Trixowell Saç Serumu Dökülme Karşıtı Bakım Serumu - Kadınlar İçin

Saç Dökülmesinin Önlenmesine SaçTelinin Kalınlaşmasına Yardımcı

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 24 Eylül Pazartesi günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

149,00 TL
92,50 TLKDV
DAHİL

Bu ürün tükenmiştir

 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (4)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Ürün Miktarı 60 ML
Cinsiyet Kadın

Ayrıntılar

T rixowell Advanced Hair Repair Serum For Women


Trixowell Bayanlar için Serum, içerdiği İsviçre formüllü bitkisel kök hücre teknolojisi sayesinde saç köklerinin uyarılmasına , saç dökülmesininönlenmesine ve  saçlara canlılık kazanarak saçın uzamasına ,güçlenmesine yardımcı olur. Biotin, Niacin, E vitamin, Panthenol ve içeriğindeki 12 çeşit bitki özleri sayesinde saçlara enerjisi tekrar kazanmasına, güneş ve diğer dış etkilerden saç ve saç renginin korunmasına yardımcı olur.

 • Saç kökü kan dolaşımını desteklenmesine ve gerekli besin maddelerinin saç köküne ulaşımına yardımcı olur.
 • Saç ve kafa derisinin optimum nemine kavuşmasına yardımcı olur.
 • Saçın yaşam döngüsü içinde yer alan dinlenme safhasını (Telojen Faz) kısalmasına, büyüme/gelişme safhasını (Anajen Faz) arttırıcı etki yapmasına yardımcı olur. Böylece saçlı derideki daha fazla saç telinde büyüme ,daha az saç telinde dökülme  gözlenmesine yardımcı olur.
 • Saç teli sağlamlaşmasına, saçlar güçlenmesine ve hacim kazanmasına yardımcı olur.
 • Zaman içersinde  daha yoğun ve daha sıkı saçlara kavuşmanıza yardımcı olur.
 • Hasarlı ve işlem görmüş saç ve kafa derisini onarılmasına ve saçın dış tabakası (kütikül) güçlenmesine yardımcı olur.
 • Saçları ısıl ataklara (saç kurutma makinesi, saç şekillendiriciler, UV-radyasyonu, vs) ve kimyasal ataklara (saç boyaları, perma, vs) karşı oluşturduğu koruma kalkanı sayesinde korunmasına yardımcı olur.Böylelikle Boyalı    saçlarda renk kalıcılığını artmasına yardımcı olur.

Kullanım Şekli:

Serum özel sprey ucuyla incelen saçlı deri alanında saç diplerinize günde 2 kez masajla uygulanır. Maksimum etki için uygulama bölgesinde en az 4 saat kalmalıdır. En az 3-6 ay kullanımı önerilir. Günlük kullanıma uygundur.

 

İÇİNDEKİLER :

Organic Pea Sprout Extract

Bitkisel besinler bakımından zenginözel bir organik bezelye filizinden elde edilen özüttür. Saç yaşam döngüsünün düzenlenmesine yardımcı olur.Saç kökü içindeki dermal papiller hücreleri uyararak telojen fazdaki(dinlenme fazı) saçları azaltılmasına ve tekrar büyüme ve uzaman fazı olan anajenfazına girmesine yardımcı olur. Saçı uzatan ve anajen fazı destekleyen bir bitkiselözüttür. İsviçre’de geliştirilmiş patentli ve ödüllü bir aktif maddedir.Doğru Kullanım ve diğer etkenlere bağlı olarak saçların daha gür ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Swiss Apple Stem Cell Extract

Nadir bulunan bir İsviçre elma kökhücresidir. Kronik yaşlanmaya karşı mücadele ederek saçlarda anti-aging etki göstermasine yardımcı olur.Saç kök hücrelerini korunmasına , canlılığını ve genç kalmasına yardımcı olur.

2008 yılında en yenilikçi doğalaktif bitkisel kök hücre teknolojisi ödülünü kazanmıştır.

Serena Serrulata Fruit Extract

Anavatanı Güney Amerika olan cücekaktüs bitkisinden elde edilir. Erkeklerde saç dökülmesine neden olan di-hidrotestesteron hormonunun etkilerini bloke edilmesine, incelen saçları kalınlaşmasına ve saç yoğunluğu artmasına yardımcı olur. 

Bitkisel Kompleks

Saç ve saçlı derinin sağlığı için 11ayrı bitki ve 3 ayrı vitaminden oluşan bir bitkisel karışımdır. İçeriğindebulunan vitamin ve bitkisel özütler;

Vitaminler

 • Calcium Pantothenate (Provitamin B5)
  • Niacin (Vitamin B3)
  • Biotin (Vitamin H)

Bitkisel Özütler

 • Aloe Vera Gel (Aloe Vera özütü)
  • Birch Leaf Extract (Huş Ağacı özütü)
  • Camomile Extract (Alman Papatyası özütü)
  • Golden Millet Extract (Sarı Darı özütü)
  • Horsetail Extract (At kuyruğu özütü)
  • Sage Extract (Adaçayı özütü )
  • Nettle Extract (Isırgan özütü )
  • Green Tea Extract (Yeşil çay özütü )
  • Burdock Root Extract (Dul avrat otu özütü )
  • Henna Extract (Kına özütü )
  • Hops Extract ( Şerbetçi otu özütü )

Kompleksi oluşturan aktif maddelersaç köklerindeki mikro sirkülasyonu uyararak, saç büyümesi için gerekli olanaktif maddelerin saç folikülüne ulaşmasına , Saç köklerini besleyerek cuticula tabakasını güçlenmesine   yardımcı olur  . Bu durum saçların parlaklılığının,canlılığının, elastikiyetinin, hacminin, şekil alıcılığının artmasınayardımcı olur.

Procyanidins ve Tocopherol

İsviçre’de geliştirilen Procyanidinve Tocopherol (E Vitamini) ile formüle edilmiş, patentli bir aktif maddedir.Suda çözünebilen antioksidan İsviçre üzümü çekirdeği Procyanidin ve yağdaçözülebilen doğal antioksidan Tocopherol (E vitamini) birleştiren serbestradikal önleyici çok güçlü bir antioksidan kompleksdir. Saçlarda koruma kalkanı oluşturulmasına, saçları fiziksel stres (UV radyasyonu, tarama, saç kurutmamakinası, maşa gibi ısıl işlemler, vs) ve kimyasal strese (deniz suyu,kimyasallar, perma, boya, vs) karşı korunmasına yardımcı olur.

Oat Beta Glucan

Saç derisini rahatlamasına, beslenmesıne ve kızarıklığı azaltılmasına, Saçlı derideki tahriş ve kaşıntının azalmasına yardımcı olur.

Nemi saç kılına hapsedsilmesine ,ışıltısının artmasına, Saçlara hacim ve parlaklık kazanmasına ve  Saç telinin kuvvetlenmesine yardımcı olur.

Hidrolize Keratin

Merinos koyunu yününden elde edilenözel bir keratin maddesidir. Saç telinde oluşan hasarlarda, saçın keratinyapısının geri kazanılmasına ve katikül tabakasının onarılmasına yardımcı olur.Saç telini kuvvetlenlenmesine ve ipeksi bir dokunuş kazanmasına yardımcı olur. Saçları boya,perma, fön çekilmesi gibi dış etkilerin zararlarından korunmasına  ve onarılmasına yardımcı olur.

Quillaja Saponario Wood Extract

GüneyAmerika’da yetişen Quillaja Saponaria isimli sabun ağacından elde edilen,dünyanın ilk organik, helal, koşer sertifikalı ve yenilebilir (food-grade)yüzey aktifidir. Diğer yüzey aktiflerin aksine saç ve saçlı deriyi kurutmaz.Zengin içeriği, saçlı derideki yağ /sebum çıkışını düzenlenmesıne ve saçlardaki kepek oluşumunun azalmasına yardımcı olur.

ÜRÜN İÇERİĞİ

Trixowell Advanced Hair GrowthStimulating Shampoo Nedir?

Trixowell Şampuan saç dökülmesiproblemi yaşayan ya da saçlarını korumak isteyenler için özel olarak formüleedilmiş, bitkisel bir şampuandır. İsviçre’de geliştirilen patentli ve ödüllüaktif hammaddeler içerir. Bitkisel kök hücre teknolojisi sayesinde saçdökülmesinin engellenmesine yardımcı olur, düzenli kullanımda saç foliküllerinin güçlenmesine ve saç oluşumuna yardımcı olur. 

Trixowell Advanced Hair GrowthStimulating Shampoo kullanım şekli nasıl olmalıdır?

Islak saça hafifçe masaj yaparakuygulayın, daha fazla etki göstermesi için şampuanı saçınızda bir iki dakikabekletmenizi, ardından iyice durulamanızı öneririz. Günlük kullanıma uygun olupyoğun saç dökülmesine karşı gösterdiği olumlu sonuçlar nedeniyle süreklikullanımı tavsiye edilir. Daha etkili sonuç için Trixowell Serum ile beraberkullanılması önerilmektedir.

Trixowell Advanced Hair Repair SerumNedir?

Trixowell Serum İsviçre’de formüleedilmiştir, içeriğinde bitkisel kök hücre teknolojisi, ödüllü aktifler vebitkisel özler içerir. Genetik sebepli saç dökülmesini önlemeye yardımcıdır.Saç köklerini uyararak saç uzamasına yardımcı olur. Saçlı derinin canlanmasına veyenilenmesine destek olur.Saçların daha gür ve canlı görünmesine yardımcı olur.

Trixowell Serum nasıluygulanmalıdır?

Serum sabah ve akşam olmak üzeregünde 2 kez uygulanmalıdır. Saç dökülen bölgelere, saçlarımızı ayırarakdiplerine püskürterek uygulanmalıdır ve parmak uçları ile masaj yapılarak cildeiyice yedirilmelidir. Böylece saçların inceldiği bölgede serumun maksimummiktarda emilmesi sağlanmalıdır.

Serum saç kılı üzerine uygulanırsahem saçlarda yağlı ve nemli görünüme neden olabilir, hemde saçlı deri tarafındanemilimi olmaz.

Uygulama öncesi saçlar yıkanabilir.Uygulamadan önce saçların kuru olması önemlidir. (Kısa saçlarda havlu ilekurulama yeterli olur.) Uygulanan ürün saçlı deri yıkanmadan en az 3-4 saatuygulama bölgesinde kalmalıdır.

Trixowell Serumu kullandıktan nekadar sure sonra sonuç alabilirim?

Normal saçın uzaması yaklaşık ayda 1cm olduğundan saçınızdaki değişimi görmeniz zaman alacaktır. Sabah ve akşamolmak üzere günde 2 kez kullanılması tavsiye edilir.Zaman içersinde Saçlarınızdakı değişimi görebilirsiniz.

Trixowell Şampuan ve Serum’unherhangibir yan etkisi var mıdır?

Belirlenmiş bir yan etkisibulunmamaktadır.

Trixowell Şampuan ve Serumu kimlerkullanabilir?

Saç dökülmesi problemi yaşayanherkes kullanabilir.KADINLARDA SAÇ DÖKÜLMESİ

Kadın tipi saç dökülmesi veya androgenetik alopesi, kadınlarda görülen en sık saç dökülme sebebidir ve genelde tahmin edildiğinden daha yaygındır. 35-40 yaşlarında kadınların %25’inde, 40 yaş üzerinde ise %50'sinde saçlarda dökülme görülür. Saçları dökülen kadınların %20 sinde pozitif aile hikayesi yer alır. Genetik tipteki saç dökülmesinde, kadın genlerini baba ya da anne tarafından almış olabilir. Bu genetik kökenli dökülmelerde aromataz enzimi ve 5 alfa redüktaz enzimleri önemli role sahiptir.

Erkeklerdeki dökülmenin bir numaralı sorumlusu olan 5 alfa redüktaz enzimi kadınlarda daha az miktarlarda bulunur. Aromataz enzimi kadınlık hormonları olan estron ve estradiol yapımında yer alır ve DHT miktarını azaltır. Aromataz enzim aktivitesi nedeniyle kadınlarda erkek saç dökülmesinden farklı olarak ön saç çizgisinde dökülme olmaz.

Toplumda kadınlarda saç dökülmesinin nadir olduğu düşünülse de %30 kadında yaşamı boyunca en az bir kez saç tellerinde incelme gözlenmektedir. Kadınlarda bu durum yaygın olarak tüm saçlarda görüldüğünden ve erkeklerde olduğu gibi tam kellik yaratmadığından ön saç çizgisi genellikle korunur; bundan dolayı kadın tipi dökülme (incelme ve seyrelme ) nadir olarak algılanır. Bu nadir olduğu düşünülen ama kadınların 1/3 ünü etkileyen durum, kadınların istemediği ve korkulan tam kelliğin sosyal çevre tarafından kabul edilemez olması, genellikle saçtaki incelmenin ilk safhalarında dahi kadında büyük moral çöküntü oluşturabilir. Kadınlar genellikle dökülen ve incelen saçlarını örtmek, saklamak isterler; hatta hemcinsleri ile problemlerini paylaşmaz, saklarlar. Tüm bu yanlış anlayış ve davranış şekilleri, kadın tipi dökülmeleri daha zor vakalar haline getirir.

Kadınlarda saç dökülme sebepleri arasında androgenetik kadın tipi saç dökülmesi ilk sırada yer alır. Bunun dışında sık rastlanan saç dökülme sebepleri şunlardır: Hipo ve hipertroidism (saç dökülmesi tiroid disfonksiyonunun erken belirtilerinden birisi olabilir ve tedavi sonrasında saçlarda dökülme durur); polikistik over sendromu (kadınların üreme çağında yaklaşık %10 unda görülebilen kalıtımsal bir yumurtalık hastalığı); hamileliğe bağlı hormonal değişiklikler (hamilelik sırasında geçici olan saç kaybı, sonrasında düzelir); menopoza bağlı hormonal değişikliler (menapozun başlamasıyla saç dökülmeleri görülebilir ve menapoz sendromlarını düzelten ilaç tedavileriyle dökülmeler de azalır ve yok olur). Menopoza giren kadınların yaklaşık %80’inde saçlarda incelme görülebilir.

Kadınlarda saç kırılmaları, saçlarda incelme ya da dökülme olarak yanlış anlaşılabilir.Kırılmanın sebepleri, saç düzleştiriciler, saç yumuşatıcılar, sık saç boyanması ve kalıcı fönler (brezilya fönü vs gibi düzleştirici ya dalgalandırıcı) olabilir. Ayrıca saçları çok sıkı olarak bağlamak, örgü yapmak, mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek ve gererek arkadan bağlamak da çekmeye bağlı olarak saç foliküllerini kalıcı harap eder ve saç kaybına neden olur (traction alopecia). Bu tür saçın üzerinde stres yaratarak zarar veren saç modellerinden kaçınmak gerekli .

Saç Dökülmesinin Diğer Nedenleri

Dış etmenler, stres, anemi, lupus gibi sistemik bağ doku hastalıkları, kullanılan ilaçlar, hormonal ve mevsimsel değişiklikler, beslenme problemleri, ağır diyetler, blumia, protein/kalori eksikliği, çinko ve esansiyel amino asit eksikliği, malabsorbsiyon (barsak ve sindirim problemleri), A vitamini fazlalığı, genel anestezi, duygusal durum bozuklukları gibi sebeplerle de saçlarda dökülme görülebilir.

Neyse ki kadın tipi dökülmeler çok yavaş ilerlediğinden ve incelme çok şiddetli olmadığından kadınlarda tam olarak bir açıklık oluşumu pek görülmez.Stres ve medikal durumların düzeltilmesi, altta yatan hastalığın teşhis ve tedavisi ile kadınlarda görülen saç dökülmeleri durur ve saçlar çoğu kez normal durumuna döner.Saç kaybı nedeni plastik cerrahi operasyonlar (yüz germe, kaş asma ya da alın germe operasyonları) olabilir ve saç ekimi ile düzeltilmesi gerekebilir. Genel olarak hangi durumlarda saç dökülmesi kadınlarda kabul edilemez sınırlara ulaşır sorusuna net bir cevap yoktur; kadınların bazıları saç kaybını ve incelmeleri yaşlanmaya bağlı doğal bir süreç olarak görebilir ve sorun yaratmaz.

Telogen Effluvium: Kadınlarda saç dökülmesinde genetik tipten sonra en sık görülen 2. sebeptir. Bu klinik durumda, genellikle tüm kafa derisindeki saçların %10’u telojen fazındayken çok daha fazla oranda saç folikülü (%30-50 kadar saç ) telojen faza girer ve dökülmeye başlar. Günlük saç kayıp miktarı 150-700 tel olabilir ve bu durum genetik tip saç dökülmesi ile karışabilir.

Stres, anemi, lupus gibi sistemik bağ doku hastalıkları, kullanılan ilaçlar, hormonal ve mevsimsel değişiklikler, beslenme problemleri, ağır diyetler, blumia, protein/kalori eksikliği, demir, kalsiyum, çinko ve esansiyel amino asit eksikliği, malabsorbsion (barsak ve sindirim problemleri), A vitamini fazlalığı, genel anestezi, duygusal durum bozuklukları saçlarda “telojen effluvium” denilen duruma sebep olabilirler. İlaç kesildiğinde, stres yok olduğunda ya da beslenme problemi düzeldiğinde dökülme durur ve saçlar yeniden çıkar.

Hamilelikte saçların yaklaşık %95 kadarı anajen faza geçer ve saçlar gürleşir, sayısı artar.Doğumdan 3 ay sonrasında kadınların yaklaşık 1/3 ya da yarısı kadarında telojen effluviuma bağlı saçlarda dökülme görülebilir.

Kronik telojen effluvium, teşhisi zor koyulan bir klinik durumdur ve saç dökülmesi en az 6 ay devam eder. Kadınları genellikle 30-60 yaşları arasında sıkıntıya sokabilen bu durum, aniden ve belli bir sebep olmadan günde 150-700 tel saç dökülmesine neden olabilir. Telojen effluvium %90 kendiliğinden 6 ay ile 6-7 yıl arasında bir sürede geçer.Tam kellik oluşturmaz fakat şakak bölgesinde kişiden kişiye değişen oranlarda geçici bir incelmeye sebep olur.Telojen effluvium görülen kişilerde yaşam boyunca bu durum %40 oranında tekrarlayabilir ve saçlar yine dökülebilir.

Anajen effluvium: Kemoterapi ilaçları “anajen effluvium” denilen çok daha yaygın ve şiddetli bir dökülmeye sebep olabilirler. Bu durumda saçlar anajen fazı içindeyken aniden, birkaç günle birkaç hafta içinde dökülmeye başlarlar. Gün içinde binlerce saç dökülür ve saçların yaklaşık %80-90 ı kaybedilebilir.Kemoterapi sonrasında ilaçların kesilmesinden sonra saçlar geri döner.Radyasyon, zehirlenmeler (talyum ve arsenik gibi) bazı ilaçlar ve endokrin hastalıklarına bağlı metabolik çökmeler de anajen effluviuma neden olabilir. Radyasyon dışındaki diğer sebeplerde saçlar mutlaka geri gelir ve tekrar çıkarlar.

Alopesi areata: Kadınlarda görülen saç dökülmelerinde en sık rastlanan 3. Sebeptir. Skar (iz) bırakmayan, genetik kökenli otoimmun hastalıktır. Saçların yer yer lokalize olarak aniden dökülmesi şeklinde görülür.Vücutta kıl bulunan her yerde görülebilen tekrarlayıcı bir hastalıktır. En sık görülen tipi kaşlarda ve saçlı deride görülen, yama tarzında para şeklinde yuvarlak ya da oval dökülme paternidir. Saçlar 1/3 oranında 6 ay -1 yıl arasında kendiliğinden çıkarlar.1/3 oranında kesin kayıp yaşanabilir ve saçlar bir daha çıkmayabilir. Kafa derisindeki saçların tamamının kaybına alopesi totalis; vücuttaki tüm kılların kaybına ise alopesi universalis adı verilir.

%80 hastada yaşam boyunca aynı bölgede kıl kaybı tekrarlayabilir.Otoimmun (vücut kendi saç köklerini yabancı cisim olarak görüp bağışıklık sistemi ile saldırmakta) nedenli olduğu düşünülmekte. Neden olarak boşanma , yakın kaybı gibi stres ve endişe durumları sorumlu tutulmakta ama şu an için alopesi areata nedeni tam olarak bilinmiyor. Trixowell Serum kullanımı saçların tekrar çıkmasına yardımcı olur.

Traction Alopesi: Genellikle saçlarını sıkıca arkaya doğru toplayan; kaynak saçları aynı yerde uzun süre kalarak ağırlık yapan veya saçlarını örgü yaparak gergin şekilde arkaya doğru çeken kadın ve erkeklerde bu çekme kuvvetine bağlı olarak saç köklerinde hasar meydana gelir ve kalıcı dökülme yaşanabilir.Genellikle dökülme, şakak bölgesinde ve yan taraflardaki saç çizgisi hattında görülür.

Skatrisyel alopesi : Deride oluşan yaralanmaya/enflamasyona bağlı olarak saç foliküllerinin kalıcı olarak hasar görmesi ve buna bağlı saç kaybına biz skatrisyel alopesi demekteyiz. Bu tür genetik olmayan saç kayıpları genel olarak 2 kısma ayrılabilir:

1)Primer skatrisyel alopesiler: Bunlar otoimmun hastalıklar olup (kütanöz lupus eritamatosus, liken planoplaris, frontal fibrozan alopesi, folikülitis decalvans, keloid akne, nekrotizan akne… gibi) genellikle saç köküne bağışıklık sistemi saldırısı sonucunda saç kaybı yaşanmakta. Nedeni tam olarak bilinmiyor.

2)Sekonder skatrisyel alopesiler: Nedenleri fiziksel ya da kimyasal travmalar (kimyasal madde yaralanmaları, yanık, travma, operasyonlar, böcek ısırması, radyasyon vb); doğuştan genetik deri anomalilerine bağlı saç kayıpları (aplasia cutis congenita vb…); bakteriyal , viral, protozoal ya da mantar enfeksiyonları; enflamatuar dermatolojik hastalıklar (sedef, pitriasis, morfea, skleroderma, sarkoidoz gibi); ilaçlar ve çeşitli kanser türleri olabilir . Saçların kişinin kendisi tarafından uzun süreli yolunmasına bağlı (trikotillomanya) ya da çekmeye bağlı sekonder skatrisyel alopesi olabilir. Bu tür sekonder saç kayıplarında, saç kökleri tamamen zarar görür ve zaman içinde saçlar tekrar çıkmaz.


Trikotillomania: Obsesiv-kompulsiv psikolojik bir rahatsızlık ve/veya alışkanlık haline getirilmiş şekilde saçlı deride veya vücutta her hangi bir bölgenin devamlı yolunmasıdır. Zaman içinde devamlı surette saçın çekilmesi sonucunda o bölgede bir boşalma ve dökülme olur. Uzun süreli trikotillomania, kalıcı kellik bölgeleri oluşturan bir skatrisyel alopesidir. En masum şekli televizyon seyrederken ya da bir şey okurken saçını çekme/yolma şeklinde görülürken, şiddetli vakalarda ayna karşısında ritüelistik şekilde kişinin saçını yolması şeklinde olabilir.Kişiler çoğunlukla yaptıkların işin kendilerine zarar verdiğini bilir ve pişmanlık duyar.

Kadın Saç Dökülme Tipleri

Kadınlarda saç dökülmesinin nadir olduğu düşünülse de %30 kadında yaşamı boyunca en az bir kez saç tellerinde incelme gözlenmekte. Kadınlarda dökülme yaygın olarak tüm saçlarda görüldüğünden ve ön saç çizgisi genellikle iyi korunduğundan, dökülme, incelme ve seyrelme geç dönemde algılanır. Dökülme şekli kadınların %90’ında yaygın olup tüm saç tellerinde görülürken; %10’unda erkeklerde olduğu gibi yanlarda açılma olabilir; fakat erkeklerde olduğu gibi tam kellik yaratmaz.

Daha önce açıkladığımız gibi kadınlarda 3 tip dökülme şekli olabilir:

1. Diffüz (yaygın): Tüm saçlı deride görülebilen çam ağacı benzeri,

2. Lokalize: Yer yer saçlarda incelme şeklinde,

3. Nadir olarak paternli (erkek tipi) saç dökülme şekli.

Genetik saç dökülmesinde en sık görülen yaygın tip dökülmelerde saçın dökülme miktarına bağlı olarak yapılan ”Ludwig” klasifikasyonu şöyledir:

Tip 1 hafif dökülme: Erken dönem dökülmedir. İyi bir tarama ile rahatlıkla saç kaybı kamufle edilebilir.Cerrahi müdahaleye gerek yoktur.Ön saç çizgisi korunmuştur.

Tip 2 orta derece dökülme: Orta kısımda ciddi açılma ve saç hacminde azalma mevcuttur. Ön saç çizgisi korunmuştur.

Tip 3 ileri derece dökülme: Tepe kısmına bakıldığında deri görünür haldedir ve ön saç çizgisi de saç kaybından etkilenmiştir. Saçlardaki incelme had safhada ve yaygındır.  Bu üç tipteki dökülmede de saçlarda yaygın incelme vardır ve ön saç çizgisi 1 ve 2.derece dökülmede korunmuştur. 


Kadınlarda görülen saç dökülme tiplerindeki bir diğer klasifikasyon da Savin sınıflamasıdır: Burada saçlarda görülen total incelme göz önüne alınır ve daha detaylı bir sınıflamadır. İlk 8 şemada saçlarda incelme ve açılma azdan çoğa doğru sınıflanmıştır. 9. resimde görülen erkek tipi şakaklarda açılma ve 8. resimde görülen yaygın dökülme/üst tarafta açılma çok nadir görülen saç kayıp tipleridir.

Teslimat Bilgileri

En geç 24 Eylül Pazartesi günü kargoya verilir.

TÜM ÜRÜNLER İSTANBUL ANADOLU YAKASINDAKİ MERKEZ DEPOMUZDAN AYNI GÜNKARGOYA VERİLİR.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Satış Sonrası Servis

TÜM TRİXOWELL ÜRÜNLERİ %100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ GARANTİLİDİR

Bireysel Kredi Kartları

BDDK’nın taksitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre, Gıda, Akaryakıt, Telekomünikasyon, Kozmetik ve Ofis Malzemeleri harcamalarında bireysel kredi kartlarına taksit yapılamamaktadır.

Ticari kredi kartları bu uygulamaya dahil değildir. Ticari kartınız varsa, bu ürün grupları için sunulan taksit seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Ticari Kredi Kartları

Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(4)
4 yıldız
(0)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

süper ürün hızlı kargolama

ÇAĞLAYAN ÖZBAŞ
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • ÇAĞLAYAN ÖZBAŞ - 11.01.2018
  KALİTELİ ÜRÜN HIZLI KARGO

  süper ürün hızlı kargolama

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 27.12.2017
  KESINLIKLE TAVSIYE EDERIM

  Alacak olan arkadaslara ürünü tavısye edıyorum.ancak faydasını gormek ıstıyorlarsa set olarak alın.ben yanlıs anlayıp ılk olrak sampuanı aldım.ama magazya soru sordugumda,alanların set olarak aldıgını urunlerın tek tek de satısa acılmasının sebebeının ,ıkı urunden bırısı bıttıgınde bızlerınde set olarak alma zorunda kalmyıp tek tek almamız ıcın satısa acıldıgını ogrendım.ıkı aylık zaman ıcersınde asırı derecede gurlesme oldu.tavsıye ederım

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 22.12.2017

  ALACAK OLANLARA TAVSIYE EDERIM.DAHA ONCE BASKA BIR MAGAZADAN ALMISTIM.KARGO UZUN SURDU.AMA BU MAGAZA AYNI GUN VERDI ERTSI GUN ELIMDEYDI

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 21.12.2017
  YÜZDE 100 CÖZÜM

  cok tesekkur ederım.yorumu bıraz kullanmaya basladıktan sonra yazmak ıstedım.alacak arkadaslara tavsıye ederım.bu serum yuzde yuz etkılı

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor