Bronz Atlı Serisi Kutulu Özel Set (4 Kitap)

Bronz Atlı Serisi Kutulu Özel Set (4 Kitap)

Paullina Simons

Paylaş KazanYeni
Bu üründe avantajlı fiyat vardır.
Kupon kullanımı ile ilgili detaylara Sepetim>Kupon Kullan alanından ulaşabilirsin.
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (25)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Baskı Sayısı 1
Çevirmen Zeliha Babayiğit , Solina Silahlı , Leyla İsmier Özcengiz
Yayın Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 2880
Basım Tarihi Mayıs 2019
Kitap Türü Ciltsiz
ISBN 9786052996980

Ayrıntılar

BRONZ ATLI

 

Bu kısacık ömürden korkmayacağım, başımı eğmeyeceğim,

dik durmanın bir yolunu bulacağım. Kapımı her şeye kapatacağım, Alexander. İçimde yalnızca sen kalacaksın ...

 

Şarkılar söyleyip hayaller kurmaktan başka işi olmayan on yedi yaşındaki dünyalar güzeli Tatyana, Almanların Rusya’yı işgal ettiği 1941 yazından sonra hayatının bir daha asla eskisi gibi olmayacağından habersizdir. Çünkü savaşa girdiklerini öğrendikleri gün hayatının mucizesiyle karşılaşmıştır; yakışıklı ve gizemli Kızıl Ordu subayı Alexander Belov… 

Birbirlerine ilk görüşte âşık olan Tatyana ile Alexander ateş ve baruttur, bir kuşun iki kanadı, gece ve gündüz, toprak ve çiçek… Fakat aşk da hayat gibi, asla göründüğü kadar kolay değildir. Hatta onlarınki aşkların en zorudur çünkü Tatyana’nın biricik ablası Daşa da genç adama sırılsıklam âşık olmuştur. Onları bekleyen o korkunç savaş, kış, açlık ve ölümcül sırlar, imkânsız aşklarının verdiği acının yanında bir hiç kalacaktır. 

Bronz Atlı , Tatyana ile Alexander’ın hikâyesi. Başlarına bombalar yağarken kalpleri aşk için çarpanların hikâyesi. İhanetin olduğu kadar fedakârlığın da hikâyesi. Her satırı hüzünle, tutkuyla ve umutla kaleme alınmış, unutulmaz bir aşk ve savaş destanı…

 

Avucunu aç, içine benim için bir öpücük kondur ve sonra elini kalbine bastır.

 

 

Bronz Atlı, bir kara sevda öyküsü… Ama asıl soru şu: Hayatta kalmak için neleri feda edebilirsiniz?” 

                                                                                             Bibliofemmebookclub.com          

 

 “Simons, aile bağlarının ve insan doğasının kırılganlığını gözler önüne sererken hayatta asıl önemli olan değerlere dikkat çekiyor; dürüstlük ve sadakat…”

Good Reading

 

“Yüreğinizi sızlatacak bir aşk hikâyesi… Savaş sahnelerinden tutku dolu sevişmelere ve kuşatma altındaki Leningrad’da yaşamın zorluğuna kadar her detaya yer verilmiş.”

Molly Connally

 

“Savaşın bütün dünyayı paramparça ettiği bir zamanda kendilerini korkunç bir aşk dörtgeninin içinde bulan iki talihsiz âşık… Adını Puşkin’in hüzünlü şiirinden alan Bronz Atlı, sosyalist ütopyanın ironilerine de müthiş bir başarıyla dikkat çekiyor.”

Publishers Weekly

 

“En az Rüzgâr Gibi Geçti kadar sıra dışı bir hikâye…”

Teresa de Medeiros

 

Bronz Atlı diğer romanlar içinde gerçek bir mücevher…” 

The Guardian

 

“Romantizm severler bu kitapta aradıkları her şeyi bulacak.”

Daily Mail

 

“Hangi açıdan bakarsanız bakın bu bir aşk hikâyesi ama gerçeğin sesini de taşıyor. Bronz Atlı, gelmiş geçmiş en iyi tarihî romanlardan biri.”

Bibliofemmebookclub.com

 

“Savaş atmosferinde böylesine tutkulu ve destansı bir aşk hikâyesi yaratmak kolay değil. Simons, insan ruhunun nelere göğüs gerebildiğini anlatan etkileyici satırlar kaleme alırken göz kamaştıran güzellikte tasvirlerinden ödün vermemiş.”

Barry Forshaw

 

 

TATYANA VE ALEXANDER


 Paullina Simons uluslararası çoksatan eseri Bronz Atlı’da, karanlık II. Dünya Savaşı döneminde Tatyana’nın Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’la yaşadığı büyük aşkın yürek burkan hikâyesini anlattı. Bu destansı hikâye Tatyana ve Alexander’la devam ediyor; savaşın yıkıcı gücüne rağmen adanmışlık ve aşkın yenilmezliği… 

 

 

Tatyana, Amerika’da yeni bir hayat kurmak için savaşın yerle bir ettiği Leningrad’dan kaçtığında on sekiz yaşında, hamile ve duldur. Ancak geçmişin hayaletleri ve acı hatıralar peşini bırakmamıştır. Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’un hâlâ hayatta olduğu ve ona ihtiyaç duyduğu düşüncesi ona işkence etmektedir. 

 

Okyanusların ve kıtaların ötesinde, Sovyetler Birliği’nde Alexander idam edilmenin kıyısından dönmüş ve savaşta gözden çıkarılmış askerlerden oluşan bir birliğin başına verilmiştir. Ancak Alexander, Stalin’in ölüm makinesinden kaçmak için son bir umutla adamlarını Avrupa’nın kalıntıları arasından geçirmeye ve Tatyana’ya ulaşmaya kararlıdır. 

 

Savaşçı, komutan Alexander. Suyun, ateşin ve gökyüzünün Alexander’ı. Sevgili Tanrım beni sana versin; tankların ve hendeklerin, dumanın ve kederin askerine, mutluluğumun ve özlemimin kaynağı Alexander’a. Her neredeysen seni arıyorum. 

 

 

 “Bu kitap romantizm severlerin dileyebileceği her şeye sahip: cesur, yetenekli ve büyüleyici bir kahraman, nefesinizi kesecek bir aşk!” 

Daily Mail 

 

“Şefkat ve tutkuyla örülmüş bir aşk hikâyesi.” 

Publishers Weekly 

 

 “Bir solukta okunacak bir sevda masalı.” 

Daily Mail 

 

“Çok etkileyici… Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.” 

Kirkus 

 

“Okuyucular bu karakterleri ve içinde bulundukları zor şartları önemseyecekler ve Leningrad Kuşatması’nın kişiler üzerindeki etkileri hakkında gerçek bir fikir sahibi olacaklar.” 

Booklist 

 

“Kusursuz karakterler yaratan Simons, okuyucuyu anında hikâyenin detayları içine çekiyor.” 

Library Journal 

 

 

YAZ

BAHÇESİ

 

  Tatyana ve Alexander’ın zamansız, dillere destan aşkının nefes kesici finali… 

 

Tatyana ve Alexander savaşın ve yıkımın hüküm sürdüğü yılların, yirminci yüzyılın sahne olduğu en büyük acılara göğüs germiştir. Leningrad Kuşatması’nı, açlığı, korkuyu, ihaneti ve ayrılığı geride bırakıp mucize eseri Amerika’da yeniden bir araya gelirler ve şimdi aşklarının bir de hediyesi vardır: oğulları Anthony. Hâlâ genç olsalar da çektikleri acılar onları değiştirmiştir. Yerle bir olmuş bu dünyada, ayrı geçirdikleri onca zamandan sonra bir arada kalmanın bir yolunu bulmalıdırlar. 

Soğuk Savaş etkisini artırırken, sığındıkları topraklardaki karanlık güçler yaşamlarını, ailelerini ve uğruna savaştıkları huzuru tehdit etmektedir. Bir zamanlar tattıkları mutluluğu yeniden elde etmek, acılarını dindirmek için Tatyana ve Alexander yeni bir hayat kurmalı ve oğulları Anthony’yi kendi kaderlerinden korumalıdır. 

Ustaca kaleme alınmış bu müthiş roman yirminci yüzyılın üçte ikisine ve üç kıtaya yayılarak okuyucuyu eşsiz, yürek burkan duyguların dünyasına götürüyor. 

 

 

 “Tatyana ve Alexander’ın aşkı tarihe geçecek kadar muazzam. Simons duygu ve heyecan dolu bir eser kaleme almış.” 

Sydney Morning Herald  (Avustralya) 

 

“Yürek sızlatan, çırılçıplak bir hikâye. Bronz Atlı’yla başlayan destansı serinin son kitabı.” 

The Southland Times 

 

 “Paullina Simons’ın sesi okuyucuyu âdeta büyülüyor ve Leningrad Kuşatması’nı, Vietnam Savaşı’nı, Rusya’dan göçüp mutluluğu sonunda Amerika’da bulan bir ailenin destanını kapsayan hikâyesi çok derin.” 

The Age 

 

“Kalbinizde saklamak isteyeceğiniz bir üçleme. Paullina Simons romantik hikâyelere bakış açımı değiştirdi.” 

Autoras en la Sombra 

 

“Paullina Simons okuyucuya sayfaları nasıl çevirteceğini iyi biliyor.” 

Courier Mail 

 

 

 

 

 

 

 

ÖZGÜRLÜK ÇOCUKLARI
 

   Bronz Atlı  efsanesinin yazarı Paullina Simons, Alexander’ın anne ve babasının merakla beklenen öyküsünü okurla buluşturuyor

 

 

  Tatyana ve Alexander’dan önce, Leningrad ve Lazarevo’dan önce, henüz hiçbir aşk ve acı yaşanmamışken Gina ile Harry vardı. Onları bir araya çeken ve birbirinden iten kuvvetler öyle güçlüydü ki aralarındaki bağ hem büyük bir coşku hem de büyük bir keder kaynağı oldu… 

 

Gina Attaviano ve ailesi yeni bir hayata başlama umuduyla İtalya’dan Amerika’ya göç ederler. Harry Barrington ise New England şehrindeki en başarılı iş adamlarından birinin oğludur. Aralarındaki uçurum kadar büyük farklılıklara ve ailelerinin uyumsuzluğuna rağmen Gina ile Harry büyük bir çekime kapılır ve sarsıcı bir aşkın pençesine düşerler. Yepyeni bir yüzyılın dönemecinde, durmaksızın değişen ve farklı kimlikleri bir arada barındırmaya çalışan Amerika’da, Gina ile Harry bedeli ne olursa olsun doğru olanı yapabilmek için gerekli cesareti bulmaya çalışmalıdır… 

Mantık ile duygular arasındaki savaşı konu eden Özgürlük Çocukları güçlü karakterleriyle uzun süre akılda kalıyor ve gerçek aşkın asla yok sayılamayacağını bir kez daha kanıtlıyor. 

 

 

 “İpek kadar yumuşak, ateş kadar yakıcı bir öykü.” 

Publishers Weekly 

 

“Paullina Simons okumak hem keder hem de mutluluk gözyaşları dökecek kadar güçlü duygular tarafından sarmalanma riskini göze almayı gerektiriyor.” 

Good Reading Magazine 

 

 Özgürlük Çocukları, romantik kitap okurlarının aradığı her özelliğe sahip: yetenekli, çarpıcı bir kahraman ve kalp atışlarını hızlandıran, destansı bir aşk hikâyesi… Bu romanın göz alıcı karakterlerini ve hiç beklemediğiniz anlarda sizi güldüren esprili ve capcanlı satırlarını çok seveceksiniz.” 

Daily Mail 

 

“Paullina Simons aşk romanları söz konusu olduğunda okuyabileceğiniz en iyi yazarlardan biri.” 

Woman and Home 

Teslimat Bilgileri

En geç 30 Mayıs Pazartesi günü İstanbul şehrinden kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Bireysel Kredi Kartları

Ticari Kredi Kartları

Alışveriş Kredisi

Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(25)
4 yıldız
(0)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

Elbette daha önce göz gezdirmiştim şimdi tamamını aldım okumanızı diliyorum son yılların en güzel romanlarından birisi çok teşekkür ederim..

MEHMET ATEŞ
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • MEHMET ATEŞ 26.06.2021
  Roman

  Elbette daha önce göz gezdirmiştim şimdi tamamını aldım okumanızı diliyorum son yılların en güzel romanlarından birisi çok teşekkür ederim..

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Melike Dizmen 21.06.2021
  Güzel

  Paketleme gayet iyiydi ve hasar neredeyse yoktu. Çok sevdim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Beyza Karakoyun 14.10.2020

  ürün çok güzel çok istediğim bir seriydi zaten. tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Derya Köroğlu 01.06.2020
  Harika

  ürün çok özenle paketlenmiş ve kitaplarda hiç hasar yoktu. Tekrardan çok teşekkür ederim. Gözünüz kapalı alabilirsiniz ☺️

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi 21.11.2019
  Tam istediğim gibi

  Baskı olsun kapak olsun kaliteli idi okurken okumada zorluk çekmedim. Teşekkürler ne zamandır almak için bekliyordum.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi 14.11.2019
  Edebiyat tarihinin unutulmaz aşklarından biri

  Hayatımda okuduğum en sevdiğim romandır. Bronz Atlı ve devam kitabı Tatyana ve Alexander... 10 yıl önce okumuştum ve 3. Kitap henüz Türkiye’ye gelmemiş tercüme edilmemişti. Tesadüfen internette rastladım. Nasıl sevindiğimi anlamam. Hemen satın aldım. KutUlu 4 kitabı bir arkadaşıma hediye etmek için aldım. Fiyatı çok çok uygundu. Ve kutulu ambalaj güzel olmuş. Edebiyat tarihinin en büyük aşklarından birini konu alıyor üstelik 2. Dünya Savaşı’nda Leningrad kuşatmasında geçiyor ilk kitap... çok etkileyici şiddetle tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Çağla Yılmaz 29.07.2019
  Harika!!

  Ürün beklediğim gibiydi.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Osman Bayram 24.07.2019
  Ürün kolisi özenliydi

  Çok beğendik. Pakeyleme harikaydı

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi 14.07.2019
  Süper mağaza

  Uzun zamandır okumak istediğim kitap serisi. Okuyunca beğeneceğimi düşünüyorum

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi 05.07.2019
  Ağlaya ağlaya okuduğum tek kitap

  Bana bir kalbimin olduğunu hatırlatan yazara çok teşekkür ediyorum. 1.kitabın sonlarından itibaren bütün kitapları ağlaya ağlaya okudum. Hayatımda bu kadar ağlayarak okuduğum tek kitap bu oldu. Müthiş bir eser. Ömrüm boyunca bu kitabın etkisinden çıkamam heralde. Böyle bir aşk, böyle bir bağlılık, böyle bir mücadele, böyle bir azim ve bu kadar güçlü bir kadın hiç görmedim. Kesinlikle alıp okumalısınız. Bu kitaptan kendinizi mahrum etmeyin.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor