Wentway SıcakSu Buhar Serpantinli WHS- SX 220 Ticari Hava Perdesi

WHS- SX 220 60/40 Sıcak Su Buhar Serpantinli Ticari Hava Perdesi

Ürün yorumu yok
Süper Garanti Sigortası Almak İstiyorum 299 TL Detaya Git
Teslimat Bilgisi : Alıcı Öder En geç 28 Eylül Pazartesi günü Ankara şehrinden kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

8.146,00 TL
6.517,00 TLKDV
DAHİL
%20 İndirim 1.629,00 TL Kazanç
229,07 TL x 36 ay alışveriş kredisi seçeneği ile
Alışveriş Kredisi Seçeneklerini Gör
Hemen AL Sepete Ekle
İş Bankası 50 TL MaxiPuan hediye! Detay
Fibabanka Alışveriş Kredisi Fırsatı Peşin fiyatına faizsiz masrafsız taksitli alışveriş fırsatı!
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (0)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Enerji Sınıfı A
Marka Wentway

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Bilgi Kartı

HAVA PERDESİ SERİSİ WHS- SX 220 60/40 Sıcak Su Buhar Serpantinli Ticari Hava Perdesi
MOTOR GÜCÜ / WATT 280 WATT
HAVA ÇIKIŞ HIZI / mmS 9 / 10 MMS
HAVA DEBİSİ m3/h MİNUMUM-MAKSİMUM 3600/4420
AĞIRLIK / KG 37
GÜRÜLTÜ / DB(A) 52/58
MONTAJ YÜKSEKLİĞİ / MAKSİMUM / CM 350 CM
UZUNLUK/YÜKSEKLİK/DERİNLİK / MM 220 26x26
FAN TİPİ / METAL Croos
BUHAR GİRİŞ SICAKLIĞI ºC 100/180
SU GİRİŞ SICAKLIĞI ºC 60/40
SOĞUK SU GİRİŞ ºC 0/10
ISITMA GÜCÜ kCAL 30,000
SOĞUTMA GÜCÜ btu 64,000
Boru Bağ. Giriş/Çıkış ÇAP 3/4
FAN KADEMELERİ W 0/1/2
RENK RAL 9016

Daha Fazla Bilgi

GENEL ÖZELLİKLER;

Uzaktan kumandalı

İç ortam dijital hissedicili ısı gösterge sistemi. ( OPSİYONEL) 

İç ortam ısı ayarlaması yapılabilir ( istenilen ortam sıcaklığına göre dijital ) ( OPSİYONEL) 

Dijital kontrol paneli elektronik kontrol kumandalı (cihaz üzerinde)

Dijital kaplolu uzatılabilir kontrol paneli( OPSİYONEL) 

Elektronik ısıtıcı ana kontrol role kartı kontrol sistemi

A++ sınıflı enerji tasarruf kontrol sistemi ısıtıcı %30 %70 enerji tasarruflu elektronik tasarruf sistemi

Hava hızı max 5 / 8 m/sn dir.** Cihaz iki kademeli olarak çalışır.

Cihazın takılabilir kapı yüksekliği 250,cm takılabilir yükseklik

Çapraz croos flow metal alüminyum fan kullanılmıştır 

Cihazlarda elekronik kontrol sistemi olarak cihaz üzerinden ve uzaktan kumanda ile ayarlanabilir

Montaj ayakları duvar tipi montaj seti cihaz kolileri içersinde standart olarak bulunmaktadır.

Enerji besleme çıkışı. 

Hava perdesinin motoru, sürekli 24 saat çalışmaya uygun. **termik aşırı yük korumalı ve bakım gerektirmeyen ** dıştan rotorlu Motor ***** Fan rulman yataklı , titreşim yaratmayacak şekilde test edildiği ve kapı açıldığında tam kapasite perdelemeyi sağlayacak özelliktedir.

Hava çıkış ağzı %+-7 yönlendirme kanatları mevcuttur.

Fan temizliği dışında bakım gerektirmemektedir. 

Cihazın, galvaniz prefabrik askı elemanlarıyla çelik dübel ve vida yardımıyla askıya alınacaktır.

Cihazlarımızda ISO 9001-2008 ** CE, TSE, 2YIL GARANTİ VARDIR. On yıl kullanım ömrü 

YERLİ Üretilen markamız altındaki ürünler % 100 Türk üretimi olup Ankara İvedik Organize Sanayi Fabrikasında üretilmektedir.

WENTWAY HAVA PERDESİ'inde TASARRUF VE KONTROL

Düzgün yerleştirilmiş bir hava perdesi kapılardan meydana gelen enerji kayıplarını %90 azaltır. Maddi tasarrufun yanında soğuk veya sıcak nedeni ile çalışanların hastalanması, bunalması ve performans kaybı da önlenir. Ayrıca kapıları devamlı açık duran veya açılıp kapanan bir mağaza dışarıdaki insanları içeri davet eder.

Yazları ise,klimalı ortamlarda hava perdeleri ısıtıcı açılmadan kullanılabildiği gibi,ısıtıcısız hava perdeleri de kullanılabilir.Bu durumda içerideki serin havanın dışarıya kaçması da önlenir.

DOĞRU HAVA PERDESİ SEÇİMİ?

Hava Perdesi seçimin de optimum verimin ve konforun sağlanabilmesi için uygun hava perdesinin seçilmesi çok önemlidir. Yetersiz hava hızına sahip bir hava perdesi kapıdan giren soğuk havayı önleyemeyeceği gibi çok kuvvetli hava üfleyen bir hava perdesi de altından geçenleri rahatsız eder gürültü de çıkarır. Ayrıca kapının iyi bir hava perdesi seçimi ile tamamının hava akımı ile kapanması da gerekmektedir. Wentway hava perdesinin yükseklik ayarları grafiklerde gösterilmiştir.

Wentway hava perdesinin sıtıcılı ve ısıtıcısız modelleri mevcuttur. Isıtıcısız hava perdeleri de tıpkı ısıtıcılar gibi enerji kayıplarını azaltır,fakat içerde bir esintiye neden olurlar.Isıtıcılı hava perdeleri bu serinlik hissini ortadan kaldırdığı gibi odanın ısıtılmasına ve girişin kuru kalmasına da yardımcı olur.

Hava Perdesi'inde gerekli olan ısıtma gücü,hava perdesinin odadaki tek ısıtıcı olup olmadığı,içerisi ve dışarısı arasında ki sıcaklık farkı ve enerji maliyetlerine göre hesaplanır.Grafik te tüm WENTWAY hava perdelerinin ısıtma güçleri verilmiştir.Binalardaki ısı kayıplarının büyük bir kısmı açık kapılardan kaynaklanmaktadır.Açık kapılardan kaybolan enerji miktarı şu faktörlere bağlıdır.

İçerisi ile dışarısı arasındaki basınç farkı
İçerisi ile dışarısı arasındaki sıcaklık farkı
Açık kapıya karşı esen rüzgarın hızı

İçeride ki sıcak ve hafif hava ile dışarıda soğuk ve ağır havanın karşılaştığı kapıda bir basınç farkı oluşur.Soğuk hava kapının alt tarafından içeri doğru girer ve içerideki sıcak havayı kapının üst tarafından dışarı doğru iter.Ayrıca kapıya dışardan esen bir rüzgar var ise bu da içeri doğru bir akım yaratır.Doğru seçilmiş ve yerleştirilmiş bir hava perdesi bu kuvvetleri en aza indirip, enerji tasarrufun sağlar.

MAHAL ISI TASARRUF KONTROL :

Mahal oda termostatı bağlandığı taktirde mevcut sıcaklığın ayar hassasiyeti artacaktır. Böylece enerji tasarrufu artmış olacaktır. Oda mevcut ve m2 alanına göre oda ısı termostatı ilave ile çalıştırılabilir ve oda ısısı sabit bir dereceye ayarlanabilir. Bu enerji harcamasını ihtiyaca göre azaltır

HAVA PERDESİ NASIL ÇALIŞIR :

Tüm hava perdelerinde açık kapıya doğru dik olarak duran yoğun hava akımı oluşturan bir fan bulunur.Hareket eden havanın içindeki kinetik enerji tıpkı bir şelale gibi bir hava engeli oluşturur,bu da kapının bir tarafından diğerine hava kaçmasını engeller.Bu hava akımının ortalama %30 u dışarı doğru yönlendirilmelidir ki dışarıdan esen soğuk hava engellenebilsin.

KALİTE

Tüm Wentway Hava Perdesi ürünlerinde kullanılan malzemeler TSE ve CE belgelidir. Tüm Wentway Hava Perdesi ürünleri proses aşamasında ve imalatı tamamlandıktan sonra parça ve cihazlar mutlaka kontrolden geçer ve etiketlenir.

WENTWAY KAPI ÜSTÜ HAVA PERDESİ TANIMI

Hava perdesinin kullanılış amacı; kapısının açık durması istenen veya devamlı açılıp kapanan mekan veya yerlerde; iç ortamdaki ısının muhafazası, toz duman böcek vs nin içeriye girmemesi veya bulunulan mekanın ısıtılması ve serinletilmesinin sağlanmasıdır. Kapı veya girişkısımlarının üst kısımlarına girişi enine kapatacak şekilde yerleştirilir.

HAVA PERDESİ ÇALIŞMA PRENSEBİ

Tek faz ve üç faz çalışan cihazlar mevcuttur. Tek fazlı olarak çalışan cihazlar; su serpantinli ve ısıtıcısız modellerdir. Üç fazlı olarak çalışan cihazlar ise rezistanslı modellerdir.

HAVA PERDESİ GÖVDESİ

Gövde aksamı metal malzemeden yapılmıştır ve elektrostatik toz boyalıdır.

HAVA PERDESİ MOTOR

Dıştan rotorlu motor Max.60 Wat ( WHP-H 200 cm.Hava Perdesinde) 140 wat güç tüketmektedir.

HAVA PERDESİNDE DAHİLİ TERMOSTAD

Cihazın içinde olan termostat koruma 85 oC ayar dahili korumalı termostatlar. Bu termostatrezistansların, ayarlanan ısı değerinin üzerinde ısınmasını engeller. Bu sayede rezistansların zarargörmesini engellemektedir. Termostata bağlı termik eleman rezistansların üzerine takılır.

HAVA PERDESİ MAHAL İÇİ TERMOSTAD

İsteğe bağlı olarak kullanılan bu termostat ortam sıcaklığının istenilen değerde kalmasınısağlamak amacıyla kullanılır. Hassasiyeti ±3 oC dir. Uygun kabloyla duvarda uygun yere monte edilir.Enerji tasarrufu açısından bu termostat son derece önemlidir.

HAVA PERDESİ'inde FAN

Çapraz akışlı, rulman yataklı ve metaldir. Metal olması; sıcaklıktan zarar görmesini

engellemektedir.Kalite standartlarına göre; cihaz tam güçte çalıştırılırken motor durdurulur. Motorun durmasıylaısıtıcılarda biriken ısıdan dolayı fan zarar görebilir. Fan metal olduğu için bu etkiden korunmuş olur.

HAVA PERDELERİNDE %70'e VARAN TASARRUFLAR

Cihaz içinde kullanılan dahili termostat, rezistans sıcaklığını istenilen değerde tutarak hem rezistansların ömrünü artırır hem de enerji tasarrufu sağlar Mahal içi oda termostatı bağlanmış cihaz; Örneğin, WHP-H 200, cm lik rezistanslı model : Oda termostatı 27 oC ye ayarlanmışsa içortam hava sıcaklığı 27 oC yi sağladığında otomatik olarak cihaz ısıtıcı gücün %65 ini keser ve %35 enerji harcamasıyla ve perdelemeye devam eder.Ortam sıcaklığı 24 oC ye düştüğü takdirdecihaz üzerindeki kontrol sistemi otomatik olarak ısıtıcı gücü açar.Bu sayede enerji tasarrufu otomatik olarak sağlanmaktadır.(Pasif cihazlarda kullanılan uzaktan kumanda cihazlarımızda kullanılmamaktadır. Bunun sebebi bu tip uzaktan kumandalı cihazlar devamlı olarak ısıtıcı güç,açma kapama gerektirdiği uzaktan kumanda kullanmaktadırlar). WENTWAY Markalı üretimimizdeki cihazlar otomatik olarak kendi ısıtma gücünü kontrol etmektedir. Devamlı çalışmada 23 kW enerji harcayan bu tip cihaz otomatik kontrol termostatıyla çalıştığı için 9 ila 14 kW arasında bir enerji sarfiyatıyla çalışacaktır. Bu da enerji tasarrufunu artıracaktır.

HAVA PERDESİ REZİSTANSLI MODELLER

Rezistanslı modeller, ortamdaki sıcak havanın korunması ve ortamın ısınması amacıyla kullanılır. Isıtıcılar 3 fazlı yıldız bağlı olarak çalışır. İsteğe göre, sıcaklık değeri fazla isteniyorsa üçgen, sıcaklık değeri normal isteniyorsa yıldız bağlantı yapılır. 3 fazlı olarak çalıştırılmasının sebebi, tüketilen enerjiye oranla ısı miktarının artırılmasıdır, yani güç sarfiyatının azaltılmasıdır. Rezistans üzerindeki serpantinler de, rezistanslardan aldığı ısıyı sirküle etmeye yaramaktadır. Cihaz montaj yüksekliği en fazla 250 cm -350 cm olmalıdır. Rezistanslar krom-nikel ve paslanmazdır.

HAVA PERDESİ MONTAJI

Cihazla birlikte standart olarak verilen montaj ayaları cihaza ve ayak yatakları kapı veya girişler üzerine uygun yere monte edilir.

HAVA PERDESİ ÖNEMLİ NOT

Tüm Wentway Kapı Üstü Hava Perdeleri; ani güç kesilmelerine karşı cihazlarımız komple metal (Fan, gövde ve panjur) olduğu için; kendi iç aksamı yüksek ısıdan asla etkilenmiyecek şekilde üretilmiştir.

Teslimat Bilgileri

En geç 28 Eylül Pazartesi günü Ankara şehrinden kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Bireysel Kredi Kartları

Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 724,11 TL 6.517,00 TL
12 - -
15 - -
18 - -
Ziraat Sanal Pos
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 776,52 TL 6.988,71 TL
12 595,35 TL 7.144,20 TL
15 487,12 TL 7.306,77 TL
18 415,33 TL 7.475,90 TL
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 724,11 TL 6.517,00 TL
12 591,98 TL 7.103,77 TL
15 483,35 TL 7.250,18 TL
18 411,21 TL 7.401,76 TL
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 724,11 TL 6.517,00 TL
12 595,35 TL 7.144,20 TL
15 487,12 TL 7.306,77 TL
18 415,33 TL 7.475,90 TL
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 779,28 TL 7.013,56 TL
12 597,51 TL 7.170,17 TL
15 488,86 TL 7.332,97 TL
18 416,91 TL 7.504,35 TL
Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 779,28 TL 7.013,56 TL
12 597,51 TL 7.170,17 TL
15 488,93 TL 7.333,94 TL
18 416,91 TL 7.504,35 TL
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 776,52 TL 6.988,71 TL
12 595,35 TL 7.144,20 TL
15 487,12 TL 7.306,77 TL
18 415,33 TL 7.475,90 TL
(PLS DO NOT ADD ANY BIN NUMBERS!) - Card Finans (Advantage Card) for just displaying Installment options.
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 2.172,33 TL 6.517,00 TL
6 1.086,17 TL 6.517,00 TL
9 779,28 TL 7.013,56 TL
12 597,51 TL 7.170,17 TL
15 488,86 TL 7.332,97 TL
18 416,91 TL 7.504,35 TL

Ticari Kredi Kartları

Alışveriş Kredisi

n11.com’dan satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor