İktisat ve Toplum Dergisi 95. Sayı

Kriz Özel Sayısı

Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (2)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Kitap Türü Ciltsiz
Basım Tarihi Eylül 2018
Sayfa Sayısı 112
Baskı Sayısı 1
Editör Ömer Faruk Çolak

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

BU SAYIDA;

 

     London School of Economics’ten LordMeghnad Desai, “Küresel Ekonomi TekrarÇöker mi?” başlıklı yazısıyla, daha önceleri gerçekleşen krizleri uyarıolarak değerlendiriyor ve genel bir krizden endişe duyulup duyulmayacağınıaçıklıyor.

     “YuvarlakMasa-Kriz Tartışması”nda krizin arkasında yatan nedenler, krizin önümüzdekidönemde hangi yönde değişebileceği ve krize yönelik çözüm önerileri konuşuldu.

     “KrizÜzerine Sorular ve Yanıtlar”da Türkiye’nin seçkin akademisyenlerineekonomide yaşanan son gelişmeleri ve olası sonuçlarını sorduk.

     AlpaslanAkroçaoğlu “Küresel Güney’de Döviz veBorç Krizi: Türkiye’de Bağımlı Neo-Liberal Finansallaşmaya Dayalı İktisadiBüyüme/Birikim Rejiminin Bunalımı” başlıklı makalesinde Türkiye’niniktisadi büyüme modelinin krizini analiz edebilmek için küresel kapitalizminiçinde yarı-çevre ekonomilerin konumunun ve ileri kapitalist merkezlebağımlılık temelindeki ilişkilerinin incelenmesi gerektiğinden bahsediyor.
     Sosyal sermaye; sosyal normlar,ağlar ve güven unsurları üzerine inşa edilmektedir. Bir toplumda sosyal sermayedüzeyi ne kadar yüksekse güvene dayalı ilişki ağından dolayı ekonomik anlamdailerlemesi o kadar yüksek olmaktadır. Halil İbrahim Aydın “Krizle Başa Çıkmanın Alternatif Yolu: Sosyal Sermaye” başlıklımakalesiyle sosyal sermaye olgusunun artan öneminden bahsediyor.

     TCMB, “DijitalPara ve Merkez Bankaları” başlıklı makale ile dergimize katkı verdiler.

     “Kripto Para ve Merkez Bankaları”makalesiyle Ömer Faruk Çolak, kripto paraların merkez bankaları ile karşıkarşıya geldikleri noktalardan bahsederek, kripto paraların geleceği hakkındakidüşüncelerini aktarıyor.

     Orhon CanDağtekin, “Kripto Para ve MerkezBankaları Açısından Dersler” makalesinde kripto paranın ortaya çıkışını,işleyişini, avantaj ve dezavantajlarını anlatıyor.

     21. yüzyılkoşullarında eğitimin niteliğini yükseltmeden temel bilimlerin öncelediğiyüksek teknoloji üretiminde ya da bilgi ekonomisinde başarılı olmak beklenemez.“XXI. Yüzyılda Ekonomik DeğişiminDinamiği: Bilime Dayalı Üretim”de Bayram Ali Eşiyok, tüm ülkelerin nedenyüksek teknoloji üretiminde (kalkınmada) başarılı olamadığı sorusuna çözümönerisi sunuyor. 

     Göçün olasıekonomik etkilerini daha iyi kavramak için Türkiye-Suriye göç sisteminin temelözelliklerini anlatarak başladığı “SuriyeliSığınmacı Göçün Ekonomik Etkilerinin Algılanışı” adlı makalesinde AliBerker, Suriyeli sığınmacı göçün ekonomik etkilerinin kamuoyu tarafından nasılalgılandığını mercek altına alıyor.

     Yener Coşkun, “Konut Piyasası Durgunluğu RasyonelleşmeFırsatı Sunabilir” başlıklı makalesinde konut/inşaat piyasasında birrasyonelleşme yaşanması gerektiğinden bahsediyor; bunun ise makul faiz-vadekoşullarının yeniden oluşması ile mümkün olacağını savunuyor.

     Bir ekonomi içinbüyümenin istikrarlı ve sürdürülebilir olması büyük önem arz eder. İstikrarlıbüyümenin yolu ise, ülkenin ihtiyaç duyduğu yatırımlardan geçer. Canan Özkan veMuhammed İslami Önal, “Neden, Nasıl veNe Kadar Tasarruf Ediyoruz?” başlıklı makaleleri ile, ekonomik büyüme içintasarrufların hayati önemde olduğunu grafiklerle anlatıyorlar.

     Osman Arolat, Refik Durbaş’ın Edebiyat Anılarda Yaşar kitabını, döneme ait örneklerleokuyucuya anlatıyor.

     Selmin Söyü, “FinTech: Fırsat mı yoksa Tehdit mi?”makalesiyle, FinTech’in neden büyük bir ilgiyle karşılandığı sorusunaörneklerle cevap veriyor.

 

Keyifli okumalar dileriz…

Teslimat Bilgileri

En geç 3 Kasım Salı günü Ankara şehrinden kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
en az 75 TL olmalıdır
Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(2)
4 yıldız
(0)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(0)
Ürüne sadece yıldız verilmiş.

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor