Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür
 • Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür

Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Kadınlara tentür

%100 doğal, haftalık üretim, taze bitki, tentür

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 14 Ağustos Cuma günü İzmir şehrinden kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

75,00 TLKDV
DAHİL
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (8)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

-Aroma- Aromasız
İçerik Tipi Likit

Fiyat Takibi

Ayrıntılar


Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL Chasteberry Kadınlara özel

%100 doğal, haftalık üretim, taze bitki

 

Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL

Karahanoğlu Çiftliği Chasteberry Extract/Tincture 50 mL

 

Bitkinin ismi:

Türkçe: Hayıt

İngilizce: Chaste Tree

Latince: Vitex agnus castus

 

- Bitkinin Kullanılan Kısmı: Hayıt Tohumu

- Ürün Formu : Sıvı

- Ürün Ambalajı : 50 mL Amber (Kahverengi) Renkli Cam Şişe

%100 doğal. 

Koruyucu, renklendirici, tatlandırıcı içermez.

 

Tentür nedir?

Bitkinin etken maddesini, çözücüler vasıtası ile çözündürülerek hazırlanan preparatlara verilen ortak isimdir. Homeopati, fitoterapi, Bach çiçek terapisi gibi tedavide bitkileri kullanan tamamlayıcı tıp uygulamalarında, en çok kullanılan formdur. Bu form, bitkinin etken maddesini ısıl işlem görmeden, maserasyon yöntemi ile değer kaybına uğratmadan içinde muhafaza eden en eski yöntemlerden biridir.

Tarımsal kökenli etil alkolle çözündürülenlere TENTÜR

Sirke ile çözündürülenlere SİRKELİ TENTÜR

Gliserinle çözündürülenlere ise GLİSERAT isimleri verilir.

Not: Gliseratlar, tentür kadar güçlü etken madde içermemekle beraber, çay, toz kapsül veya distile formundan çok daha yüksek etken madde içerir.

Neden belirli çeşitlerle çalışıyoruz?

Sanayi bölgesi uzağında, ilaçsız tarım yapılan, temiz alanlardan kendi topladığımız bitkilerle çalışıyoruz. Bu hassasiyetimiz sebebiyle, çeşitlerimiz yavaş yavaş çoğalıyor.

Bitki etken maddesinin yoğun olduğu dönemde, kendi hasat ettiğimiz bitkileri, gölgede kurutup, nemsiz depolarımızda muhafaza ediyoruz.

Tentür, gliserat ve sabit (tohum) yağlarımız 2 yıllık raf ömürlerine rağmen türüne göre haftalık ve aylık üretilmektedir.

 

Hayıt Nedir?

Fitoterapide kadın bitkisi olarak geçen çalı formunda bir ağaçtır. Suyun bol olduğu dere, nehir kenarlarında yetişir. Pembe ve mor çiçekleri vardır. Dallarında sepet örülen ağaç en çok arıcıların gözdesidir. Yaz boyu çiçekte kalan hayıt, kurak ve çiçeksiz yaz döneminde arılar için önemli bir nektar kaynağıdır.


Detaylı bilgi için 05336130380 numaralı whatsapp hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü 50 mL nasıl kullanılır?

Karahanoğlu Çiftliği Hayıt Tohumu Tentürü, sabah, öğlen, akşam aç karına

(ülser gibi bir rahatsızlık var ise tok karına da kullanılabilir)

3 ay boyunca, adet dönemi dahil kesintisiz kullanılır.

Kullanım dozu kilonuza göre belirlenir.

Örneğin: 60 kg bir hanım için hesap yaparken kiloyu üçe bölüyoruz.

60/3 = 20

Sabah, öğlen, akşam 20’şer damla, günde toplam 60 damla içilir.  

Bitkinin etken madde yoğunluğu, tentüre keskin bir tat vermektedir suya ya da meyve suyuna katılarak içilebilir.

60 kg biri için 3 aylık kürde, 4 adet 50 ml’lik şişe kullanılır.

 

Muhafaza Koşulları, Yasal ve Önemli Uyarılar

- Doğum kontrol hapı, hormon takviyesi veya hormon düzenleyicileri ile birlikte kullanılmamalıdır.

-    Oda Sıcaklığında, serin ve güneş ışınlarından koruyarak, ağzı kapalı şekilde, çocukların ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.

-    Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayınız.

-    Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.

-    İlaç değildir, ilaç olarak görülmemeli hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmamalıdır.

-  İlgili yönetmelik gereği bitkisel destek ürünler ile ilgili rahatsızlık adı ve faydaları belirtilerek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz bitkisel takviye ve destek ürün niteliğindedir.

-    Hamilelik ve emzirme dönemi ile hastalık veya ilaç kullanılması durumlarında doktorunuza danışınız.

-    İçeriğindeki bir bileşene karşı bilinen alerjiniz varsa kullanmayınız.

-    Göz temasından kaçınınız.

 

 

Hikayemiz

Her "sonradan" kurulma çiftliğin olduğu gibi, bizim de kendi çapımızda bir hikayemiz var...

 

Hikayemizin özeti; giderek yaşlanmaya başlayan ailelerimizin ve hayatımıza yeni katılan çocuklarımızın yaşam kalitesi için peşine düştük sağlıklı gıdanın... 

 

Önce, herkes gibi organik sertifikasına güvenmeyi tercih ettik. Sonra, Organik Tarım Yönetmeliğini inceledik. Bize, "organik" adı altında satılan ürünlerin tohumlarının hibrit, gübresinin kimyasal olabildiğine izin veren bir yönetmeliğimiz olduğunu gördük. Sandığımız gibi üzerinden uçak geçmeyen tarlalar gibi bir zorunluluk da içermiyordu. Biraz daha kurcalayınca, her 3 yılda bir "organik gübre", "organik ilaç" olarak kabul edilen ürünlerin; "hay aksi bu da organik değilmiş denilerek, liste dışına alındığını" öğrendik. 

 

Sonra, köy pazarlarına girip çıkmaya başladık. Kış mevsiminde; "tarla domatesi" etiketiyle satılan, dev yapraklı ıspanakların donattığı köy pazarlarından da umudumuzu kestik.

 

Dünyayı değiştirmeye karar verdik. Buna kendi dünyamızdan başladık... 

 

Yıllardır hayalini kurduğumuz çiftlik hayatı için, hala 40 kg'luk çuvalları taşıyabilecek güce sahip yaşlardayken, şehirle bağlantımızı kesip, Seferihisar Beyler Köyü'nden bir arazi aldık. 

 

Sonra, yerel tohumlarımızı tarlalarla tekrar buluşturmak için toprakta bizden daha deneyimli üreticilerle anlaşmaya başladık. 3 üretici ile başladığımız serüvende, işin pek de kolay olmadığını fark ettik. 

 

Çünkü; orta ve büyük ölçekli üreticinin konvansiyonel tarımdan vaz geçmeye karar vermesi yatırımlarını atacakları riskler sebebi ile mümkün değildi. Biz de küçük üreticilere odaklandık. 

 

Burada da önemli bir sorun vardı. Küçük üreticilerin yaş ortalaması 60 civarındaydı ve çocukları ise şehirlere göçmüş sigortalı işlerde çalışmaktaydılar. Yani artık küçük üretici bir hasat ya da ekim-dikim işleri için işçi tutmak zorundaydı. Ki; mali boyutu bir yana çalışan, iş yapan işçi bulmak veya işçiyi çalıştırmak ayrı bir meziyet gerektiriyordu. 

 

Konu yalnızca sağlıklı gıdaya erişim hakkımızı korumaktan çıkıp, önce üreticiye umut olmak, üretici sorunlarını hafifletmek, güven ilişkisi kurmak ve tüm bu süreçlerden sonra iklimi, toprağı, yer altı sularını sağaltmak için onarıcı tarım süreçlerine girme şeklinde evrildi. 

 

Henüz onarıcı tarım enstrümanlarını kullanmaya başlayamadık. Küçük tarlalarda şu an kullandığımız yöntemler bir süre daha sürdürülebilir. Alanımız genişledikçe, mevcut enstrümanlarımız yetersiz ve yüksek maliyetli kalacak. Bu sebeple, homeopatik tarım ilaçları üzerine Gülderman Çiftliği’nde agro-homeopati eğitimimiz devam ediyor. Tentürlerimizin çıkış noktası tam da bu araştırmanın eseridir.

 

Bir hammaddeden birden fazla ürün elde ederek, ürün bazındaki geliri artırma hedefimiz, şehirlere göçenleri geri kazanmak için üzerinde çalıştığımız bir diğer konu. 20 dekarlık üzüm bağından yalnızca üzüm satışı ile para kazanılması geniş bir aile için yeterli değil. 

 

Ama, 

 

Örneğin; şarap firmalarının pek de tercih etmediği ama bölgemizde oldukça fazla bağda üretilen şaraplık üzümlerden sirke yapıp, çekirdeklerini de ham, öğüterek ya da yağını sıkıp ürünleştirip satarak, tek hammadeden çok sayıda ürün elde edip, üründen elde ettiğimiz geliri artırabildik.

 

Bu süreç oldukça zahmetli ve işçilik gerektiriyor. Bunun için de makineleşme ve bu ve benzeri işlerimize uygun makineleri tasarlama konusunda, bir endüstriyel tasarımcı ile çalışıyoruz. 60 yaş ortalamasındaki üreticinin elini kolaylaştıracak yeni tasarımlar belki de şehre göçen gençleri geri getirmeye de yarar...

 

Devlet istatistiklerinde bulamadığımız, Türkiye'nin taze sebze meyve tüketim oranlarıyla ilgili bilgiyi edinebilmek için, zincir restoranlarla görüşerek bir üretim projeksiyonu çıkardık. Bu projeksiyonla elimizde fazla kalan ürünler olmadığı için ilk başladığımız günden bugüne fazlalıkları ziyan etmemek için giriştiğimiz çabayı efor listemizden çıkarmayı başardık.

 

Yine zincir restoranların, yıkanmış ürün almaları hakkında aldığımız bilgi çok hassas olduğumuz su konusu için bize bir vizyon daha kazandırdı. Şehirlerin suyu, şampuanlar, deterjanlar, çamaşır suları ile arıtılamaz hale gelirken, aynı arıtılamaz suyun içine ıspanağın yıkama suyunun da karışmasını istemiyoruz. 

 

Bu sebeple, Ege otları, ıspanak vb ürünleri Seferihisar'da yıkayıp, yıkama suyunu sulama suyu olarak kullanabileceğimiz bir projemiz daha var. Henüz hayata geçiremediğimiz projelerimizden biri de bu. Hem ürünlerimize bir katma değer daha kazandırıp hem de şehir sularının gereksiz tüketimini azaltmak istiyoruz. 

 

Temmuz 2016'dan bu yana, üretici, tohum, toprak, iklim, su, sentetik olmayan tarım ilaçları, ürün geliştirme çalışmalarımız ile 24 üreticiye ulaştık. 

 

Tüm projelerimizi, siparişlerinizle finanse etmeye devam ediyoruz. 

 

Karahanoğlu Çiftliği, S.S. Seferihisar Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi kurucu başkanıdır.

 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı İşletme Kayıt Numarası TR-35-K-073667

Bakanlığın belirlemiş olduğu kodekse uygun olarak üretim yapmaktayız.

Karahanoğlu Çiftliği ürünleri hijyen kurallarına uygun üretilip, paketlenmektedir. 

 

 

 

 

Teslimat Bilgileri

En geç 14 Ağustos Cuma günü İzmir şehrinden kargoya verilir.

Haftaiçi 17:00'e kadar alınan siparişler aynı gün kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Satış Sonrası Servis

Ürünün kullanımı kişiye özeldir, lütfen bizimle iletişime geçin.

Bireysel Kredi Kartları

Ticari Kredi Kartları

Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 - -
9 - -
12 - -
Ziraat Sanal Pos
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 13,12 TL 78,73 TL
9 8,94 TL 80,43 TL
12 6,85 TL 82,22 TL
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 13,12 TL 78,71 TL
9 8,75 TL 78,71 TL
12 6,83 TL 81,91 TL
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 13,12 TL 78,72 TL
9 8,75 TL 78,72 TL
12 6,85 TL 82,22 TL
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 12,50 TL 75,00 TL
9 8,97 TL 80,71 TL
12 6,88 TL 82,52 TL
Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 12,77 TL 76,61 TL
9 8,97 TL 80,71 TL
12 6,88 TL 82,52 TL
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 12,89 TL 77,36 TL
9 8,94 TL 80,43 TL
12 6,85 TL 82,22 TL
(PLS DO NOT ADD ANY BIN NUMBERS!) - Card Finans (Advantage Card) for just displaying Installment options.
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 25,00 TL 75,00 TL
6 12,50 TL 75,00 TL
9 8,97 TL 80,71 TL
12 6,88 TL 82,52 TL
Bu ürüne taksit uygulanmamaktadır.
Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(8)
4 yıldız
(0)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

Ürün etil alkolle yapılan bir tentür. Açıklamada belirtilen sınıflardan sirkeli tentür sınıfında ya da gliserinli tentür sınıfında yer alan bir ürün değil, etil alkolle yapılan tentür sınıfında. Bu bakımdan ürün açıklamadaki krite Devamı

n11.com üyesi
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • n11.com üyesi - 19.04.2020
  Tentür

  Ürün etil alkolle yapılan bir tentür. Açıklamada belirtilen sınıflardan sirkeli tentür sınıfında ya da gliserinli tentür sınıfında yer alan bir ürün değil, etil alkolle yapılan tentür sınıfında. Bu bakımdan ürün açıklamadaki kriterleri sağlıyor. Ilık suda alkolü uçurarak tüketilebilir.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 07.04.2020
  Bence başarılı!

  2. Şişe bitmek üzere, erken menapoz için almıştım. Henüz menapozdan çıkamadım ama sıkıntılarımda belirgin ölçüde rahatlama gördüm. Kullanmaya devam, çok teşekkür ediyorum...

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 17.02.2020
  Sorunsuz alışveriş

  En doğalını bulduğumu düşünüyorum, gözünüz kapalı alışveriş yapabilirsiniz 👍

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 11.02.2020
  Harika

  Urun sapasaglam elimize siparisin ertesi gunu ulasti, satici da cok ilgili ve titizlikle ambalajlama yapmis ve sabun hediye gondermis, tesekkur ederim

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 24.01.2020
  Hayıt tentürü hakkında

  Evet beğendim araştırmalarım sonucunda bu markayı almaya karar verdim

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor