VERMİS SIVI SOLUCAN GÜBRESİ 0,5 LT

SOLUCAN GÜBRESİ SIVI

Ürün yorumu yok
Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 10 Temmuz Cuma günü Uşak şehrinden kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

45,00 TLKDV
DAHİL
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (0)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Marka Veo

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Kullanım Alanı (Bitkiler) Uygulama Dönemi Yapraktan Uygulama Dozu (50-100 L su ile 1 dekar alana) Topraktan Damlama Uygulama Dozu (100 L su ile 1 dekar alana)
SEBZELER
Domates, biber, patlıcan, kabak, hıyar, acur, fasulye, bezelye, börülce vd.
Çiçeklenme öncesinden başlayarak, 15-20 gün ara ile seralarda ve tarlalarda 2-3 uygulama yapılır. Tüm ürünler için şaşırtmadan hemen sonra ve yetiştirme dönemi boyunca 15-20 gün arayla, en az 2-3 uygulama yapılmalıdır. Serada: 150-200 ml/50-100 L su ile.
Tarlada: 150-200 ml/50-100 L su ile 1 dekara.
Serada: 2 L/100 L/dekar
Tarlada: 1 L/100 L/dekar
Viyollere uygulanacak ise,
% 5-7.5 gübre dozu olacak şekilde sulandırılarak ekim/dikim sonrasında uygulanabilir.
SEBZELER
Kıvırcık marul, marul, lahana, kereviz, pırasa, ıspanak, şevketi bostan, brokoli,   tere, roka, soğan, sarımsak, alabaş, enginar, yeşillikler ve vd.
Lahana ve marul-kıvırcık göbek bağlama öncesinde, diğerleri toprak yüzeyine çıkışlarından itibaren 15 gün ara ile  en az 2-3 uygulama. Enginarda fide-genç dönemden başlayarak 10-15 gün ara ile 2-3 kez yapraktan ya da damlama sistemi ile 1-2 uygulama. Serada: 200-300 ml/50-100 L su ile.
Tarlada: 150-200 ml/50-100 L su ile 1 dekara.
Serada: 2-3 L/100 L/dekar
Tarlada: 1-2 L/100 L/dekar
Viyollere ise, % 5-7.5 gübre dozu olacak şekilde sulandırılarak ekim/dikim sonrasında uygulanabilir.
MEYVELER
Kavun, karpuz, çilek, muz ve vd.
Çiçeklenme öncesinde başlanarak ve meyve tutumundan sonra         15-20 gün ara ile 2-3 uygulama. Serada: 150-200 ml/50-100 L su ile
Tarlada: 200 ml/50-100 L su ile 1 dekara.
Serada: 2 L/100 L su ile/dekar
Tarlada: 1-2 L/100 L su ile 1dekara
TARLA BİTKİLERİ
(Bütün tarla bitkileri)
Büyüme ve gelişme dönemi boyunca 2-3 kez uygulanır.
(Ayçiçeği-mısır-kanola-aspir için bitki 25-30 cm boylandığında; şeker pancarında bitki 3-4 yaprak olduğunda ve 15 gün sonrasında; patateste çiçeklenme öncesi ve 20 gün sonrasında; pamukta 4-6 gerçek yaprakta ve tarak öncesi döneme kadar 15 gün ara ile 2 veya 3 uygulama oldukça etkilidir.
150-200 ml ürün, 50-100 litre su ile 1 dekara. 1.5-2 litre ürün, 100 litre su ile 1 dekara.
MEYVE AĞAÇLARI
(bütün meyveler)
Tomurcuklanma sırasında, ilk yapraklar görüldüğünde, çiçeklenme öncesi (özellikle çay bahçelerinde), meyve tutumunda ve meyvelerin büyümeye devam ettiği dönemlerde 20-25 gün ara ile en az 2-3 kez uygulanır. Bağlarda sürgünler 15-20 cm. olduğunda, salkım uzatma döneminde, ince korukta ve iri koruk döneminde 2 veya 3 uygulama. Zeytinde çiçek öncesi, meyve tutumunda ve ben düşme dönemi öncesinde 2 veya 3 uygulama. Kirazda çiçek monilyası ilaçlaması sırasında, nohut iriliğinde ve ben düşme döneminde 2-3 uygulama. Narenciyede çiçeklenme öncesi, nohut iriliğinde ve ceviz büyüklüğünde 2 veya 3 uygulama. Diğer tüm meyvelerde çiçeklenme öncesinde ve 20 gün sonrasında uygulama 2-3 uygulama önerilir. 150-200 ml ürün, 50-100 litre su ile 1 dekara. 1-2 L ürün 100 L su ile 1 dekara.
SÜS BİTKİLERİ
(Bütün iç ve dış mekân bitkileri dahil.)
Çiçeklenme öncesi, tomurcuklanma döneminde 15 gün aralıklar ile 3 kez uygulanır. 150-200 ml ürün/100 L su ile 1 dekara. 1.5-2 litre ürün, 100 litre su ile 1 dekara.
ÇİM Yetiştirme dönemi boyunca ortalama 3-4 kez  yapraktan püskürtme uygulaması yapılır. (Diğer bitkilerden farklı olarak damlama ve yağmurlama sulama şeklinde uygulanabilir). 200-300 ml ürün/100 L su ile 1 dekara. Çim tohumları ekilmeden önce, toprak hazırlığı sırasında ortalama 2-3 litre ürün, 100 litre su ile 1 dekara.
Garanti Edilen İçerikVermis Organik Sıvı Organik Solucan Gübresi
% W/W
Organik Madde 7
Toplam Azot (N) 0,4
Organik Azot (N) 0,4
Toplam Fosfor Pentaoksit (P2O5) 0,11
Suda Çözünür Potasyum Oksit(K2O) 0,11
Toplam Hümik+Fulvik Asit 1
pH 5_7

NotEn doğru gübre seçimi, uygulama dozu ve zamanı,  toprak ve yaprak analiz sonuçlarının uzmanlar tarafından yorumlanması ile yapılabilir! Farklı uygulamalar için Vermis Organik Tarım uzmanlarına danışılması önerilir.

Kullanmadan önce mutlaka çalkalayınız.  

Açıklamalar:

a.Gübre uygulamalarında kullanılacak suyun kalitesi iyi olmalı, mümkün ise fazla tuzlu, kükürtlü ve klorlu olmamalıdır. Ayrıca sulama suları, sulamaya uygun olacak şekilde diğer kriterlere sahip olmalı, özellikle ağır metala içermemelidir

b. Vermis sıvı gübreleri bakır ve klor içeren tarım ilaçları ile karıştırılmadan uygulanmalıdır. Çünkü Vermis sıvı gübrenin içerisinde, bitkilere ve yapraklara yararlı yüksek oranlarda mikroorganizma, enzim ve büyüme hormonları bulunmaktadır.

c. Boş gübre ambalajlarını firmamıza getiren üreticilere, doğa ve çevre duyarlılığımız gereği bir sonraki siparişlerinde çeşitli avantajlar sağlanmaktadır.

d. Firmamız tarafından üretilen gübrelerimiz saf, hijyenik ve aynı zamanda çevre dostu ürünlerdir.

e. Yukarıda verilen çizelgedeki bilgilerin dışında, sıvı gübreler rahatlıkla tomurcuklanma, çiçeklenme öncesi, meyve oluşumu döneminde ve meyvelerin büyümeye devam ettiği süre içerisinde, 15-20 gün ara ile tekrarlı olarak uygulanabilir. Ayrıca tohum kaplaması şeklinde de kullanılır. Gübreli su ile ıslatılan tohumlar 3-5 saat sonra ya da yaklaşık 1 gün kadar sonra ekilebilir. (Bekleme süresi, tohum çeşidine bağlı olarak değişir.)

f. Sıvı gübreler kullanmadan önce kendi ambalajında mutlaka karıştırılarak yarıya kadar su ile doldurulmuş gübreleme tankına boşaltıldıktan sonra gerekli su miktarı ilave edilmeli ve varsa uygulama aleti içindeki karıştırıcı çalıştırılmalıdır.

g. Havanın aşırı sıcak ve rüzgarlı olduğu durumlarda uygulama yapılmamalıdır.

h. Nano teknoloji ile üretilmiş Vermis sıvı gübreleri uygulama aletlerinin meme başlıklarında ve damla sulama sistemleri aparatlarında birikme veya tıkanma yapmaz. Ancak gübre uygulamalarından hemen sonra, sulama işlemi, yaklaşık 30 dakika kadar daha sadece su ile daha devam ettirilerek başlıkların olası tıkanması önlenirken, gübrenin de kök bölgesine ulaşması sağlanmış olur.

ı. Çim alanlarında uygulama, sulama ile birlikte yapılabildiği gibi, sulama sonrasında da yapılabilir.

j. Süs bitkilerinde, bütün sıvı gübrelerin çiçeklerin üzerine direkt olarak püskürtülmemesi tavsiye edilir.

DEPOLAMA: Doğrudan güneş ışığı olmayan, nemsiz ve kuru ortamda 5 ila 30°C arasında depolanmalıdır. Taşıma ve depolama sırasında koliler, bidonlar ve ambalajlar kesinlikle ters çevrilmemelidir.

FİRMA BEYANI : Firma belirtilen bileşimi uygun olarak imal edildiğini ve etikette belirtilen şartlar dâhilinde kullanılması halinde yazılı tavsiyelere uygunluğunu garanti eder. Ürünün yanlış tatbikinden, zamanında kullanılmamasından, yanlış depolanmasından dolayı meydana gelebilecek zarar, ziyan ve tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

Bu ürünün kontrol ve sertifikasyon işlemlerini Magenta Tarımsal Ürünler Gıda Kontrol Denetim ve Sertifikasyon Tic. Ltd. Şti. (KSK Kodu: TR_OT-38) gerçekleştirilmiş VERMİS TARIM VE HAYVANCILIK SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ      tarafından  (Müteşşebbis Sertifika No: TR-OT-38-MG2-0015/35-002  )üretilmiş ve  5262 sayılı organik tarım kanunu ve 27676 sayılı organik tarımın esasları ve uygulanmasına ilişkin yönetmelik EK-1  e göre Organik tarımda kullanılabilen bir üründür.

Teslimat Bilgileri

En geç 9 Temmuz Perşembe günü Uşak şehrinden kargoya verilir.

KONAK MAH.DELER SOK NO:30/1 SİVASLI-UŞAK AYDIN TARIM

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Satış Sonrası Servis

SERVİS GEREKTİRMEZ.
Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
en az 75 TL olmalıdır

n11.com’dan satın aldığınız ürünle ilgili yorum yazıp görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor