Meksika - Küba Turu 30 Aralık Hareket (YILBAŞI ÖZEL)

4* Oteller

9.431,99 TL
9.243,35 TLKDV
DAHİL

'den başlayan fiyatlarla

%2 İndirim 188,64 TL Kazanç
50 TL ParaPuan hediye! Detay
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Tur Programı

 • Ek Hizmetler

 • İptal İade Koşulları

 • Taksit Seçenekleri

 • Soru ve Cevap

1. Gün: 30ARALIK 2018 ISTANBUL - PARIS - HAVANA 05:10 18:15

Atatürk Havalimanı DIŞ HATLAR gidiş terminali GEZİMOD TURIZM standında saat 02:30’da görevli personel ile buluşma. Bagaj ve pasaport işlemlerini takiben


AIR FRANCE Havayollarının ortak  tarifeli seferi ile 05:00 de PARİS aktarmalı HAVANA Uçuşumuzu yapıyoruz, yerel saat ile 18:15 ’de KÜBA’nın başkenti HAVANA ‘ya varışı alanda karşılama ve  OTELİMİZE  TRANSFER.

Otelimiz : Memories  Havana 4* vb


2. Gün: 31ARALIK 2018 HAVANA -HAVANA ŞEHİR TURU - ÖĞLE YEMEKLİ TUR

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğryarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Otelde geceleme

                               BU GECE YILBAŞI!!    AKŞAM YILBAŞI ÖZEL YEMEĞİ********


3. Gün: 01OCAK 2019 CIEN FUEGOS -TRINIDAD

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası   şehirden ayrılıyoruz.Bugün ilk olarak  UNESCO  dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS  kentini ve meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda  alınacak. Daha sonra  Trinidad şehrine devam ediyoruz.Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz.PlazaMayor,ROM müzesi ziyaret edeceğiz, Canchánchara Barda özel yöresel kokteylden tadacağız,turumuzun sonunda,  TRINIDAD ‘da  CASA PARTICULAR (evlerde) konaklayacağız.


4. Gün: 2 OCAK 2019 SANTA CLARA -HAVANA

Sabah çok erkenKahvaltı  sonrası  saat 07:30 da SantaClara ‘ya Yolculuğumuz  başlıyor., merkezi Küba’nın başkenti hareket..  Plaza Ernesto Che Guevara , CHE müzesi  ziyaretimizi yapacağız.. Burası ,hergün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir.SANTA CLARA  kent merkezini , tarihi  zırhlı tren meydanını ziyaret ettikten sonra ÖĞLE  YEMEĞİMİZİ  yerel restoarnada alacağız. Daha sonra  Havana ‘ya  döneceğiz, geceleme  Havana ‘da Otelimizde olacak.


5. Gün: 3 OCAK 2019 PINAR DEL RIO- VINALES VADİSİ TURU

Kahvaltı sonrası  çevre gezimiz var., öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turu

 

Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio'daki Puro Fabrikası'na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant'ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz, geceleme Otelimizde.


6. Gün: 4OCAK 2019 HAVANA CANCUN 10:35 12:00

Sabah kahvaltı sonrası   havalimanına geçiyoruz  CANCUN  uçuşumuz saati  10:35, CANCUN  varışımız  12:00, önce  özel aracımız ile   Otelimize transferimiz yapılıyor. Serbest günümüz olacak.. Otelimiz: Cancun loft  hotel 4*


7. Gün: 5 OCAK CANCUN CHICHEN ITZA MAYA TURU

Sabah çok erken alacağımız kahvaltıyı takiben turumuz başlıyor.

 

Vakit kaybetmeden  Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir ChichenItza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan ChichenItza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler ChichenItza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. Turumuz sonrası  ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel bir restoranda  alınacaktır. ChichenItza gezisinin ardından ünlü tatil merkezi Cancun’a hareket , GECELEME OTELİMİZDE.


8. Gün: 6 OCAK CANCUN - MEXICO CITY TURU 06:30 08:45

Sabah erken saatlerde otelimizden ayırlıyoruz. Ve  havalimanına  geçiyoruz,  CANCUN MEXICO CITY uçuşumuzu yapacağız.  Varışımızı takiben alanda karşılanma ve şehir merkezine geçiyoruz,

Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..(YARIM GÜNLÜK)

Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu :Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.Turumuzun bitiminde otelimize dönüş.

Geceleme otelimizde.

 

OTELİMİZ : RAMADA  MEXICO CITY 4*  vb


9. Gün: 7OCAK 2019 MEXICO CITY / PARIS 19:45 13:20

Bugün son günümüz. Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Teotivakan Piramitleri turu

Yapacağız.Meksiko City’den 40 km. mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket.   UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.

Turumuz öğle yemekli olacaktır. Tur bitimi şehire geri dönüyoruz, MEXICO CITY HAVALIMANINA geçiyoruz.

MEXICO CITY- PARIS  [ AIR FRANCE H.Y ile]   19:45   hareket saati

uçuş saatimize  göre  havalimanında işlemlerimizi yapıyoruz. Ve  Geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.


10. Gün: 8 OCAK 2019 PARIS-ISTANBUL 22:30 03:00+1

Saat 13:25 ‘de Paris Havalimanına ulaşacağız, İstanbul uçuş saatimiz 22:30, Paris havalimanında bekleme uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak ( Vizesi olan misafirler isterlerse kendi imkanları ile Paris  merkeze çıkış yapabilirler- kendi sorumluluklarındadır ).  22:30 de  uçuşu yapıp, gece yarısını geçe 03:00 de İstanbul Atatürk Havalimanına ulaşacağız (9 OCAK -   03:00  )

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

AIR  FRANCE  Havayolları  ile ekonomi sınıfı   uçak bileti ve havalimanı vergileri

[ UÇUŞ SAATLERİ  AYLIK OLAREAK GÜNCELLENEBİLİR! BİLET KESİLMEDEN SAATLERİ TEYİD EDİNİZ]

Programda belirtilen tüm urlar Tüm Transferler.

4 GECE HAVANA  (4*OTEL ) 1 GECE TRINIDAD ( CASA )  CANCUN (4*-2 GECE )

MEXICO CITY(4*-1 GECE)   Toplam :   8 Gece

Programda belirtilmiş  yemekler DAHİLDİR.

MEXICO CITY ŞEHİR TURU

HAVANA ŞEHİR TURU (YEMEKLİ)

TÜM TRANSFERLER + Türkçe rehberlik hizmeti

Seyahat Sigortası[ ASSIST CARD ]

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba  Vize ücreti (50 €)NOT :  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Programda açıkça belirtilmeyen  yemekler.EXTRA TURLAR.

MEKSIKA  VİZESİ  ( Yeşil Pasaport sahipleri için  36 USD dir. Parmak izi alınarak 1 günde çıkartılmaktadır.  Normal Pasaport  sahipleri ve de  ABD vizesi olanlar Vizesiz  seyahat ederler. Normal Pasaport sahipleri- için Online form doldurup 5 dk da  giriş kağıdını  şirketimiz  temin etmektedir -Ücretsiz)

Yurt dışı çıkış pulu (15 TL)

TURUMUZUN YEREL SERVISLER-REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ-

Kişi  Başı : 80€ dur Bu ücret  Turun 1.günü çıkışta  Toplanır ve Küba ‘ya yollanır(grup ile birlikte)

- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. 10 yıldan eski pasaportlar yurtdışına yapılan seyahatlerde geçerli değildir  ve tur hareket tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir.
- GEZİMOD, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce misafirlerimiz tarafından merkez ofis aranarak yazılı teyit edilmesi gerekmektedir.
- Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden GEZİMOD sorumlu değildir. 
- Tur programında belirtilen tur güzergâhı örnek güzergâh olup tur parkurunda değişiklik olabilir. 
- Uçağın ineceği şehir farklılık gösterebilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan GEZİMOD sorumlu tutulamaz. 
- GEZİMOD, gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. 
- Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün/günler  gerçekleştirilebilir. 
- GEZİMOD, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
- Programlarda belirtilen tüm otel isimler V.B. (ve benzeri) olup yıldız kategorisi ve mesafe olarak örnek teşkil etmek için yazılmıştır. Belirtilen isimli otelde konaklama yapılacağı anlamına gelmez. 
- Bu paket turda minimum katılımcı sayısı her otel kategorisi için 20 kişidir. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. 
- Turun iptali durumunda vize ücreti ve sigorta ücretleri iade edilemez. 
- Yol üzerinde alternatif turlar gruptan en az 6 kişinin katılımı olduğu taktirde gerçekleşir. Katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekletilir. 
- Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifin e herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin insiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir. Bu gezi ya da turların yapılamamasından GEZİMOD sorumlu tutulamaz. 
- Müze ve ören yerleri girişleri ücreti fiyatlara dâhil değildir. 
- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür ve / veya ilave acılan kapanan ek yataktır. 
- Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan belirli yaş grubu içerisindeki çocuklar için geçerlidir. 
- GEZİMOD konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi ve / veya vizede yanlışlıklar oluşması halinde hiçbir sorumluluğu olmayıp yolcunun hiçbir şekilde GEZİMOD dan tazminat hakkı yoktur. 
- Otellerde alınan kahvaltı standardı Continental kahvaltı olup grup kahvaltıları otellerde ayrı salonlarda alınıp münferit yolcu kahvaltılarından farklıdır. 
- Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve acentelerimizden temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler eksiksiz tur hareket tarihinden minimum 1 ay önce yazılı onay ile acenteye teslimi gerekmektedir.
- Turlarda kullandığımız araçlar özel olarak turizm için tasarlanmış olup, yatar koltuk ve içerisinde klima (ısıtma ve soğutma) bulunmaktadır. 
- Katılımcı sayısına göre otobüs, midibüs, minibüs kullanılmaktadır.

Bireysel Kredi Kartları

Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 3.081,12 TL 9.243,35 TL
4 - -
5 1.989,53 TL 9.947,64 TL
6 - -
9 1.164,44 TL 10.479,99 TL
Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 3.081,12 TL 9.243,35 TL
4 - -
5 - -
6 - -
9 - -
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 3.081,12 TL 9.243,35 TL
4 - -
5 - -
6 1.540,56 TL 9.243,35 TL
9 1.027,04 TL 9.243,35 TL
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 3.081,12 TL 9.243,35 TL
4 2.310,84 TL 9.243,35 TL
5 1.964,58 TL 9.822,90 TL
6 - -
9 1.164,44 TL 10.479,99 TL
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 3.081,12 TL 9.243,35 TL
4 - -
5 - -
6 1.540,56 TL 9.243,35 TL
9 1.091,43 TL 9.822,90 TL
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 3.081,12 TL 9.243,35 TL
4 2.310,84 TL 9.243,35 TL
5 1.916,51 TL 9.582,57 TL
6 - -
9 1.105,29 TL 9.947,64 TL

Ticari Kredi Kartları

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Acenteye Sor