Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre
 • Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre

Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı 20 metre

Hak Enerji Güvencesiyle

Paylaş Kazan
Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (0)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Marka Diğer

Ayrıntılar

Vatanpor Kenar İzolasyon Bandı Özellikler

GENİŞLİK: 10cm
KALINLIK: 5mm
1 TOP MİKTARI: 20 metre


Kenar İzolasyon Bandı

Yerden ısıtma sistemlerinin uygulanması sırasında zemine strafor kaplaması gerçekleştirilir. Bu döşemenin arkasında yatan temel amaç, zeminin yalıtılması ve zeminde oluşundan ısının alt kısma kaçmasının önlenmesidir. Bu noktada strafor malzemeleri ile yalıtım gerçekleştirirken, kenar kısımlarda kalacak boşlukların da  kenar izolasyon bandı ile kapanması, sulu ısıtma sistemlerinde mümkün olmaktadır.

Hak Enerji olarak gerçekleştirdiğimiz marka sulu yerden ısıtma sistemlerinde özellikle yine marka tarafından üretilmiş  kenar izolasyon bandı kullanımını sağlıyoruz. Bu malzeme yerden ısıtma sisteminde hiçbir noktada kaçak yaşanmadan ısının tamamının zeminden yukarıya ulaşmasını ve ideal bir şekilde ortamın ısınmasını sağlamaktadır. Çünkü sulu yerden ısıtma sistemlerinin mutlak amacı, ideal bir şekilde zeminden yukarıya çıkan ısı ile konforlu ve sağlıklı bir ısınmanın elde edilmesidir.

Kenar İzolasyon Bandı Nasıl Kullanılır?

kenar izolasyon bandı temel olarak 2 farklı çeşit üzerinden temin edilebilir. Bu ürünlerden ilki ideal üretim malzemesi ile birlikte yine ideal bir kalınlığa sahip olarak yüksek yapışkanlık seviyesiyle kullanılır. 8 milimetre kalınlığa sahip olması ile birlikte her makarası tüm strafor kenarlarını çevirecek şekilde ideal olarak büyük bir metrekareyi kaplayacak şekilde kullanılmalıdır.

Bir diğer kenar izolasyon bandı ürünü ise aslında yapışkansız bir özelliğe sahiptir ve straforların kenar kısımlarında duvar ile birleştiği alanlarda kullanılarak tıpkı strafor gibi görev alır. Bu sayede zeminde yapılan kaplama hiçbir eksiği ve sıkıntısı kalmadan en yüksek kalite ile yalıtım sağlayacak bir yapı ortaya çıkarır.

Kullanımın gerçekleştirilmesi için özellikle istenilen herhangi iki çeşitten biri seçilerek siyah veya gri-mavi karışımı renkte olan bant tercihi yapılır. Aslında bu tercihlerin yapılmasındaki en önemli nokta, seçilen bandın kalınlığı ve ölçüleridir. Ürün seçildikten sonra öncelikle zeminde strafor kaplaması gerçekleştirilir. Strafor malzemelerinin döşenmesi sonrasında duvar ile arada kalan boşluklar kapatılırken, kenar izolasyon bandı kullanılır ve bu sayede eksiksiz bir zemin yalıtım sağlanarak tam avantajlı bir yerden ısıtma elde edilir.

Kenar İzolasyon Bandı Uygulama Kolaylığı Sağlar

Temel olarak bir sulu yerden ısıtma sistemi uygulaması gerçekleştirilirken, straforlar ile duvarlar arasında kalan boşluklar ve şap alanlarının belirlenmesi için kenar izolasyon bandı uygulaması gerekir. Bir tarafında folyo bir tarafında yapışkanlı yüzey bulunan bu bantlar, hızlı ve kolay bir şekilde uygulanarak sonuç elde edilmesine yardımcı olur.

Temel olarak kenar izolasyon bandı uygulamasının sağlanması ile birlikte strafor ve üzerinde yapılan boru döşemelerinin tamamlanması için şap yapılırken avantaj elde edilir. Çünkü zemin kaplaması üzerinde şap döküldükten sonra zemin kapatılır ve bu kapatma sırasında boşluklar kalmaması için kenar izolasyon bandı kullanılır. Üstelik dolgu işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kenar noktalarda kullanılacak profil malzemelerin çok iyi bir şekilde yerine oturması ve sorunsuz kullanılması açısından da kenar izolasyon bandı çok önemli bir malzemedir.

Kenar İzolasyon Bandı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Çeşit anlamında bahsedildiği şekilde kenar izolasyon bandı iki farklı türe ayrılarak kalınlık, yapışkanlı olması, yapışkansız olması ve uzunluğa göre değişmektedir. Bu nedenle ürün fiyatları belirlenirken, bu özellikler ilk olarak göz önünde bulundurulur. Sonrasında yapılan sulu yerden ısıtma sisteminin uygulama ihtiyacına bağlı olarak ne kadarlık bir malzeme ihtiyacı bulunduğu da fiyatlarda etki oluşturmaktadır.

Hak Enerji olarak sulu yerden ısıtma sistemleri uygularken, kenar izolasyon bandı miktarlarını hazırlanan projeye uygun bir şekilde belirliyoruz. Bu kapsamda da proje fiyatlandırması içerisinde marka üzerinden aldığımız ideal rakamlar ile fiyat sunumları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca ürün sunumları sırasında da yine benzer bir yapı ile makara birimi üzerinden kenar izolasyon bandı sunumları sağlıyoruz.  

Teslimat Bilgileri

En geç 1 Temmuz Cuma günü İstanbul şehrinden kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11’den satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.*
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü iade edebilirsiniz. İade sürecini görmek için tıklayınız.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih ediniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
300 TL ve üzerinde olmalıdır.

Ticari Kredi Kartları

Alışveriş Kredisi

n11.com’dan satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor