• Nokian (X)225/45 ZR17 94Y XL zLine. Yaz Lastiği YIL 2020
 • Nokian (X)225/45 ZR17 94Y XL zLine. Yaz Lastiği YIL 2020
 • Nokian (X)225/45 ZR17 94Y XL zLine. Yaz Lastiği YIL 2020
 • Nokian (X)225/45 ZR17 94Y XL zLine. Yaz Lastiği YIL 2020

Nokian (X)225/45 ZR17 94Y XL zLine. Yaz Lastiği YIL 2020

AMBALAJLI KARGO - 2 YIL GARANTİ

 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (96)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Ürün Tipi Yaz
Yanak Kalınlığı 45
Yakıt Verimliliği C
Islak Zeminde Frenleme A
Üretim Tarihi 2020
Genişlik 225mm
Marka Nokian
Jant 17 İnç
Kullanım Türü Binek

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Sportif Nokian zLine, zorlu sürüş koşullarının ustasıdır. Direksiyon manevralarına anında tepki veren zLine, tüm koşullarda mükemmel bir yol hakimiyeti sunar. Yeni sırt hamur bileşimi, nanoteknoloji katmanlı yapısı ve iç-dış asimetrik sırt deseni sayesinde ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu ve sürüş konforu sağlar.

 • ISLAK ZEMİNDE MAKSİMUM GÜVENLİK
 • YÜKSEK HIZLARDA ÜSTÜN SÜRÜŞ HASSASİYETİ
 • DENGELİ, HASSAS VE SESSİZ
 • GÜÇLÜ ARAÇLAR İÇİN ÖZEL TASARIM
Çok daha hassas direksiyon hakimiyeti

Daha yüksek direksiyon hakimiyeti, daha güçlü yol tutuşu ve sürprizlere fırsat vermeyen sürüş kolaylığı.

Çok Katmanlı Profil

Çok katmanlı lastik profilinde farklı kauçuk bileşikleri kullanılarak lastiğe farklı özellikler kazandırılmaktadır. Üst katmanda ve diş bileşiğinde kullanılan Nokian* Akıllı UHP Silika, aracın sert veya yüksek hızlarda da kullanılabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Tüm koşullarda sürücünün aracını tam bir direksiyon hakimiyetiyle, yol kavrayışını hissederek ve sürprizlere yer bırakmayacak şekilde kullanmasını sağlar.
Sırt yüzeyinin altındaki ara katmanlar küçük moleküllere sahip bir nano-silika bileşiğinden üretilmiştir. Bu benzersiz bileşim, geleneksel kauçuk bileşiklerine kıyasla lastiğin manevralara çok daha iyi tepki vermesini sağlar.
Çok katmanlı profilin alt katmanı ise lastiğin yuvarlanma direncini ve ısı üretimini azaltan, özellikle sert bir kauçuk bileşiğinden üretilmiştir. Düşük ısı üretimi lastiğin dayanıklılığını artırırken düşük yuvarlanma direnci yakıt tüketimini ve çevreye zarar veren emisyonları azaltır.

Suda kızaklamayı önleyen etkili sırt deseni

Nokian Tyres’ın “Swoop Groove” adını verdiği ve lastiğin omzundan çevresel ana kanallara doğru enine ilerleyerek derinleşen eliptik oluklar, ıslak zeminde mükemmel yol tutuşu sağladığı gibi zorlu koşullarda bile lastiğin kızaklama yapmasını önler.

Eliptik İç Oluklar (Swoop Grooves)

Nokian Tyres’ın sırt blokları üzerinde özel olarak tasarladığı ve “Swoop Groove” adını verdiği oluklar lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu artırır ve zorlu hava koşullarında bile suda kızaklama yapmasını engeller. Bu oluklar, lastiğin iç omzundan çevresel kanallara doğru enlemesine ilerleyen ana kanalların içinde yer alır. Eliptik girintiler şeklinde tasarlanan bu oluklar, lastiğin sırt deseninde enlemesine açılmış ana kanalların hacmini artırarak daha fazla su tutmalarına olanak tanır. Bu tasarım lastik aşındığında bile mükemmel bir yol tutuşu sağlar, çünkü alt kısımları daha geniş olan eliptik “swoop” olukları, lastik aşındıkça ana kanalların hacminin azalmayıp tam tersi artmasını sağlar.

Sürüş kararlılığı, benzersiz ıslak zemin yol tutuşu
ve üstün suda kızaklama direnci

Lastiğin iç omuz kısmına yakın çevresel bloklar üzerinde yer alan derin diyagonal oluklar lastiğe daha kararlı bir sürüş kazandırırken suda kızaklamayı da etkili bir şekilde önler.

Su Toplama Kanalları (Hydro Grooves)

Lastiğin iç omuz kısmına yakın çevresel bloklar üzerinde yer alan derin diyagonal kanallar daha kararlı bir sürüş hakimiyeti sağlar. Nokian’ın “Hydro Grooves” (su toplama kanalları) adını verdiği bu tasarım yeniliği aynı zamanda lastik ile zemin arasındaki suyu toplayıp çevresel kanallara yönlendirerek suda kızaklamayı etkili şekilde önler.
Bu yeni tasarım ayrıca yağışlı havalarda aracın güvenli bir şekilde yol almasını da garantiler. Lastiğin dış omzundaki enlemesine ana kanallarda bulunan su atma olukları (surge grooves) ise kızaklama riskine karşı ek koruma sağlar.

Güvenliği Artıran Yenilikler
Sessiz kanal tasarımı Parlatılmış oluklar Sürüş güvenliği göstergesi (DSI)
Lastiğin çevresel sırt bloklarının duvarlarında kullanılan ve sürüş konforunu artırmayı sağlayan bir tasarım yeniliğidir. Golf topunun yüzeyini andıran yarı-küre şeklindeki oyuklar lastiğin yüzeyindeki hava akışını kontrol eder. Bu oyuklar enlemesine kanalların neden olduğu gürültüyü azaltır ve rahatsız edici bir uğultu çıkarmalarını önler. Sessiz kanal tasarımı, ayrıca hava direncini azaltarak lastik yüzeyinin ısınmasını engeller. Böylece lastiğin aşınma direnci artar ve aynı lastikle daha çok kilometre yapmak mümkün olur. Lastiğin ana kanallarının parlatılmış olması şık bir görünümün sunmanın yanı sıra fonksiyonel bir amaç taşır. Bu kanalların parlak ve pürüzsüz olması suyun kolayca ve etkili şekilde lastik dışına uzaklaştırılmasını sağlar. Ana kanallar açık ve optimum bir tasarımla şekillendirilerek hacimleri artırılmış, böylece suda kızaklama yapmaları önlenmiştir. Nokian Tyres’ın patentine sahip olduğu Sürüş Güvenliği Göstergesi (Driving Safety Indicator – DSI) artık çok daha anlaşılır şekilde sunulmaktadır. Yeni lastiklerde diş derinliğini gösteren rakamlar ve suda kızaklama riskini gösteren su damlası simgesi aracının lastiklerini kontrol eden sürücünün anında görebileceği bir açıyla yerleştirilmiştir. Diş derinliği dört milimetrenin altına indiğinde lastiğin sırtındaki su damlası simgesi silinerek sürücüyü suda kızaklama riskinin arttığı konusunda uyarmaktadır.
Nokian Akıllı UHP Silika Bilgi alanı Saflaştırılmış yağlar
Nokian Akıllı UHP Silika kauçuk bileşiği ağır kullanım koşulları ve yüksek hızlar için özel olarak geliştirilmiştir. Kauçuk bileşiğinin molekül zincirleri silika partikülleri ile bağ oluşturarak son derece güçlü ancak esnek bir birleşim oluşturur. Geniş bir ısı aralığında işlevini ideal biçimde yerine getiren kauçuk bileşiği, yağışların sıklaştığı bahar ve sonbahar aylarında lastiğin ıslak zeminde yol tutuşunu güçlendirir ve mükemmel direksiyon hakimiyeti sunar. Lastiğin yanak kısmındaki bilgi alanında yer alan konum ve basınç göstergeleri güvenliği artırır. Bu bilgi alanında lastiğin doğru hava basıncı ve lastik değişimi için montaj konumları yer almaktadır. Ayrıca lastik yanağına eklenen yeni bir bilgi alanında alaşım jantlar için somun tork değerleri verilerek ilave güvenlik sağlanmıştır. Sportif ultra yüksek performans (UHP) lastik modellerinin çoğu, somunlar sıkıştırılırken özel bir dikkat gerektiren alüminyum jantlara takılırlar. Bu somunları doğru torkla sıkıştırmak ve her 100 - 200 kilometrede bir gevşeyip gevşemediklerini kontrol etmek büyük önem taşır. Nokian lastiklerinin üretiminde sadece saflaştırılmış yağlar kullanılır, toksik ve kanserojen kimyasallar hiçbir şekilde kullanılmaz. Nokian Tyres faaliyet gösterdiği sektörde çevre dostu yöntemlerin öncüsüdür ve dünyadaki lastik üreticileri arasında üretim sürecinde saflaştırılmış, düşük aromatik yağ kullanan ilk şirkettir. Bu şekilde üretilen lastiklerin ıslak zeminde yol tutuşu ve diğer güvenlik özellikleri mükemmel seviyededir.
Nokian lastikleri test başarıları

Nokian’ın farklı pazarlar için özel olarak tasarladığı geniş ürün yelpazesi her yıl çeşitli otomobil dergileri ve test kuruluşları tarafından düzenlenen testleri başarı ile geçmektedir. Testleri başarı ile tamamlayan lastiklerimize her koşulda güvenebilirsiniz.

Auto Zeitung (06/2015)
Yaz lastikleri testi 2015
Almanya
Nokian zLine, 225/40R18
“Kuru zeminde iyi performans. Düşük yuvarlanma direnci, ıslak zeminde iyi fren performansı ve güvenli sürüş.”
Sportauto (05/2014)
Almanya
Nokian zLine, 225/40R18
“Islak zemin test uzmanı görüşü: “Islak zeminde iyi yol tutuşu ve fren performansı. Islak zeminde iyi viraj performansı. Sessiz ve konforlu sürüş.”

Nokian Tyres, dünyanın önde gelen lastik uzmanı, çok sayıda testten birinci çıkmış bir üretici ve kış lastiğinin mucidi olan bir Finlandiya markasıdır. Nokian Tyres, 80 yılı aşkın süredir yenilikçi lastikler tasarlayan, tasarladığı lastikleri zorlu koşullarda testlere tabi tutan ve geliştirdiği yeniliklerin patentlerini alan bir lastik üreticisidir. Nokian lastikleri, mükemmel güvenliği, yakıt tasarrufu ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkmaktadır.

Teslimat Bilgileri

En geç 28 Eylül Pazartesi günü İstanbul şehrinden kargoya verilir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına utanak tuttururarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo irmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Satış Sonrası Servis


Bireysel Kredi Kartları

Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 58,08 TL 522,75 TL
12 - -
Ziraat Sanal Pos
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 62,29 TL 560,59 TL
12 47,76 TL 573,06 TL
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 58,08 TL 522,75 TL
12 47,49 TL 569,82 TL
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 58,08 TL 522,75 TL
12 47,70 TL 572,39 TL
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 62,51 TL 562,58 TL
12 47,93 TL 575,14 TL
Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 62,51 TL 562,58 TL
12 47,93 TL 575,14 TL
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 62,29 TL 560,59 TL
12 47,76 TL 573,06 TL
(PLS DO NOT ADD ANY BIN NUMBERS!) - Card Finans (Advantage Card) for just displaying Installment options.
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 174,25 TL 522,75 TL
6 87,13 TL 522,75 TL
9 62,51 TL 562,58 TL
12 47,93 TL 575,14 TL

Ticari Kredi Kartları

Alışveriş Kredisi

Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(86)
4 yıldız
(7)
3 yıldız
(1)
2 yıldız
(1)
1 yıldız
(1)
En Yeni Yorum

Fevkaladenin fevkinde

n11.com üyesi
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • n11.com üyesi - 02.01.2020
  Muhteşem ötesi mağaza

  Fevkaladenin fevkinde

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Ayhan BİLGİN - 19.12.2019
  Kargo bir lastik getirmiş

  Kargo rezalet, Lastiğin biri gelmiş, teslim alamadık.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • MURAT CANPOLAT - 10.12.2019
  NOKİAN KALİTESİ

  LASTİKLER ÇOK KALİTELİ. LASTİĞİN BABASI NOKİAN VE DUNLOPTUR. GERİSİ TEFERRUAT.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Zeynel Kutlu - 25.11.2019

  sorunsuz alışverişti teşekkürler

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Abdullah Aksoy - 14.11.2019
  Kaliteli Alışveriş

  Mağaza yetkilileri gayet ilgili ve sorularınızı hızlı cevaplıyor. Lastiklerin özenle tek tek paketlenip ve hızlı bir şekilde kargolandigi için ayrıca teşekkür ederim. Lastik almak isteyip de üretim yılı nedeniyle terettut edenlere tavsiyem hiç düşünmeden alın. Lastiklerin raf ömrü 10 yıldır. Zaten lastik araca takıldıktan sonra en fazla 4 yıl kullanabilirsiniz ki kullanımınıza bağlı olarak bu yıllar azalacaktır. Üretim yılı alacağınız yıl olmasına gerek yok. Boşuna fazla para vermeye ne gerek var. Kormetal firması sayesinde kaliteli bir lastiği çok uygun bir fiyata sahip oldum.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 19.10.2019
  Süper

  ürün orjinal ve nokian sonuçta bilen bilir

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Erkan ŞAHİN - 17.10.2019
  KALİTELİ VE GÜZEL

  ÜRÜN İSTEDİĞİNİZ GİBİ FAKAT SADECE JANT KORUMA YOK LASTİKTE ONUN HARİCİNDE SÜPER :)

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • halit sevinç - 11.10.2019
  ilk çukurda yandan balon

  3 ay önce 4 adet almıştım çok sessiz güzel bir lastik Fakat yanak genişliği bu tür lastiklerde maalesef çok dayanıksız ilk girdiğim çukurda yandan balın yaptı bu yüzden hassas olduğum için yeni bir lastik daha almak zorunda kaldım. Ölçü olarak çok güzel olsa da bu 45 yanak tan vaz geçip daha geniş yanak ölçüsü ile 4 lastik birden 50 yada 55 olanı tercih etmek gerekir hem daha konforlu olur hem de bu tür çukur kasis girişlerinde daha dayanıklı olur

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • eren atbin - 09.10.2019
  Doğru satış kampanyası sayesinde aldım

  Henüz takmadım ürünü incelediğimde sıkıntı görmedim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • süleyman can şahin - 02.10.2019
  Memnunuyet

  Hızlı kargo güvenilir satıcı ve paketlenmiş ürün gayet iyi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor