Aztec Secret Indian Healing Clay Bentonit Kili Maskesi 454 Gr

Aztec Secret Maske Tarifleri E-Kitap Hediye. USA' de #1 Numara

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 29 Aralık Cuma günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

85,00 TL
82,00 TLKDV
DAHİL
%4 İndirim 3,00 TL Kazanç
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (57)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Ürün Özelliği Sıkılaştırıcı
Cilt Tipi Tüm Ciltler
Ürün Miktarı Diğer
Ürün Şekli Kavanoz

Ayrıntılar

Aztec Secret Indian Healing Clay %100 Doğal Kalsiyum Bentonit Kili 454 Gr

Cilt Problemlerinde Amerika'da #1 Numara - Aztec Secret Maske Tarifleri E-Kitap Hediyeli

California' nin Death Valley Çöl bölgesinde, 55-60 °C sıcaklıkta doğal güneş ışığı altında mineral içerik özelliğini kaybetmeden kurutularak üretilmiştir. Aztec Secret kalsiyum bentonit kil 3 milyon yıl öncesi volkanik aktivitelerle toprak oluşurken meydana gelen volkanik kuldur.  Toprak soğuduğunda kalan köpük kalıntısıdır.  Aztec Secret Indian Healing Clay  50'nin uzerinde mineral içermektedir. Üründe spektrografik analiz yapıldığında toprakta bulunan neredeyse her minerali içerdiği gözükmektedir. 

Negatif yük özelliği sayesinde cildin epidermis tabakasında bulunan pozitif yüke sahip kir, bakteri ve toksinleri kendisine mıknatıs gibi çekerek ciltten uzaklaştırır. Siyah noktaların giderilmesine, cilt gözeneklerinin derinlemesine temizlenmesine, akne sorunlarının giderilmesine, gözeneklerin sıkılaştırılmasına, ciltte kollajen dokuyu sıkılaştırarak kaz ayakları ve kırışıklıkların önlenmesine ve ciltteki  ölü derilerin peeling etkisiyle atılmasına yardımcı olur.

1800 yılı aşkın süre önce Kleopatra'nin, güzellik rituelinin bir parçası olarak cildi için Nil nehrinden ve Arap çölünden alınan kili kullandığı en bilinen güzellik sırlarından birisidir. 

Alman ve Roma kaplıcaları 4000 yıl önce inşa edilen kaplıcalarda kil paketleri ve tedavilerini kullanmıştır. Bu kaplıcaların çoğu hala mevcuttur ve bugün bile kil kullanmaktadır.

Pliney the Elder Doğal Tarihinin büyük bölümünü sivilce, siyah nokta ve cilt sıkılaştırma için birçok kil kullanımına ayırmıştır.

Kuhn, Just ve Kneipp gibi birçok ünlü natüropatlar, arthritus ve cilt rahatsızlıkları için doğal tedaviler ile kil kullanım canlanmasına katkıda bulunmuştur.

                                                                                                                                                                                                 

Ürün İçeriği :  %100 Doğal Kalsiyum Bentonit Kili 

Hayvansal içerik, koku, herhangi bir katkı maddesi içermez. Hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.    

Türkiye distribütörü Aktiva Kozmetik Ilac Sağlık Ürün. San. ve Tic.Ltd.Sti tarafından Amerika'dan ithal edilmiştir.


MADE IN USA 


Nasıl Uygulanır?

Aynı oranda Aztec Secret  bentonit kil ve  su yada organik elma sirkesini cam, seramik veya ahşap kapta metal ile temas etmeyecek şekilde, yumuşak macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Gerektiğinde daha fazla kil veya sıvı ilave edin. Maskeyi temiz yüze veya diğer alanlara ince bir tabaka halinde uygulayın ve kurumaya bırakın. Kuruma süresi değişebilir fakat bu süre genellikle hassas cilt için 5 dakika, normal cilt için ise 15-20 dakikadır. Maskenin yüzden arındırılmasını zorlaştırmamak için aşırı kurumasına izin vermeyiniz.

Önemli Not: Cildinizde kan dolaşımının artmasından dolayı pembeleşme, gerilme ve kaşıntı oluşabilir. Bu durum 30 dakika içerisinde kaybolacaktır. Alerji belirtisi değildir aksine terapi için istenen bir durumdur. Kuru ciltlerde maske uygulanmasından sonra nemlendirici kullanılması tavsiye edilir. Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

16. yüzyılda güney bölgesi Fransız rahibi Kneipp doğal tedavilerinde kil paketlerinin yanı sıra elma sirkesi ile kil kullanımını uygulamıştır. Özellikle akne sorunu olan ciltlerde  elma sirkesi ile kullanılması önerilir.

 

Nasıl Etki Eder?

 

negatif (-) iyon yüklü bentonit kili

 

1) Aztec Secret Indian Healing Clay kalsiyum bentonit kilini diğer killerden ayrılan özelliği zengin montmorillonit içeriği, şişme kabiliyetine sahip olması ve su içinde süspansiyon haline geldiğinde ortama çok yoğun miktarda  NEGATİF (-) İYON  salmasıdır.


 

pozitif (+) iyon yüklü toksinler

2) İnsan sağlığını tehdit eden solunan havadan içilen suya kadar her şeyde bulunabilen ağır metal, virüs, toksin, bakteri ya da radyasyon gibi tüm maddeler  POZİTİF (+) YÜKLÜ İYONLARDIR.

 

 


pozitif (+) ve negatif (-) iyonları birbirini çekmesi

 

3) Aztec Secret Indian Healing Clay su ile sıvılaştırılarak cilt yüzeyine uygulandığında hızla cilt altına inip negatif iyon salarak içeriğindeki mineralleri cilde verir ve ciltte bulunan pozitif iyon yüklü toksinleri kendine bir mıknatıs gibi bağlayarak cilt dışına çıkarır. Bu özelliği ile AKILLI ÇAMUR olarak adlandırılır.

 

 


 

toksinlerin kil yardımıyla içeriden dışarı atılması

4) Cilde sürülen kil durulandığında cilt yüzeyinde bulunan veya vücuda giren zararlı moleküller ve toksinler uzaklaştırılabilir ve iyi bir detoks gerçekleştirilmiş olur.


Bentonit Kilinin Özellikleri Nedir?

 
Detoks Etkisi: Toksinleri bağlayabilme ve sonrasında bunları vücut dışına atabilme özelliği gösterebilmesi

Dengeleme: Homotetik özelliği ile vücudu denge durumuna getirmeye yardımcı olabilme özelliği

PH Balansı: PH seviyesinin 9’un üstünde olması ve bu sayede Vücut PH’ını hafif alkali tutmaya yardımcı olabilmesi

Canlandırma: Vücudun kan akışını, oksijen seviyesini ve hücre onarım hızını arttırmaya yardımcı olabilmesi

Mineralli yapısı: Vücuda yararlı çok sayıda ve çeşitli iz mineralleri (kalsiyum, potasyum, magnezyum vs.) barındırabilmesi

Çekim özelliği: Pozitif yüklü parçacıklar için Negatif yüklü elektrik çekim özelliği gösterebilmesi, jel kıvamına geçtiğinde çekim gücü kapasitesinin çok fazla artabilmesi.

Parçacık yapısı: Kredi kartı şeklinde parçacık yapısı olması ve böylelikle yüzeysel elektriksel çekim gücünün yüksek olabilmesi, nano boyut parçacık yapısı ve buna bağlı olarak hacimsel olarak ta pozitif yükü çekme gücü gösterebilmesi.

Bentonit Kili Hakkında İlginç Bilgiler


* Massachussetts Teknoloji Enstitüsünde mineralog Robert T. Martin’in  BİR GRAM BENTONİTİN 800m²  yüzey alanına sahip olduğunu gözlemlediğini,

* Eski Tarihlerde, Amorjiyonlar, Aborjin ve Güney Amerika yerlileri gibi toplumların, tedavilerinde sıklıkla bentonit kullandığını, yine Kızılderililerin (Amerika Yerlileri) ciddi hastalıkları tedavi etmede bentoniti kullandığını ve bentoniti ‘Ee-Wah Kee’ yani  İYİLEŞTİREN ÇAMUR  olarak adlandırdıklarını,

* Hindistan da Vedik geleneğinde, adı ‘Soma’ olan ve  ÖLÜMSÜZLÜĞÜN NEKTARI  anlamına gelen su ve bal ile karıştırılarak içilen, kutsal olarak kabul edilen beyaz bir toz maddeden sözedildiğini, sonrasında yine aynı bölgede dünyanın en büyük beyaz bentonit kil yataklarından biri olduğunun tespit edildiğini,

* 20. yüzyılın ilk dönemlerinde önemli Alman doktoru Julius Stump Asya kolerasının tedavisinde bentonit kullandığını, Dr. Meyer Camberg’in ise arsenik etkilerini yok etmek için bentonit kullandığını ayrıca dönemin önemli bir tüberküloz şifa merkezi olan Zürich’de, hastaların gece boyunca göğüs bölgesinde tutulan  SICAK BENTONİT ÇAMURU  ile tedavi edildiğini,

* 1. Dünya Savaşı dönemlerinde, Alman doktorların gıda zehirlenmesini, dizanteri, ishal, enfeksiyon kapmış yara tedavisinde  BENTONİT TERAPİSİ  uygulayarak ölüm olaylarının ciddi bir şekilde düşürdüğünü,

* Dünyadaki en sağlıklı ve en uzun ömürlü insanları olarak kabul edilen Hunza insanlarının bir BENTONİT benzeri maden yatağından süzülen bir bir suyu her gün içtiğini,

MAHATMA GANDHİ ’ nin bağırsak rahatsızlıklarını tedavi ettirmek için Fransa’dan Hindistan’da binlerce ton yeşil bentonit getirttiği ve kendisinin de bizzat kullandığını,

* Rus bilim adamlarının ve japonların nükleer çalışmalar esnasında radyasyon etkisininden korunmak için  BENTONİT  kullandığını, Chernobyl felaketi sonrası santral bölgesinin bentonitle kaplandığını ve bölge halkına yemeleri için  BENTONİTLİ ÇİKOLATA VE BİSKÜVİ  dağıtıldığını,

AMAZON PAPAĞANLARININ  ve bölgedeki yüzlerce kuş türünün yedikleri meyve ve çiçek özlerinde bulunan zehiri yok etmek için düzenli olarak bentonit yediklerini ve böylece yaşayabildiklerini,

* Gümüş iyonu ile sentezlenen bentonitin  ANTİBAKTERİYEL  özellik kazandığını,

* Martin M. Hanczyc, Shelly M Fujikawa, Jack W Szostak adlı bilim adamlarının 2004 yılında yapmış oldukları akademik çalışmanın çok büyük yankı uyandırdığını ve bu çalışmadan sonra bentonitin ana bileşeni olan  MONTMORİLLONİTİN, YAŞAMIN BAŞLANGICINDA  da çok önemli bir rolü üstlenmiş olabileceğini ortaya koyduklarını biliyor muydunuz?


Önemli Not: Aktiva Kozmetik Ilac Saglik Urunleri San. ve Tic.Sti.Ltd. Aztec Secret ürünlerinin Türkiye'de tek yetkili distribütörü ve dağıtıcısıdır. 
Siparişinizin kargoya tesliminde Aztec Secret Maske tarifleri kitabınız da mail adresinize ücretsiz olarak gönderilecektir.

Teslimat Bilgileri

En geç 29 Aralık Cuma günü kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Taksit Akbank Garanti Bankası Finansbank Türkiye İş Bankası Türkiye Halk Bankası Yapı Kredi
3
27,33 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
27,33 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
27,33 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
27,33 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
27,33 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
27,33 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
6
13,67 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
13,67 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
13,67 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
13,67 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
13,67 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
13,67 TL
82,00 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
9
9,39 TL
84,49 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
9,57 TL
86,10 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
9,39 TL
84,49 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
9,39 TL
84,49 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
9,39 TL
84,49 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
12
7,26 TL
87,14 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
7,26 TL
87,14 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
7,26 TL
87,14 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
7,26 TL
87,14 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
7,26 TL
87,14 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
Ödeme seçeneklerine göz at tıklayın
Peşin fiyatına taksit seçeneği
Ticari kredi kartlarına özel taksit seçeneği
Ürün Notu: 4.5 Yıldız
5 yıldız
(42)
4 yıldız
(7)
3 yıldız
(4)
2 yıldız
(3)
1 yıldız
(1)
En Yeni Yorum

cok guzel buyuk boy ve orjinal

Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • harika
  - 14.11.2017

  cok guzel buyuk boy ve orjinal

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Süper
  - 23.10.2017

  Ürünün paketlemesi ve teslimat süresi harikaydı. Gönül rahatlığıysa siperiş verebilirsiniz

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Düsünmeden siparis edin
  - 14.09.2017

  Ürünü deneme firsatim olmadi ama magazayla iletisim ve kargo mukemmel

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Aztec secret İndian clay mask
  - 10.08.2017

  Ürünü elma sirkesiyle uygulayın bence. Sadece kururken yüzü çok geriyo

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • En güzel maske
  - 03.07.2017

  Sivilce ve cilt lekelerine en iyi gelen maske bu. Özellikle elma sirkesiyle yapıldığında cildi parlatıyor, haftada 2 kere kullanıyorum, çok memnunum.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Ürün topak topak kaliyor
  - 23.04.2017

  Henuz 1 kere kullandim tabi bisey fark etmedi Ürün bir türlü kıvama gelmedi topak topak kaliyor sinirim bozuldu öylece surdum enaz yarım saat karistirmama ragmen kaşıntı ve kızarıklık yaptı ama bu normalmis

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Iyi
  - 22.04.2017

  Evet daha yine aldim ama ilk kullanimda da gayet iyidi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • - 15.04.2017

  Ürün gerçekten kaliteli. Deneme de yaptık, maske sonrası aradaki farkı çok net görebiliyorsunuz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • kil maskesi
  - 06.04.2017

  daha 3-4 kere kullandım ama öyle mucizevi bir yanı yok gibi klasik kil maskesi bu parayı hakediyor mu bilemiyorum

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • - 05.04.2017

  bir kez kullandım, pek bir şey anlamadım. öyle mucizevi bir şey hissetmedim. siparişi verdikten 15-20 gün sonra geldi ürün.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor