Geştalt Terapi Eğitimi
 • Geştalt Terapi Eğitimi
 • Geştalt Terapi Eğitimi

Geştalt Terapi Eğitimi

Geştalt Terapi EğitimiGeştalt Terapi Eğitimi Sertifikası

960,00 TL
500,00 TLKDV
DAHİL

'den başlayan fiyatlarla

%48 İndirim 460,00 TL Kazanç
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Tur Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Soru ve Cevap

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

 

GEŞTALT TERAPİ EĞİTİMİ

 


                Geştalt Terapi Nedir,  Geştalt Terapi Sertifikası Nereden Alınır, Geştalt Terapi Eğitimine Kimler Katılabilir,   Geştalt Terapi Uygulama Sureci ve Kullanımı nasıldır, Geştalt Terapi hangi Psiko durumlarda Kullanılır? Geştalt Terapi Sertifika Programının İçeriği Nedir,  Geştalt Terapi Sertifikası Ne İşe Yarar, Geştalt Terapi Eğitimini Niçin Almalıyım, Geştalt Terapi Sertifikasını Kim Veriyor Gibi Soruların Cevabı  Adana Kariyer Akademi’de.

  

  SON BAŞVURU TARİHİ : 24 Kasım  2018 CUMARTESİ 

(Son 2 kontenjan)


GEŞTALT Terapi Eğitimi;


·         Kontenjan                    : Maksimum 15 kişi ile sınırlıdır.

·         Eğitim saati                  : 50 saat

·         Eğitimin Ücreti            :  Üniversite onaylı 700 TL ya da sadece dernek onaylı 500 TL

·         Eğitimin Süresi             :  Toplam 6 Ay Sürmektedir.

·         Kredi Kartına                : 9 Taksit imkânı

·         Alacağınız Belgeler      : Devlet Üniversitesi ya da dernek onaylı başarı sertifikası verilecektir.

 

 

·         Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt : 0(322) 458 0 458  - 0(322) 234 9 234 - 0(507) 204 61 82 – 0(507) 204 61 83

 

 

·         Eğitim süreci: Eğitimlerimizde karma (harmanlanmış ) öğrenme metotları uygulanmaktadır. Kursiyerlerimiz hem online hem örgün hem de matbu dokümanlardan faydalanmaktadır. Kursiyerlerimiz teorik eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul, Ankara ve Adana başta olmak üzere kursiyer yoğunluğuna göre birçok ilde uygulama ve süpervizyon eğitimlerini tamamlayacaklardır.

  


Geştalt Psikoterapi Süpervizyon Eğitimleri ne Katılmak Mecburi Olmayıp, Her Eğitimden 100 Tl Katılım Ücreti Alınır.

 

  


GEŞTALT TERAPİ NEDİR?

 

Gestalt terapisi; hümanist psikoloji ile varoluşçu psikoloji akımlarından etkilenmiş ve son otuz yıl içinde geliştirilmiş bir tedavi kuramı ve yaklaşımıdır. Fritz Perls bu terapinin kurucusu ve öncüsü sayılır. Gestalt psikolojisi, özellikle algı alanında ortaya çıkmıştır.

 

Gestalt terapi psikoanaliz biliminin ve doğu felsefesinin etkisinde kalan bir hümanist terapi türüdür. Diğer hümanist terapi türlerinde olduğu gibi, bu psikoterapi yalnızca hastalık üzerinde yoğunlaşmak yerine her bireyin sahip olduğu potansiyeli kullanarak sağlığı ortaya çıkarmak ister.

  

 


GEŞTALT TERAPİNİN AMACI ve HEDEFİ NEDİR?

 

Gestalt terapisinin amacı , kişinin o anda geçerli olan deneyimini açık olarak algılayarak farkındalığını arttırmak ve ne yaptığı, nasıl yaptığının farkındalığını kazanmasıdır. Terapinin her aşamasındaki farkındalık; çevreyi bilme, secim yapmanın sorumluluğunu alma, kendini bilme ve kendini kabul etme ve temas becerisidir.      

 

Geştalt terapinin kuramsal temeli nin özü şöyle; bütün, parçalardan oluşur, ancak parçalar tek tek bütünü yansıtmazlar, belirlemezler. Tersine bu parçalar bütünün özelliğine göre belirlenirler. Perls’de organizmayı bir bütün olarak içinde bulunduğu çevre ile birlikte ele alarak bu tedavi yöntemini geliştirmiştir.

 

  


 

GEŞTALT TERAPİ SERTİFİKASI NEREDEN ALINIR?

 

                Geştalt Terapi Sertifikası  Adana Kariyer akademi , Uluslararası Psikologlar Derneği, Uluslararası Ruh Sağlığı ve Psikoterapi Derneği ile Üniversite iş birliği içinde yapılmaktadır. Eğitimin sonunda başarılı olduğunuz takdirde üniversite ya da dernek onaylı başarı sertifikanızı alacaksınız.

 

  

 


GEŞTALT TERAPİ EĞİTİMİNE KİMLER KATILABİLİR?

 

GEŞTALT Terapi Eğitimine;


                Psikolog, PDR, sosyal hizmetler uzmanı ve psikiyatri hemşireliği unvanına sahip profesyoneller ve Aile Danışmanları, Psikoterapistler, Psikiyatristler, Aile Hekimleri başvurabilir.


                Alanda çalışmak isteyen sosyologlar, çocuk gelişim uzmanları, hemşireler, ebeler, koçlar ve kişisel gelişim uzmanları alabilirler. Bu alanlarda okuyan son sınıf öğrencileri de katılabilir.. Ayrıntılı bilgi için iletişime geçiniz.


                Lisans eğitimi farklı olup da bu eğitime başvurmak isteyenler; Psikoloji, Klinik Psikoloji, Uygulamalı Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında yüksek lisansını tamamlamaları gerekmektedir.

 

 

  


GEŞTALT TERAPİ EĞİTİMİNİ NİÇİN ALMALIYIM?

 

Gestalt yaklaşımına göre;

• Her birey kendi çevresinin bir parçasıdır ve onu çevresinden ayrı olarak anlayamayız.

• Her birey beden, duygular, düşünceler, hisler ve algılamalardan oluşan bir bütündür ve bunlar birbirleriyle ilişkili olarak işlevsellik kazanır.

• Her birey çevreye yalnızca tepkide bulunmaz, aynı zamanda çevresini etkiler de. Çevreyle temasında yaşadıklarının hem nedeni hem de sonucudur.

• Her birey kendi duyumlarının, düşüncelerinin, duygularının ve algılamalarının farkında olma kapasitesine sahiptir.

• Her birey kendisinin farkında olabildiği için, seçim yapma kapasitesine de sahiptir ve bu nedenle de kendi davranışından kendisi sorumludur.

• Her birey kendini ancak içinde bulunduğu AN’da yaşayabilir. Geçmiş ve gelecek de, yalnızca ŞU AN’da yaşanabilir. Geçmiş ŞU AN’da hatırlanarak, gelecek ise ŞU AN’da sonra olacaklar tahmin edilerek yine ŞU AN’da yaşanır.

  


GEŞTALT Terapi eğitimini alanında uzman olarak çalışmak isteyen psikoterapistler;  psikoterapi faaliyetleri açısından, GEŞTALT Terapinin yaygın kullanım alanı olan bozukluklarda uygulamalar yürütülmektedir.

 

 

  


 

GEŞTALT TERAPİ EĞİTİMİ HANGİ ALANLARDA KULLANILIR?

 

Gestalt terapide birçok psikolojik sorunun altında yaratıcılık ve spontanlığın, genele uymak zorunda kalmak nedeniyle körelmesinin bulunduğuna inanılır. Bazen sağlıklı davranışlar toplum normları ile çatışmakta, bireyin ihtiyaçları ile toplumun ihtiyaçları ters düşmekte, insan artık bu kaçık toplum içinde kendisinin sağlıklı ve aklı başında bir insan olarak kalıp kalamayacağını merak etmekte, psikolojik sıkıntı ya düşmektedir.


Geştalt terapi ile aşağıdaki psiko durumlarda kullanılır. Psikoterapistler  bu konularda danışanla çalışırken geştalt terapi teknik ve kuramları ndan faydalanabilirler.


Geştalt Terapi, aile ve çocuklarla yapılan çalışmalarda kullanılan bir teknik olduğu gibi; bireysel, çift, aile ve gruplarla çalışmaya da uygun teknik ve içeriğe sahip bir bakış açısı sunar. Depresyon, kaygı bozuklukları, uyum bozuklukları, bağımlılıklar ve ilişki sorunlarından kişilik bozukluklarına kadar çok geniş bir yelpazede çalışma alanına sahiptir.

 

 

 

 

GEŞTALT TERAPİ UYGULAMA SURECİ VE KULLANIMI NASILDIR?


Geştalt Terapi, sahip olduğu pek çok yaratıcı teknik sayesinde, terapide olabildiğince etkin çalışmaya olanak veren zengin bir yaklaşımdır. Birtakım canlandırmalar, rol oynama çalışmaları, dil çalışmaları, hayalleme çalışmaları, beden duruş çalışmaları, resim çizme, sandalye çalışmaları gibi tekniklerle hem ebeveynlerin hem de çocukların kişisel farkındalıkları üzerinde çalışılır. Teknikler yardımıyla, çocuğun ihtiyacının ne olduğu, evde kiminle nasıl temas kurduğu ve o kişiden nasıl tepki aldığı ile ilgili bir alan üzerinde durulur. Bu alanı çocuğun ve ailedeki diğer bireylerin nasıl algıladığı üzerine konuşmak, farklı bakış açılarını anlamak için fırsatlar sağlar.

 

 

 

 

GEŞTALT TERAPİ SERTİFİKASI NE İŞE YARAR?


                GEŞTALT Terapi aldıktan sonra eğitimin ve sertifikanın verdiği yetki ile kendinize yeni bir unvan katmış olursunuz. Hem psikoterapi yapabilir hem de aktif olarak yaptığınız danışmalarda Geştalt Terapi nin kuram ve teknikleri uygulayabilirsiniz.

 

 

 

GESTALT TERAPİ’DE AİLEYE BAKIŞI NASILDIR?

 

Geştalt Terapi Yaklaşımı’na göre aile de bir bütündür ve bu bütünün parçaları, aile bireylerinden oluşur. Bireylerin hepsi, farklı duygu, düşünce, istek, ihtiyaç, amaç, algı, beklenti ve ilişki tarzına sahiptir. Yani ailedeki tüm bireylerin, hayata farklı pencerelerden, farklı gözlerle baktıklarını söylemek yanlış olmaz. Farklılıklarıyla birlikte, ortak duygu, düşünce ve amaçlar da elbette var olabilir. Ailedeki her birey, aile ortamını etkiler ve kendisi de bu ortamdan etkilenir. Ailedeki çocuk/çocuklar da, kendilik kavramını, yani kendiyle ilgili algısını bu şekilde oluşturur. Kısaca çocuğun zihninde, ailesindeki tüm bireylere ilişkin bir algı süreci işler.

 

 

 

 

GEŞTALT TERAPİ SERTİFİKASINI KİM VERİYOR?


Adana Kariyer Akademi , Uluslararası Psikologlar Derneği, Uluslararası Ruh sağlığı ve Psikoterapi Derneği ile Üniversite işbirliği içinde eğitim ve sertifika verilmektedir.

 

 

 

GEŞTALT TERAPİ EĞİTİMİNE

KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

 

 

 

GEŞTALT TERAPİ UYGULAYICI EĞİTİMİNİN SÜRESİ VE ŞEKLİ:

 

                Geştalt Terapi Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Programı internet ortamında uzaktan eğitim imkânıyla verilmektedir.  Geştalt Terapi uygulayıcı eğitiminin eğitim süresi 6 aydır. Eğitime ait video ve dokumanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, kursiyerler 7/24 istedikleri zaman sisteme girebilir ve istedikleri kadar izleyebilirler.

 

Geştalt terapi eğitimimizde karma (harmanlanmış ) öğrenme metotları uygulanmaktadır. Kursiyerlerimiz hem online hem örgün hem de matbu dokümanlardan faydalanmaktadır. Kursiyerlerimiz teorik eğitimlerini tamamladıktan sonra İstanbul, Ankara ve Adana başta olmak üzere kursiyer yoğunluğuna göre birçok ilde uygulama ve süpervizyon eğitimlerini tamamlayacaklardır.

 

 

 

GEŞTALT Terapi Uygulayıcı Eğitimi ;


Eğitimin süresi: 6 ay / 50 saat

Eğitim şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile A-senkron video ve dokumanlar üzerinden gerçekleşir.

Katılımcı sayısı: 15

Sınav şekli ve türü: Çoktan seçmeli sınav olup, uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır.

Sınavın soru sayısı: 20

Sınav hakkı: Tüm kursiyerlerimiz 5 kez sınav hakkına sahiptir. Sınav ücreti alınmaz.

Sertifika sınavı başarı puanı: Sınavda Başarılı Olmak İçin En Az 50 Almak Gerekir.

 

 

Geştalt Terapi Uygulayıcı Eğitiminde Uzaktan eğitim nasıl alınacak ?

 

Uzaktan  Geştalt Terapi Uygulayıcı Eğitimi sertifika Programı nasıl alınacak?

 

Geştalt Terapi Uygulayıcı Eğitiminin işleyiş süreci;

·         Kesin kayıt sürecini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifresi sms ya da e-mail yoluyla yollanır.

·         Kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

·         Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sisteme yüklü halde gelir.

·         Eğitim süresi boyunca dilediğiniz zaman 7/24 derslerinizi izleyebilirisiniz.

·         Eğitim süresi dolmadan sınavınızı tamamlamalısınız.

 

 

GEŞTALT Terapi Uygulayıcı Eğitimi Ödeme seçenekleri:  

 

1.Eğitimlerimizi %100 güvenli ödeme altyapımız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz?

 

2.Havale, EFT ya da bankamatikten ödeme yapmak isterseniz.

 


İBRAHİM HALİL CAN

ZİRAAT BANKASI - CEMALPAŞA ŞUBESİ

ŞUBE KODU:2090

HESAP NO: 29256436- 5003

IBAN: TR120001002090292564365003


 

 

 


GEŞTALT TERAPİ EĞİTİMİNE

KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458  - 0322234 9 234

0507 204 61 82  /  0507 204 61 83

 

Bireysel Kredi Kartları

Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 - -
5 - -
6 83,33 TL 500,00 TL
9 - -
12 - -
Ziraat Sanal Pos
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 - -
5 - -
6 83,33 TL 500,00 TL
9 59,44 TL 534,97 TL
12 - -
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 131,75 TL 526,99 TL
5 106,00 TL 530,02 TL
6 - -
9 60,78 TL 546,99 TL
12 - -
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 - -
5 - -
6 89,08 TL 534,50 TL
9 60,78 TL 546,99 TL
12 - -
Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 - -
5 106,50 TL 532,48 TL
6 - -
9 61,61 TL 554,50 TL
12 - -
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 - -
5 - -
6 90,50 TL 542,99 TL
9 62,33 TL 560,96 TL
12 - -
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 125,00 TL 500,00 TL
5 - -
6 - -
9 61,25 TL 551,26 TL
12 - -
(PLS DO NOT ADD ANY BIN NUMBERS!) - Card Finans (Advantage Card) for just displaying Installment options.
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 166,67 TL 500,00 TL
4 - -
5 - -
6 89,08 TL 534,50 TL
9 60,78 TL 546,99 TL
12 - -

Ticari Kredi Kartları

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Acenteye Sor