Chrysamed insektisit 2.5 lt

Chrysamed insektisit 2.5 lt

Chrysamed Yetkili Satış Mağazası (AYNI GÜN ÜCRETSİZ KARGO)

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 22 Nisan Pazartesi günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

59,00 TL
49,00 TLKDV
DAHİL
%17 İndirim 10,00 TL Kazanç
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (27)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Ağırlık 2,5 L

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Chrysamed insektisit, PBO, Solvent ve diğer petrol türevi tehlikeli çözücüler içermeyen geniş spektrumlu kullanıma hazır bir haşere ilacıdır.

Kokusuzdur, leke bırakmaz. Herkes tarafından maske ve koruyucu ekipman kullanmadan uygulanabilir.

Etkisi kalıcıdır, en zor haşere problemini dahi en az 3 ay kalıcı süreyle çözer. 

Chrysamed tüm iç ve dış mekanlarda ve tüm yüzeylere uygulanabilir.

İÇERİK: %0,12 Permethrin, %0,06 Esbiothrin, Emulgatörler ve Demineralize Su. 

Chrysamed insektisit, dünyaca tanınmış akrediteli Laboratuarlarda test edilmiştir:

Toksisite Testi:  Alman FREY-TOX Laboratuarında yapılmıştır. Sonuç olarak "yutulduğunda zararlı etkileri olmadığı onaylanmıştır"

Dermatolojik Testi:  Alman DERMATEST Laboraturalarında yapılmış ve “çok iyi” sonucu alınmıştır.

Etkinlik Testi:  Tahtakurularına karşı (Cimex Lectularius) Alman BIOGENIUS Laboratuarlarında yapılmıştır. Sonuç: % 100 bertaraf (2 saat sonrasında kurtulan olmamıştır)

Etkinlik Testi:  Kene (Ixodes Ricinus), Mite (Dermatophagoides Pteronyssinus) ve Güvelere (Tineola Bisselliella) karşı Alman INSECT SERVICES Laboratuarında yapılmıştır. Sonuç: Kenelerde ve Güvelerde % 100 bertaraf, 24 saat sonrasında, Mite larda % 95 bertaraf.

Etkinlik Testi:  Fransa TEC Laboratuarlarında; Alman hamamböceği (Blatella Germanica), Siyah Karınca (Lasius Niger), yetişkin Pire ve Larvası (Cteneocephalides Felis), Sinek (Musca Domestica), Ev Mite'ı (Dermatophagoides Pteronyssinus), Kıyafet Güvesi Larvası (Tineola Bisselliella), yetişkin işçi Termit (Reticulitermes Santonensis), Sivrisinek (aedes Aegypti), Kaplan Sivrisineği (Aedes Albopictus), Tahtakurusuna (Cimex Lectularius) karşı yapılmıştır.

Sonuç: Hepsi için % 100 bertaraf. (24 saat sonrasında kurtulan olmamıştır). Aynı zamanda etkisi uygulamadan sonra 90 gün devam etmiştir.

Deney raporlarını www.chrysamed.com.tr/deney_raporlari sitemizden inceleyebilirsiniz.

Chrysamed diğer ilaçlardan farklıdır.

Chrysamed insektisit haşereleri toksik etkiyle değil, biyolojik etkiyle yok eder. Biyolojik etkili ilaçlar haşereyi toksik etkili ilaçlar gibi anında öldürmezler. Önce onların merkezi sinir sistemini etkileyerek uzaklaştırır ve sonrasında yok eder.

Haşereler tamamen sinir sistemiyle yaşayan soğukkanlı canlılardır. Kan dolaşımları yoktur. Gövdelerinde bulunan trake adı verilen deliklerle nefes alıp vererek yaşamlarını sürdürürler. Dolayısıyla nefes aldıkları ortamda, onların sinir sistemini etkileyen bir etken madde bulunması onların o bölgeden uzaklaşmasına ve kısa sürede ölmesine neden olacaktır.

Toksik etkili ilaçlar haşereleri öldürse de aslında, haşere problemini çözmez. Tüm canlılar doğası gereği, soyunu sürdürme iç güdüsüne sahiptirler.

Örneğin dalları budanan ağaçlar bu özellikten dolayı dahada güçlenirler. Haşereler de doğal olmayan bir ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldıklarında, olağanüstü bir efor ile çoğalmaya çalışarak normalden daha fazla yumurta bırakırlar ve aynı zamanda o ilaca karşı bağışıklık kazanırlar.

Toksik ilaçlar haşerelerin yanısıra mikroorganizmaları da yok ederek, ekolojik dengenin bozulmasına ve haşerelerin daha da çoğalmasına sebep olurlar.

Sağlığınız için lütfen araştırınız. Unutmayınız ki, haşereleri anında öldüren bir ilaç biyolojik etkili değil, toksik etkilidir ve tüm canlılar için tehlikelidir.

Chrysamed insektisit, insan ve çevre sağlığına zarar vermeden tüm haşere sorunlarına kesin ve kalıcı çözüm sağlayan emsalsiz bir ilaçtır. Kokusuz olup, leke ve kalıntı bırakmadan, her çeşit yüzeye (kumaş, ahşap, metal, plastik, deri vs.) uygulanabilir. Sivrisinek, Karasinek, Hamamböceği, Karınca, Bit, Pire, Mayt (Mite), Akar, Tahtakurusu, Örümcek, Kene, Akrep vs. uçan ve yürüyen zararlılara karşı 3 aya kadar kalıcı öldürme ve uzaklaştırma (Repellent) etkisine sahiptir.

Chrysamed’ in uygulaması da diğer haşere ilaçlarından farklıdır.

Chrysamed, haşerelerin bulunabileceği, konabileceği veya geçebileceği her yere bol miktarda ve mümkün olan en ince ayarda püskürtülerek uygulanır. Normalde tek bir uygulama yeterlidir. Fakat uzun zaman devam eden ve direnç oluşmuş sorunlu durumlarda 2-3 günde bir, haşereler tamamen kayboluncaya kadar uygulamanın tekrar edilmesi gerekebilir.

Duvarlar, mobilyalar, perde, halı, koltuk, yatak, ayakkabılar, mutfak dolapları, mutfaktaki makina ve tezgahların alt ve arka kısımları, çatlaklar, kapı, pencere, balkon, teras ve saksılara, takriben 1 metre mesafeden hafif ıslanıncaya kadar detaylıca püskürtülerek uygulanır.

Chrysamed ile yapılan uygulamalarda damla büyüklüğü çok önemlidir. Püskürtülen damla ne kadar ince olursa etkisi o kadar yüksek ve kalıcılığı o denli uzun süreli olur. Örneğin: 1 Litre kullanıma hazır ürün haşere cinsine göre 50 ila 100 m² alana uygulanmalıdır. Fakat burada önemli olan bu 1 litrelik miktarın söz konusu alana hangi incelikte ve hangi sürede uygulanmasıdır.

Chrysamed insektisit şişelerinin üzerindeki orijinal Trigger püskürtücü kafası emsallerinden çok daha ince püskürtme yapabildiğinden, uygulama uzun sürer fakat etkisi yüksek ve kalıcıdır.

Büyük ambalajlı Chrysamed insektisit el veya sırt pulverizatörüne aktarılarak uygulandığında, pulverizatörün damlacık ayarı kaba ayarda uygulama yapılırsa, ürün çok kısa sürede püskürtülür, ama etkisi çok zayıf ve kısa süreli olur. Fakat ince ayarda uygulama yapılırsa, uygulama süresi uzar, fakat etkisi çok daha yüksek ve kalıcı (Rezidüel) etkisi uzun süreli olur. Chrysamed itici gaz içermez, dolayısıyla pulverizatör veya Chrysamed in Triggerli orijinal ambalajıyla yapılan ilaçlamalarda kapı ve pencereleri kapatmaya, evi terk etmeye veya havalandırmaya gerek yoktur. Daha yüksek etki ve daha uzun kalıcılık elde etmek için ULV (Soğuk sisleme) ile uzun süreli uygulama yapılmalıdır. Haşere sorununun çok fazla olduğu, hayvan barınakları, ambar ve depolar vb. gibi kapalı alanlarda tüm kapı ve pencereler kapatılarak 8 saatten daha uzun süre soğuk sisleme yapıldığında en az 3 ay kesin ve kalıcı çözüm sağlanır. Bu tür uygulamalar genelde geceleri yapılır. Örneğin Restaurantlar, Marketler, Fabrikalar vs. akşam kapandıktan sonra ULV cihazı 45 derece yukarıya bakacak şekilde bir masanın üzerine en ince ayarda kurulur. En ince ayarı tespit etmek için pratik bir sistem; ULV cihazının püskürtme ucundan (Nozel ucundan) 1-2 metre mesafede eliniz ıslanmıyorsa, yani kuru hava geliyorsa ayarı doğru demektir. Bu ayarda cihazı çalıştırıp 2-3 saatte bir kontrol etmek ve ilaç haznesini doldurmak veya takviye etmek gerekir.

 

Kullanım alanı çok geniştir.

Evler, Siteler,Işyerleri, Oteller, Restoranlar, Marketler, Fırınlar, Okullar, Hayvan barınakları ve çiftlikleri vs. tüm açık ve kapalı alanlarda kullanılır.

Piknik alanlarında , yerlere, çevrenize ve ayakkabılarınıza sıkarak, kene, sivrisinek ve diğer zararlılardan korunabilirsiniz. Unutmayınız; sadece kene değil, basit bir sivrisinek ısırması bile tehlikeli bir virüsü bulaştırabilir.

Seyahatlerde,  otel odalarında yatağınıza, yatağınızın etrafına, çantalarınıza Chrysamed insektisit püskürterek, kendinizi Tahtakurusu, Mayt (Mite), Akar, Bit, Pire, Uyuz böceği ve diğer parazitlerden korur ve bu zararlıların otellerden evinize taşınmalarını da önlemiş olursunuz. Unutmayınız ki; bir otelin lüks olması veya çok temiz olması, tahtakurusunun olmadığı anlamına gelmiyor. Bu parazitler pislikle değil, kanla beslenirler ve kan olan yerde yaşarlar.

Evlerinizde  bu parazitlerden kurtulmak için yatak odanızı, yatak, halı, gardrop, yerler ve duvarlarla birlikte Chrysamed insektisit ile iyice püskürterek ilaçlayınız. Uzun süre devam eden bir tahtakurusu sorunu varsa, bu ilaçlamayı 3- 5 günde bir olmak üzere birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir. Koruma amaçlı tedbir olarak yılda 1-2 kez ilaçlamak yeterlidir. Bu ilaçlamayla aynı zamanda yataklarda bulunabilen, Mayt (Mite), Akar, Bit, Pire, Uyuz böceği gibi parazitlere karşı da kendinizi koruyabilirsiniz.

Sivrisinek ve karasinek  gibi uçan haşerelerden korunmak için evinizin içini ve dışını, yerler, duvarlar, çöp kutuları, mobilyalar vb. sineklerin konabileceği yerleri 1- 2 metre mesafeden hafif ıslatıncaya kadar Chrysamed püskürtünüz. Ayrıca kalın ve tül perdelerinizi içten ve dıştan, kapı ve pencerelerin iç ve dış pervazlarını, balkon ve terasları iyice püskürterek ilaçlayınız.

Hamamböceği  ve diğer yürüyen haşerelerden korunmak için, yerler, duvarlar, mobilya altları, mutfak tezgah ve makinalarının alt ve arkalarını Chrysamed ile iyice ilaçlayınız.

Güvelerden  kurtulmak ve korunmak için tüm mutfak dolaplarınızı yılda 1-2 kez içini boşaltıp Chrysamed ile iyice ilaçlamanız yeterlidir.

Karıncalardan  kurtulmak için karıncaların gezinti alanlarını ve yollarını etrafıca Chrysamed ile ilaçlamanız yeterlidir.

Teslimat Bilgileri

En geç 22 Nisan Pazartesi günü kargoya verilir.

Saat 16:00'a kadar verilen tüm siparişler aynı gün kargolanır.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Satış Sonrası Servis


Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
en az 75 TL olmalıdır
Ürün Notu: 4.5 Yıldız
5 yıldız
(22)
4 yıldız
(2)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(1)
1 yıldız
(2)
En Yeni Yorum

yıllar öncede pire için kullanmıştım yine beni büyük bir pire derdinden kurtardı bu ilaç. tavsiyem sabredin

uğur çalhan
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • uğur çalhan - 22.11.2018
  başarılı

  yıllar öncede pire için kullanmıştım yine beni büyük bir pire derdinden kurtardı bu ilaç. tavsiyem sabredin

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Halük Ülkü - 24.10.2018
  memnüniyet

  söyledikleri gibi zamanında geldi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Hüseyin özdemir - 14.08.2018
  Başarılı Satıcı, tebrikler

  Ürünü henüz denemedik, müsait ilk fırsatta deneyeceğiz. Umarım faydasını görürüz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 07.08.2018
  İşe yarıyor tavsiye ederim

  Chrysamed ürünlerinin resmi satış mağazasıdır. Ben çok sayıda alışveriş yaptım. Tereddütsüz güvenebilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 31.07.2018
  chrysamed

  üründen memmunum kullandıktan 24 saat sonra etkisini gösterdi yalnız hemen etki beklemeyin

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 09.07.2018
  Chrysamed kesin çözüm

  Her zamanki gibi ilgili satıcı kargo kaynaklı sorunumu hiç vakit kaybetmeden çözdü. Ürünü zaten güvenle kullanıyorum. Teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Burcu Gölcük - 11.10.2017
  Tavsiye ederim.

  Ürünü devamlı kullanıyorum. Bahçe içindeki evimizde çok çeşitli böcek ve hayvanla mücadele etmem gerekti. Chrysamed hepsine birden çözüm oldu. Kullanımı çok kolay ve ev ahalisine (kedimize de) zarar vermemesi bu ürünün en sevdiğim özellikleri. Kesinlikle tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 06.07.2017
  daha önce kullanmıştım

  daha önce kullandığım bi ürün ama etkisi azalmış sanki önce kullandığım 500ml olanıydı sinek akrep böcek herşey ölmüştü ama bunda tam o etkiyi göremedim hala sinekler var öldürüyor ama az sanki etkisi

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 02.06.2017
  Hayal kırıklığı

  Ziraat Mühendisi arkadaşımın tavsiyesiyle aldım. Evimden sürekli çıyan çıkıyordu, bir de yatak odamda her sene çıkan kanatlı karıncalarım var. Maalesef hiç etkisi olmadı. Öldürme yanlısı hiçbir zaman olmadım fakat küçük çocuğum var ve endişeliydim. Açıkçası karıncalarım bayram ettiler bu ilaçtan sonra, daha bir canlandılar... :)

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 17.05.2017
  Mükemmel bir böcek zehiri

  çok etkili daha öncede kullanmıştım. tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor