Trichos Lotion 50 ml Saç Losyonu (SAÇ DÖKÜLMESİ-SAÇKIRAN)

BİTKİSEL KÖK HÜCRELİ YENİ FORMÜL

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 28 Mayıs Salı günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

129,50 TLKDV
DAHİL
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (30)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Marka Trichos
Cinsiyet Unisex
Ürün Miktarı 50 ML

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

Trichos Lotion 50 ml - PARABEN içermeyen ÖDÜLLÜ VE PATENTLİ BİTKİSEL KÖK HÜCREYE SAHİP  YENİ FORMÜL

Trichos Lotion, geliştirilmiş yeni formülü ile karşınızda. Tüm saç dökülmesi tiplerinde (erkek tipi saç dökülmesi, kadınlarda saç dökülmesi ve saçkıran tedavisi vb.) saç köklerini uyarmak için kullanılmaktadır. RootBioTec (Bitkisel Kök Hücre), %3 Procapil, Biotin, Saw Palmetto Extract (Cüce Palmiye ekstresi), Millet Seed Extract (Darı Tohumu ekstresi), Ginseng Extract, Milk Vect Root, Paraguay Tea, Çin Hayat Üzümü, Zerdeçal, Acı Biber Ekstraktı, Gingko Biloba, Pumpkin Seed (Balkabağı Çekirdeği ekstresi), Flax Seed, Centella Asiatica, Atkestanesi bitkisi ekstresi, Nettle, Atkuyruğu bitkisi ekstresi, Yeşil Çay, Kayın ağacı ekstresi, Çörekotu ekstresi, Folik Asit, C vitamini ve B3, B5, B12 vitaminleri içerir. Zengin içeriği sayesinde yeni saç oluşumunu destekler. Yapılan klinik araştırmalara ve etken maddelerin patent sahiplerine göre, hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi tedavisi ve saçkıran tedavisi için Procapil oranı %3 olması gerekmektedir. Bunun altındaki oranlarda (kadınlarda da dahil olmak üzere) yeterli verimlilik elde edilememektedir. %3 oranında Procapil sayesinde saçların istirahat süresini kısaltıp yeniden üretilme fazına geçişi hızlandırır. Ek olarak, saçların hızlı uzamasında ve saç köklerinin beslenmesinde etkilidir. Saw Palmetto (Cüce Palmiye) gibi diğer bitkisel ekstreler ile birlikte saç dökülmesinin en belirgin sebeplerinden biri olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerinde fazla birikmesini önler. Dolayısıyla, saç kökleri hem nefes alır hem de yeterli miktarda beslenme fırsatı bulur. Saç ekimi sonrasında en çok tercih edilen ve önerilen üründür.

İsviçre'den ödüllü ve patentli bitkisel kök hücre ile birlikte Fransa'dan patentli özel kombinasyonlar ile oluşturulmuş Trichos Lotion, tüm saç dökülmesi tiplerinde (erkek tipi saç dökülmesi, kadınlarda saç dökülmesi ve saçkıran tedavisi vb.) etkilidir. RootBioTec (Bitkisel Kök Hücre) ve %3 Procapil dışında 6 farklı Vitamin ve 18 farklı Bitki Ekstresi içerir. Trichos Lotion, saç dökülmesi problemlerinde en belirgin sebeplerden biri olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunu saç köklerinde fazla birikmesini önler. Ayrıca, insanlarda bulunan testosteron hormonunun DHT'ye dönüşmesini yani 5 Alfa Redüktaz II enzimini inhibe eder. Patentli kök hücre, Finasteride hammaddesinden daha etkili olmasına rağmen Finasteride gibi kullanımı tehlikeli değildir. Herhangi bir yan etkisi yoktur. Saçları kökten uca uyarırken, saç köklerinin beslenmesini ve oksijenlenmesini sağlar. Dış etkenlerden dolayı oluşmuş tahribatları onarır ve saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olur.

Bu tip ürünlerde erkek-kadın ayrımı yoktur. Pazarlama stratejilerinden kaynaklı, özellikle kadınlarda saç dökülmesi tedavisinde yanlış ve eksik dozda ürünler kullanılmaktadır. Trichos Lotion, bunların önüne geçerek tam dozda etken maddeleri ile herkese aynı ürünü sağlar. Bu sayede saçkıran tedavisi, erkek tipi saç dökülmesi ve kadınlarda saç dökülmesi tedavilerinde ön plana çıkar. Daha etkili sonuçlar için Byopecia Multiplex ve Trichos Shampoo ile birlikte kullanılması önerilir. Daha detaylı bilgiler için içindekiler bölümüne bakabilirsiniz.

İçindekiler:

RootBioTecTM
Ocimum Basilicum (Fesleğen) bitkisinin saçak köklerinden ileri teknoloji kullanılarak elde edilen bir kök hücre kombinasyonudur. İnsanlarda bulunan testosteronun DHT'ye (Dihidrotestosteron) dönüşmesini engelleyerek yani 5 Alfa Redüktaz II aktivitesini inhibe ederek, saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur. Saç tellerinin kalınlaşmasında ve saç foliküllerinin yenilenmesinde etkilidir. Antioksidan ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.
%3 ProcapilTM
Procapil, Biotinil Tripeptid, Oleanoic Acid ve Apigenin bileşenlerinden oluşan patentli bir formüldür. Saçların istirahat dönemindeki (Telogen) süresini kısaltıp, yeniden üretilmesinde etkilidir. Dökülme karşıtıdır. Hem kadın hem erkeklerde %3 oranında olması son derece önemlidir.
Biotin
Günümüzde karşımıza sıklıkla güzellik vitamini ismiyle çıkan Biotin’e, literatürde H Vitamini veya B7 vitamini denilmektedir. Biotin suda çözünen bir B Vitamini kompleksidir. Kalın bağırsaktaki bakteriler tarafından da üretilen Biotin sağlıklı bir yaşam için gerekli olan önemli bir vitamindir. Yağ, protein ve karbonhidrat metabolizmalarında bir koenzimdir. Aynı zamanda hücre gelişimine katkıda bulunur. Özellikle kemik iliği için çok önemli olmasının yanı sıra sağlıklı sinir dokuları için de gereklidir. Biotin’in son zamanlarda güzellik vitamini olarak anılmasının en büyük sebebi saçlara ve tırnaklara olan pozitif etkisidir. Bu yüzden kozmetik ürünlerde de sıklıkla kullanılmaktadır. Biotin eksikliğinde kuru ve pullaşan kafa derisi, kolayca kırılan ve kopan saçlar, cansız ve şekil almayan saçlar, saç dökülmesi ve kellik (alopesi) görülebilir. Biotin saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar ve sağlıklı saç büyümesini destekler.
Saw Palmetto Extract (Cüce Palmiye Ekstresi)
Saw Palmetto, Cüce palmiye bitkisinin ekstresidir. Serenoa Repens olarak da bilinir. Saç dökülmelerinin en belirgin sebeplerinden biri olan DHT (Dihidrotestosteron) hormonunun saç köklerinde birikmesini önler. Saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur. En verimli DHT bloklayıcıdır.
Millet Seed Extract (Darı Tohumu - Panicum Miliaceum)
Darı tohumu ekstresi veya latincesi Panicum Miliaceum olarak da bilinir. Son dönemlerde Avrupa Birliği'ndeki saç araştırma enstitülerinin yakın takibinde olan bir üründür. Saç dökülmelerini önlemede temel hammaddelerden biridir. Saçların doğru şekilde beslenmesini ve uzamasını sağlar. Saç köklerindeki hasarları onarmaya yardımcı olur. Özellikle hamilelikte ve emzirmelerde ve yaşlılıktan dolayı meydana gelen saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır. Yeni saç oluşumunu destekler.
Ginseng Extract
Ginseng Extract, saç hücrelerindeki oksijenlenmeyi arttırarak, hasarı onarır ve saç üretimini uyarır. Kılcal damar çeperlerini genişleterek ve kan basıncını düşürerek saç büyümesinin aktive olmasına yardımcı olur. Saç şaftında anagen ilerlemesini uyarır, saç foliküllerini güçlendirir, kırılmaları azaltır. 5-Alfa-Reductase enziminin inhibe edilmesine yardımcı olarak saç dökülmelerine karşı savaşır ve yeni saç büyümesini destekler. Bulb matriks bölgesinde hücre nükleoid antigen (PCNA -proliferating cell nuclear antigen) prolierasyonu ekspresyonunu artırır. Ölümsüzleştirilmiş (immortalized) vibrissa dermal papilla hücrelerinin proliferasyonunu artırır. TGF-beta2'nin aşağı regülasyonunu regüle ederek dermal papilla proliferasyonu yoluyla saç büyümesini destekler.
Astragalus Membranaceus Root Extract
Milk Vect Root veya Çin Geveni Kök Tozu olarak da bilinir. Saç keratinositlerinin büyüme faktörlerini düzenleyerek yeni saç oluşumunu destekler.
Ilex Paraguariensis Leaf Extract
Paraguay Tea veya Matte olarak da bilinir. Saç foliküllerinin büyümesini kısıtlayan DHT'yi inhibe etmeye yardımcı olur. Saça parlak bir görünüm kazandırır. Antioksidan özelliği, serbest radikallerin (güneş, sigara, çevresel kirlilik vb.) neden olduğu hücre yıkımını nötralize eder.
Schisandra Nigra Fruit Extract
Chinese Mock-Barberry veya Çin Hayat Üzümü olarak da bilinir. Saç foliküllerinin beslenmesinde ve büyümesinde önemli bir rol üstlenir. Saç foliküllerinin özellikle anagen fazda oldukça yüksek kan akımına ihtiyacı vardır. Ancak bu sayede sağlıklı bir büyüme sağlanabilmektedir. Dolayısıyla, dermal papillanın saç köküne uzanması gerekir. Böylelikle dermal papilla ve içindeki zengin kan damarları saç foliküllerinin beslenmesini ve büyümesini sağlar. Bu erişimin herhangi bir nedenle bozulması saç büyümesini durdurur ve sonunda saçın erken yaşta kaybına neden olur.
Curcuma Longa Root Extract
Curcuma veya Zerdeçal olarak da bilinir. Saçların büyümesini destekler. Saça esnek ve parlak bir görünüm kazandırır. Ayrıca, 5 Alfa Redüktaz enziminin inhibe edilmesine yardımcı olur. Anioksidan ve anti-inflammatuar özellikleri doğal tedavi sürecini olumlu yönde destekler.
Capsicum Frutescens Fruit Extract
Chili Pepper veya Acı Biber ekstraktı olarak da bilinir. Saç köklerinin iyi beslenmesine ve saçlı derinin sağlığını korumasına yardımcı olur. Hücre rejenerasyonuna teşvik eder. Anti-inflammatuar, Antioksidan ve Antimikrobiyal özellikleri saç ve kafa derisi sağlığını korur, doğal tedavi sürecini destekler.
Gingko Biloba Root Extract
Saçlı derideki kan dolaşımını arttırmaya yardımcı olur. Saçlara gövde, hacim ve refleksiyon kazandırır. Antiseptic, Antioksidan, Anti-Dandruff (kepeğe karşı) özelliği doğal tedavi sürecini destekler.
Cucurbita Pepo Seed Extract
Son dönemlerde, saç şikayetlerine karşı popüler olan bu bitki ekstraktı, Pumpkin Seed veya Balkabağı çekirdeği ekstraktı olarak da bilinir. Saçların nemlenmesini ve yeni saç oluşumunu destekler. Saçlı derideki gözenekleri sıkılaştırır. Arındırıcı özelliği vardır. Sebum sekresyonunun düzenlenmesine yardımcı olur. Anti-inflammatuar özelliği sayesinde doğal tedavi sürecini destekler.
Linum Usitatissimum Seed Extract
Flax Seed veya Keten çekirdeği ekstraktı olarak da bilinir. Saçların nemlenmesini ve yeni saç oluşumunu destekler. İçeriğindeki lifler, mineraller ve esansiyel amino asitler ile 5 Alfa Redüktaz II enzimini inhibe ederek kafa derisindeki aşırı sebum sekresyonunun düzenlenmesine yardımcı olur.
Centella Asiatica Extract
Kaplan çiçeği ekstraktı olarak da bilinmektedir. Antioksidan, antimikrobiyal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Doku rejenerasyonu için kollajen üretimini uyarmada önemli bir rol üstlenir. Antifungal özelliği sayesinde kepeğe karşı etkilidir. Antioksidan ve antimikrobiyal özellikleri de vardır. Doğal tedaviyi güçlendirir ve sağlıklı saç büyümesini destekler.
Aesculus Hippocastanum Seed Extract
Horse Chestnut veya Atkestanesi ekstraktı olarak da bilinir. Yeni saç oluşumuna destek verir. Saçlı derideki damar ve bağ dokularını güçlendirmeye yardımcı olur. Dokulardaki sıvı birikiminin azalmasına yardımcı olur. Kapiller direncini güçlendirir.
Urtica Dioica Extract
Nettle veya Isırgan otu ekstraktı olarak da bilinir. Kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırır. Deri gözeneklerini sıkılaştırarak sebum salgısının düzenlenmesinde aktif bir rol alır ve kepek oluşumunun engellenmesine yardımcı olur. Ayrıca, 5 Alfa Redüktaz II enziminin inhibisyonunda etkilidir. Yapısındaki vitamin A ve C ile birlikte minerallerin ve amino asitlerin saç büyümesindeki özelliklerini arttırır.
Equisetum Arvense Extract
Horsetail veya Atkuyruğu bitkisi ekstraktı olarak da bilinir. Saç dökülmelerinde kullanılan önemli bir maddedir. Saç köklerindeki kan dolaşımını arttırarak, saçların beslenmesine yardımcı olur. Özellikle yüksek oranda içermiş olduğu apigenin flavonu sayesinde kan dolaşımını stimüle ederek saç köklerinin beslenmesini destekler ve saç dökülmelerinin engellenmesine yardımcı olur. Saçları kalınlaştırır ve güçlendirir.
Camellia Sinensis Extract
Green Tea veya Yeşil Çay olarak da bilinir. Önemli bir antioksidandır. Hücre yenilenmesini destekler. Saçlı derinin serbest radikallerden korunmasına yardımcı olur. Saç dökülmesinin önlenmesine yardımcı olur. İçermiş olduğu zengin fitoflavonlar sayesinde saç köklerini güçlendirir. DHT oluşumunu azaltarak saç dökülmelerine karşı önemli bir rol üstlenir.
Betula Alba Extract
Birch Leaf veya Kayın ağacı ekstresi olarak da bilinmektedir. Saçların parlaklık, hacim ve elastikiyet kazanmasına yardımcı olur. İrritasyona ve kepeğe karşı etkilidir. Saç köklerindeki mikro-sirkülasyonu destekler. Ayrıca, uyarıcı özelliği sayesinde saç dökülmelerine karşı savaşır ve sağlıklı saç büyümesini destekler.
Nigella Sativa Seed Extract
Blackseed veya Çörekotu olarak da bilinir. Antimikrobiyal ve antioksidan özelliklere sahiptir. Yeni saç oluşumunu destekler. Ek olarak, kafa derisi sağlığının korunmasına yardımcı olur. Antioksidan ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.
Vitamin B3
Niacin olarak da bilinir. Saçların kırılmasını önlemeye ve saçların beslenmesine yardımcı olur.Kan dolaşımını stimüle ederek saç köklerini besler. Solgun, mat, yıpranmış ve rengi açılmış saçların güçlenmesine yardımcı olur. Saçlara doğal bir parlaklık kazandırır.
Vitamin B5
Panthenol olarak da bilinir. Saçlı derinin epitelyum yapısını güçlendirir. Saçların büyümesinde önemli bir rol oynayan Koenzim A oluşumuna yardımcı olur. Saç köklerini nemlendirir ve saça parlaklık kazandırır.
Vitamin B12
Cyanocobalamin olarak da bilinir. Eksikliğinde saçta kepeklenme ve saç dökülmesi görülebilir. Vitamin B12, kırmızı kan hücrelerinin oluşması için de gereklidir. Kırmızı kan hücreleri noksanlığında kanda yeterli oksijen taşınamadığından dolayı saç kökleri yeterince beslenemez. Saçların büyümesi yavaşlar, incelir, dökülme ve kepeklenmeye neden olabilir.
Vitamin C
Ascorbic Acid olarak da bilinir. Saç köklerinin serbest radikallere karşı korunmasına yardımcı olur. Eksikliğinde, bu serbest radikaller saç köklerine zarar verir. Antioksidan özelliğine sahip C vitamini, genel saç sağlığının korunmasına yardımcı olur.
Folic Acid
Folik Asit veya B9 Vitamini olarak da bilinir. Saçların büyümesinde önemli bir rol oynar. Hücre yenilenmesini destekler. Folik asit eksikliği, DNA sentezini, hücre bölünmesini ve kırmızı kan hücrelerinin üretimini negatif yönde etkiler, ayrıca saçların grileşmesine ve saç büyümesinin sekteye uğratarak zayıf saç büyümesine yol açabilir.

Dökülen, İncelen, Seyrelen ve Kepekli Saçlar için Saç Losyonu

Saç Dökülmesine Karşı Losyon

SKT: 02/2021

Teslimat Bilgileri

En geç 28 Mayıs Salı günü kargoya verilir.

Saat 12.00'a kadar olan tüm siparişler aynı gün kargoya verilir. Tüm kargo ücretleri mağazaya aittir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Bireysel Kredi Kartları

Ticari Kredi Kartları

Garanti Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 - -
5 - -
6 21,58 TL 129,50 TL
9 - -
12 - -
Ziraat Sanal Pos
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 - -
5 - -
6 21,58 TL 129,50 TL
9 15,40 TL 138,56 TL
12 11,82 TL 141,82 TL
Yapı Kredi
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 34,12 TL 136,49 TL
5 27,46 TL 137,28 TL
6 - -
9 15,74 TL 141,67 TL
12 12,01 TL 144,13 TL
Finansbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 - -
5 - -
6 23,07 TL 138,44 TL
9 15,74 TL 141,67 TL
12 12,13 TL 145,56 TL
Akbank
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 - -
5 27,85 TL 139,23 TL
6 - -
9 16,10 TL 144,91 TL
12 12,43 TL 149,18 TL
Türkiye Halk Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 - -
5 - -
6 23,44 TL 140,64 TL
9 16,14 TL 145,29 TL
12 12,52 TL 150,22 TL
Türkiye İş Bankası
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 32,38 TL 129,50 TL
5 - -
6 - -
9 15,86 TL 142,78 TL
12 12,23 TL 146,79 TL
(PLS DO NOT ADD ANY BIN NUMBERS!) - Card Finans (Advantage Card) for just displaying Installment options.
TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
3 43,17 TL 129,50 TL
4 - -
5 - -
6 23,07 TL 138,44 TL
9 15,74 TL 141,67 TL
12 12,13 TL 145,56 TL
Ürün Notu: 4.5 Yıldız
5 yıldız
(26)
4 yıldız
(0)
3 yıldız
(4)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
En Yeni Yorum

Eski formul sanki daha etkili gibi hissettiriyordu. Açıklama kısmına formul değişikliği ve nedenini yazmanızı öneriyorum.

n11.com üyesi
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • n11.com üyesi - 18.05.2019
  Yeni formül

  Eski formul sanki daha etkili gibi hissettiriyordu. Açıklama kısmına formul değişikliği ve nedenini yazmanızı öneriyorum.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 24.02.2019
  Muhteşem Byopecia

  Doktorumun verdiği üründü bugüne kadar kullandığım ürünler arasında gerçek sonuç aldığım tek ürün : BYOPECIA teşekkür ediyorum

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • zeynep güven - 18.02.2019
  faydasını gördüm

  ürünü uzun zamandır kullanıyorum. faydasını gördüm. tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • rukiye koç - 15.02.2019
  Üründen Çok memnun kaldım

  Üründen Çok memnun kaldım

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • nilgün şener - 09.06.2018
  saç losyonu

  saçıma gerçekten çok iyi geldi telleri kalınlaştı

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Fulya Erdinc - 27.02.2018

  Trichos sampuan ve lotıon ve byopecia multıplex kullanıyorum, ınanılmaz memnunum, saclarım ılk yıkamadan ıtıbaren farkettı dokulme durdu ve volume kazandı, herkese tavsıye ederım gercekten super.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor