Kartoon3D - Dil Gelişim ve Eğitim Seti

Harf, kelime, Dört işlem

Ürün yorumu yok
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (0)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Yaş 5-7
Cinsiyet Unisex

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

ÖDÜLLÜ EĞİTİM SETİ KARTOON3D

Bir fikrin mi var Türkiye yarışması birincisi


Kartoon 3D; bilişim çağı çocuklarının, teknoloji ile sağlıklı buluşması amacı ile tasarlanmıştır.

Teknolojiye bu denli ihtiyacımız varken ve geleceğimiz çocuklara emanet iken; teknolojinin amacına uygun kullanımı ve çocukların gelişim, öğrenme süreçlerini desteklemek için tasarladığımız Kartoon3D’yi sizlere ulaştırmış olmaktan mutluluk duymaktayız.

 

Giriş:

Günümüzde, çocuğun sağlıklı gelişimine uygun olmayan yaklaşımlar sonucunda teknolojik cihazlar;

·       bir amaç,

·       oyalanma aracı,

·       ödül/ceza nesnesi,

·       gerçek dünyada zor elde edilene kolaylıkla sahip olunabilen,

·       kişinin oturduğu yerden birkaç tuşa basarak başarı ve mutluluk elde edebildiği,

·       kişinin zamanını organize eden,

·       hızla alışkanlık ve hatta bağımlılık geliştirilebilen araçlara dönüştü.

Bu yönde kullanımlar; son yıllarda yapılan araştırmaların ve klinik gözlemlerimizin de ortaya koyduğu gibi,

·       çocukların yaratıcılığını sınırlı oranda geliştirmekle birlikte üretkenlikten yoksun kişilik yapısı oluşmasına,

·       sanal dünyada alınan hazzın gerçek dünyada çok daha çaba sarf ederek ancak elde edilebildiğini fark etmeleri ile gerçek dünyadaki iş ve sorumluluklarda isteksizlik ve uyumsuz davranışların oluşmasına ve

·       sanal dünyada başarı ve haz üzerinden sosyal ilişki kurmaya kadar gelişimin pek çok alanına etki etti, yaşamın pek çok alanında varlık göstermeye başladı.

 

Teknolojiye bu denli ihtiyacımız varken ve geleceğimiz çocuklara emanet iken; çocuklara, teknolojiyi amacına uygun kullanımı sunabilmek ve bununla birlikte gelişim, öğrenme süreçlerini desteklemek amacı ile Kartoon 3D 'yi tasarladık.

 

---Kartoon3D; bilişim çağı çocuklarının, teknoloji ile sağlıklı buluşması amacı ile tasarlanmıştır. ---

 

Öğrenme; görsel, işitsel ve kinestetik olarak gerçekleşir. Kartoon 3D bu üç alanda çocuğa üretim yapma imkanı vermekle birlikte; artırılmış gerçeklik ile verdiği geri bildirimler, görsel ve işitsel referanslar ve farklı dil seçenekleri ileçocuğun üretimini çeşitlendirerek öğrenmesine, hafızasını geliştirmesine,muhakemesini güçlendirmesine, başka dillerde ifade sağlamasına katkıda bulunur.

Ses farkındalığıişitsel sıralama, işitsel ve görsel ayrımlaştırma, sembolize etme, görsel ve işitsel eşleştirme, miktar öğretimi, soyut düşünme, bilgiyi kavramlaştırma gibi temel nöro-gelişimsel becerilerde gelişim sağlarken; hesaplama, yazma, sesli-sessiz harf öğretimi, tek ve çok basamaklı sayı okuma-yazma, İngilizce, Almanca, Türkçe kelime bilgisi verir, öğretimini yapar.

 

Oyunun hazırlanışı:

·      Teknolojik cihazınıza Kartoon3D uygulamasını ücretsiz olarak indirin. Uygulamayı nasıl indireceğiniz kullanım kılavuzunda anlatılmaktadır.

·      Kutu içeriğindeki kartları sayılar, semboller,harfler olarak gruplayın.

·      Harf ve sayılardan bir dizi oluşturduğunuzda,çocuğunuzdan aynı harf/sayıları bulup eşleştirmesini isteyebilirsiniz.

·      Sözlüğe göz gezdirin.

·      Cihazınızdan Kartoon3D uygulamasını açın.

·      Cihazınızın kamerasının görebileceği bir oyun alanı oluşturun.

 

Yaşa uygun kullanım:

 

4 yaşındaki çocuğunuz ile;

Ses farkındalığı kazanması, miktar bilgisi edinmesi, rakam bilgisi edinmesi, farklı dillerde yeni kelime kazanması amacı ile Kartoon3D'yi kullanabilirsiniz.

UYARI! Çocuğunuz anadilinde yetkinlik kazanmadıysa; farklı dillerde kelime edinimine odaklanmanız önerilmez. Duygusal dilin oluşması için öncelikle işlevsel olan anadilin geliştirilmesi gerekmektedir.

 

5 yaşındaki çocuğunuz ile;

Ses farkındalığı kazanması, kafiyeli kelimeler bularak işitsel dikkatini geliştirmesi, harf bilgisi edinmesi, rakam bilgisi edinmesi,miktar-rakam ilişkisi kurabilmesi, basit toplama ve çıkartma yapabilmesi,farklı dillerde yeni kelime kazanması amacı ile Kartoon3D 'yi kullanabilirsiniz.

UYARI! Her beceri uygun yaşta verildiğinde işlevsellik kazanır. Örneğin; bebeklerin 1 yaş civarında yürüme becerisi kazanması beklenir. 6 aylık çocuğun yürütülmeye çalışması gerçekçi olmadığı gibi, çocuk hazır olduğunda 9 aylıkken yürümeye başlayabilir. Bu çocuğun hazır bulunuşluğu ile ilgilidir. 5 yaşındaki çocuğunuza Kartoon3D ile ses farkındalığı, işitsel dikkat ve harf öğretimi yapmanız uygunken,çocuğunuz hazır değilse hece ve kelime öğretimi yapmanız önerilmez.

6 yaşındaki çocuğunuz ile;

Ses farkındalığı kazanması, kafiyeli kelimeler bularak işitsel dikkatini geliştirmesi, harf - hece - kelime bilgisi edinmesi, tek ve çok basamaklı rakam bilgisi edinmesi, miktar-rakam ilişkisi kurabilmesi, onluk sayı sistemini kavrayabilmesi, toplama ve çıkartma işlemleri yapabilmesi,matematiksel sembolleri kullanabilmesi, farklı dillerde yeni kelime kazanması amacı ile Kartoon3D 'yi kullanabilirsiniz.

 

Dikkat Eksikliği & Hiperaktivite & Disleksili çocuklar ile;

Ses farkındalığı kazanması, ses ayrımlaştırma becerisini geliştirmesi, kafiyeli kelimeler bularak işitsel dikkatini geliştirmesi, harf ayırt etmesi, harf - hece - kelime bilgisi edinmesi, tek ve çok basamaklı rakam bilgisi edinmesi, miktar-rakam ilişkisi kurabilmesi, onluk sayı sistemini kavrayabilmesi, toplama ve çıkartma işlemleri yapabilmesi, matematiksel sembolleri kullanabilmesi, farklı dillerde yeni kelime kazanması, görsel & işitsel & kinestetik öğrenme alanlarını bir arada kullanma pratikliği kazanması amacı ile Kartoon3D 'yi kullanabilirsiniz.

 

 

 

Oynamaya başlayalım:

·       Başlangıçta az sayıda harf seçin (Seçtiğiniz harfler anlamlı bir hece oluşturmak zorunda değildir),

·       Harfleri inceleyin, şekillerini, benzerlik ve farklılıklarını çocuğunuz ile konuşun, Kartoon3D 'nin tasarımı size yardımcı olacaktır,

·         Harf kartını kameranın görebileceği bir alana yerleştirin,

 

1)  Harfleri Öğreniyoruz: Bir harf kartını oyun alanına (cihazın kamerasının oyun alanını gördüğünden emin ol) tek başına yerleştir. Cihazın ekranına baktığında harf kartının üzerinde bir resim canlandığını göreceksin. Bu resim o harf ile başlayan bir nesnenin resmidir. Resme dokun, önce harfin sesini sonra resimdeki kelimenin nasıl söylendiğini duyacaksın. Şimdi oyun alanına elini uzat ve harfin üzerini kapatıp tekrar aç. Cihazının ekranına baktığında harfin üzerindeki resmin değiştiğini göreceksin. Ne kadar eğlenceli değil mi? Aynı harfin üzerinde bir sürü resim görebiliyorsun. O harfle başlayan bütün kelimeleri öğren ve yeni bir harfe geç. İşte bu kadar.

2)   Harfler ve kelimeler arasında yolculuk: Kartoon3D uygulamasını açtığında cihazının sağ alt köşesinde bir soru işareti göreceksin. Soru işaretine dokunursan Kartoon3D sana bir resim gösterir ve senden o resimdeki kelimenin hangi harflerle yazıldığını bulmanı ister. Yardım almak için resme dokun ve kelimenin nasıl okunduğunu dinle. Daha fazla yardım istersen hiç çekinme ve ekrandaki harf kutucuklarına dokun ve harflerin seslerini dinle. Harfleri ararken acele etmene gerek yok, Kartoon3D seni beklerken hiç sıkılmaz. Bütün harfleri bulup oyun alanına yerleştirirsen Kartoon3D buna çok sevinir ve seni alkışlar.

3)  Kelimeni Yaz: Kartoon3D sen öğrendikçe daha eğlenceli olur. Öğrendiğin kelimeleri oyun alanında yazmaya ne dersin? Bakalım Kartoon3D senin için neler yapacak.İstersen kutunun içindeki sözlükten, istersen öğrendiğin bir kelimeyi yaz ve ekrana bak. Kelimenin üzerinde canlanan nesnelere dokun ve onları dinle.Cihazını eline al ve kelimenin etrafında gezintiye çık, bakalım neler göreceksin?

4)  Rakamları öğrenelim: Oyun alanına koyacağın her rakamın üzerinde rakamın miktarı kadar renkli nesneler göreceksin. Sıfır kartının üzerinde neden hiç bir şey yok? Rakamlardan hangisinin daha büyük olduğunu görebilmek için onları yan yana koy ve cihazının ekranında hangisinin daha çok nesneden oluştuğuna bak. İşte bu kadar. Rakamlara dokunursan nasıl okunduğunu da dinleyebilirsin.

5)  Sayıları keşfet: Artık çok basamaklı sayıları öğrenmenin vakti geldi. Şimdi rakam kartlarını yan yana getir ve sayıların sonsuz dünyasına ilk adımını at. Kartoon3D yazdığın sayıyı senin için okuyabilir, nasıl yazıldığını gösterebilir ve basamak değerlerini rakamların üzerinde canlandırır.

6) Matematik işlemleri: Rakamları ve sayıları keşfettik, matematik için hazırız. Toplama, çıkarma, çarpma ve bölme işlem kartlarını kullanmanın tam zamanı. Kartoon3D işlemleri yapabilir,yaptığın işlemi kontrol edebilir ve sana sorular sorabilir. Haydi işlem kartlarını al ve matematiğin sınırlarını keşfet.

 

Teslimat Bilgileri

En geç 22 Haziran Salı günü Kocaeli şehrinden kargoya verilir.

Yeniköy Merkez Mah. Vatan Cad. Koü Teknopark, No:83 B108, 41275,Başiskele KOCAELİ 41275 Başiskele Kocaeli Türkiye

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Alışveriş Kredisi

n11.com’dan satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor