi ve düzenli kalpritmi için önemli bir mineraldir. Vücudumuz güneşlenirken terle beraberpotasyum kaybeder. Böbrek hastalıkları, ishal olanlarda potasyum kaybı yaşar.Ayrıca sigara ve kafein kullananlarda potasyum eksikliği görülür. Stres depotasyum dengesini bozan faktördendir. Potasyum eksikliği yorgunluk, bacak krampları,kalp ritmi bozuklukları, cilt rahatsızlıkları, tansiyon düşüklüğü gibi birçokrahatsızlığı beraberinde getirir.

KALSİYUM; Kemiklere ve dişlere protein iplikçiklerinin oluşturduğuağ gibi bir yapıya genellikle fosfat tuzları şeklinde oturarak onların yapısalolarak sertliğini ve dayanıklılığını sağlar. Adale kasılması ve kalbinçalışması için gereklidir. Kalsiyum eksikliğinde kemiklerde çok çeşitlisorunlar ortaya çıkar. Çocukluk çağında Raşitizm, erişkinlerde osteomalasi,yaşlılarda osteoporoz gibi tablolar meydana gelir. Saç ve tırnaklarda kırılmaolur. Duyu kusurları, adalelerde seğirmeler, huzursuzluk, uyku bozukluğu,dalgınlık olabilir. Çocuklarda hırçınlık, ağlama ve iştahsızlık yapabilir.

STRONSİYUM; İskelet gelişimi ve fonksiyonu için gereklidir.Stronsiyum tuzları 1970’lerden buyana osteoporoz tedavisinde kullanılmaktadır.1980’li yıllardan sonra Stronsiyumun kemikteki doku hücrelerini yenilemesindendolayı çok önemli bir mineraldir.

RESVERATROL ; Avrupa’da yapılan statiksel çalışmalarsoncunda ortaya ilginç bir durum çıkmıştır: Fransa, yağ ve kolesterol oranıyüksek olan besinlerin en çok tüketildiği bir ülke olmasına karşın, kalp vedamar hastalıklarının en a rastlandığı ülke olduğu belirlenmiştir. Fransızparadoksu olarak bilinen bu durumu bilim adamları Fransız’ların çok miktardatükettiği kımızı şaraba bağlamışlardır. Yapılan araştırmalarda kırmızı üzümçekirdeğinden elde edilen   RESVERATROL   maddesinin dünyadaki en güçlü antioksidan olduğusaptanmıştır. Vücudumuzdaki nitrikoksit kirlenmeyi önleyerek damarlardakikireçlenme ve daralmaya engel olur, kan dolaşımını düzenleyerek, damarların içduvarlarında kolesterol ve yağ kalıntılarını giderirken kalp hastalıklarınıönler. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Newyork’taki Rochhester Tıp MerkeziLaboratuvarı’ndaki yapılan araştırmaya göre doğal koruma sağlayan  RESVERATROL   pankreas kanseri hücrelerinin ölümüne de nedenolur.

TEK DOZ BİLE ETKİLİ

Resveratrolün en dikkat çekici etkirlinden biri de beyin üzerindekietkileri. Deney hayvanları üzerinde yapılan çalışmalar da resveratrolünsinirleri koruyucu ve beyin işlevleri üzerinde etkili olabileceğini ortayakoyuyor. Günümüzde ortalama insan ömrünün uzamasına bağlı olarak, özellikleyaşlanma sürecinde en önemli sağlık riskleri arasında gösterilen Alzheimerhastalığı, bunama, inme gibi hastalıkların gelişimin ölenmesi bakımındanresveratrol ile elde edilen bu klinik bulgular büyük önem taşıyor. Sadece tekbir dozun bile beyin damarlarında sağladığı bu etki, resveratrolün programlıolarak daha uzun sürelerde kullanılması ile çok daha belirginleşecektir.

ÜZÜMDE YÜKSEK ORANDA VAR

RESVERATROL , bazı bitkilerde yaralanma ya da mantarenfeksiyonu sonucu bitkiyi korumak üzere oluşan bir fitoalleksin olduğu içinişlem görmemiş bitkide miktarı çok düşüktür. Mesela, üzümde en yüksek orandaüzümün kabuğunda az miktarda ise üzüm çekirdeği, kökü, yaprağı ve üzüm sapındabulunmaktadır.

RESVERATROL   Nasıl Saptandı?

“Resveratrolün ilk tesbiti, Fransız mutfağının son derece yüksekmiktarda doymuş yağ, kolesterol içerikli beslenmesi ve yoğun sigara tüketiminerağmen özellikle Bordeaux bölgesinde yaşayan kesiminde, kalp hatalıklarının yokdenecek kadar az görülmesinin bilim adamları tarafından “Fransız paradoksu”olarak değerlendirilmesiyle başlamıştır. Bordeaux bölgesinin rutubetlihavasında yetişen “cabernet sauvignon” cinsi üzümlerin kabuğunda oluşan küfmantarına karşı kabukta oluşan resveratrol adlı antioksidan maddenin, yüksekkalorili ve yüksek yağ oranlı yiyecekler tüketildiği halde, kalp hastalılarınakarşı koruyucu rolü olduğu yönünde sonuçlar elde edilmiştir. Harvard TıpFakültesinden, David A. Sinclair, bu buluşu “100 bin yıldan beri beklenen birkeşif” olarak nitelendirmiştir.”(wikipedia’dan alıntıdır)

EN İYİ ANTİOKSİDAN

Anti-Aging konusunda, Resveratrol, devrim niteliğinde bir keşifoldu. Yıllar içinde bu muhteşem antioksidan hakkında birçok araştırma yapıldı.Ve son yıllarda, HİÇBİR YAN ETKİSİ OLMAYAN EN İYİ ANTİOKSİDAN olarak seçildi.

RESVERATROL ’ün Etkileri

» E vitamininden 50 kat, C vitamininden ise 30 kat daha fazla,güçlü antioksidan özelliği

» Doku hasarları ve hücre bozukluklarına karşı etkendir

» Anti-Aging etkilidir, yaşlanmayı yavaşlatıcı ve yaşam süresiniuzatıcı etkisi olduğu düşünülmektedir

» Resteratrol antioksidan bakımından zengindir ve böylece de büyükölçüde kilo kaybını kolaylaştırır

» Şeker hastalığı gibi en korkunç hastalıklarla savaşır

» Vücudun kalori yönetiminde yardımcı olur

» Cilt yapısını korur

» Kan yağlarını düşürücü etkiye sahiptir

» Damar sertliğini önleyici etkiye sahiptir

» Metabolik hızlanma    ve vücut ağırlığının düzenlenmesineyardımcıdır

» Kardiyovasküler hastalık, diyabet ve kanserle bağlantılısüreçlerde etkilidir

» Antikansorejendir

Kanser İlaçlarının bağırsaktaki Yan Etkilerine NEWKİNG ÇEKİRDEKLİKIRMIZI ÜZÜM EKSTRESİYLE Çözüm

Çukurova Üniversitesi Tıbbi Bilimler Araştırma ve Uygulama MerkeziSorumlu Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu, kanser kullanılanilaçların yan etkisinin ortadan kaldırılmasıyla ilgili araştırmalarında,NEWKİNG ÇEKİRDEKLİ KIRMIZI ÜZÜM EKSTRESİNİN bağırsaklarda oluşan yan etkilerigiderdiğini belirledi. 70 fare(rat) üzerinde deneyler yapan Yrd. Doç. Dr. YusufKenan Dağlıoğlu, Kırmızı üzümün kabuğu ve çekirdeğiyle birlikte öğütülmesiyleelde edilen, NEWKİNG ÇEKİRDEKLİ ÜZÜM SUYU EKSTRESİNİN kanser ilaçlarınınbağırsaklarda yarattığı tahribatı önlediğini ve hücreleri yenilediğinigözlemlediklerini söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kenan Dağlıoğlu , EKSTRENİN tamamen dogalolduğunu, hiçbir katkı maddesi bulunmadığını belirtti. Bu alanda yapılançalışmanın ve ortaya çıkan sonucun ilk olduğunu kaydeden Yrd. Doç. Dr. YusufKenan Dağlıoğlu, “Yaptığımız araştırmalar sonucunda çok güçlü antioksidanözelliği taşıyan üründe   RESVERATROL   maddesinin de bulunduğunu gözlemledik. Ürünüdenediğimiz ratlarda ölen dokunun hücrelerini yenilediğini kandaki demirmiktarının yükseldiğini gördük. Bunun sonucunda kanser tedavisinde kullanılanilaçların bağırsaklarda neden olduğu yan etkiler hemen hemen ortadan kalktı”dedi.

(Doğan Haber Ajansı) 21.07.2011 11:29 (288200)

Önerilen Kullanım Miktarı

Her öğünden önce yetişkinler için 1-2 yemek kaşığı, çocuklar için1-2 tatlı kaşığı kullanılması önerilir.

Üretici Firma : AYKAN SOS

Üretim İzin Tarihi ve No : Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın11.07.2007 tarih ve G-01-0364-G-0015 sayılı izni ile üretilmiştir.

http://www.cekirdekliuzumsuyu.com/tr/urun/1/cekirdekli-kirmizi-uzum-ekstresi.htm

 

Teslimat Bilgileri

En geç 12 Ağustos Çarşamba günü Adana şehrinden kargoya verilir.

Türkiye'inin her yerine aynı gün içinde sevk ediyoruz.Teslimat süresi max 2 gündür. 100 TL ye kadar olan siparişinizin kargo masrafı 8,50 TL olarak yansıyacaktır. 100 TL ve üzerindeki siparişleriniz de kargo ücretsizdir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Satış Sonrası Servis

Türkiye'inin her yerine aynı gün içinde sevk ediyoruz.Teslimat süresi
max 2 gündür.     100 TL ye kadar olan siparişinizin kargo masrafı 8,50
TL olarak yansıyacaktır. 100 TL ve üzerindeki siparişleriniz de kargo
ücretsizdir.
Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
en az 75 TL olmalıdır
Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(2)
4 yıldız
(0)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

2 yıldır kullanıyorum, RF kan değerlerim normale döndü. Ayrıca bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.

Nilay Tan
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • Nilay Tan - 21.07.2020
  ÇOK FAYDALI

  2 yıldır kullanıyorum, RF kan değerlerim normale döndü. Ayrıca bağışıklık sistemini de kuvvetlendiriyor.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 20.07.2020
  ürün

  devamlı kullandığım ürün

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor