KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR
 • KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR

KOYUN DERİSİ FERMUARLI İÇİ KOMPLE TÜYLÜ MEST !NUMARALAR GELMİŞTİR

ESNEK BİLEK İÇİN TEK LASTİK İLAVELİ SEÇENEĞİ İLE ADINIZAFATURALI

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 25 Kasım Pazartesi günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

42,90 TL
32,90 TLKDV
DAHİL
%23 İndirim 10,00 TL Kazanç
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (212)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Marka MEST

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

**  HAFTA İÇİ SAAT 16:30 A KADAR OLAN SİPARİŞLER CUMATESİ 12:00 A KADAR OLAN SİPARİŞLER AYNI GÜN KARGOLANIR.


DEĞİŞİM DURUMUNDA DEĞİŞİM TALEBİ OLUŞTURULUP KAMPANYA KODU İLE GÖNDERİLMESİ GEREKMEKTEDİR.

36-45 numara arası mevcutur.

Kışın rahatlıkla giyebilirsiniz,

KOYUN derisidir v e kürklüdür  ayağınızı sıcak tutar 

Kolaylıkla aşınma yapmaz

NORMAL FERMUARLI KÜRKLÜ MESTİMİZİN YANI SIRA  ESNEK AYAK BİLEK KISMI SIKAN MÜŞTERİLERİMİZE ÖZEL TEK LASTİKLİ SEÇENEĞİMZ BU SENE İLAVE OLMUŞTUR.Mesh Hakkında Genel Bilgi ve Fıkhi Yönü

"Mest" ev içinde giyilen, dışarıda üzerine ayakkabı giyilen yumuşak deriden, hafif kısa konçlu ayakkabı. Abdest için üzerine meshedilebilir. Diğer yandan "mest" sözcüğü; keyifle kendinden geçmiş, sarhoş, "mest etmek"; kendinden geçirmek, çok hoşlanacağı bir şey söylemek veya yapmak, "mest olmak"; kendinden geçmek, sarhoş olmak anlamlarında da kullanılır. Bir fıkıh terimi olarak "mest"; ayak topuklarını örtecek şekilde ayaklara giyilen, belli uzunlukta yola dayanıklı bağsız olarak ayakta durabilecek derecede kalın, suyu hemen içeri çekmeyen deri, keçe gibi maddelerden yapılan bir çeşit ayakkabı. 

Mestler üzerine meshetmek yolculuk halinde bulunan veya mukîm olan kadın-erkek her müslüman için caizdir. Ashab-ı Kiramın ve fakihlerin büyük çoğunluğu bu görüştedir. Hz. Peygamber sallahu aleyhi ve sellemden sahabeden bir topluluğun rivayet ettiği "Mukîm, mestler üzerine bir gün bir gece, yolcu ise üç gün üç gece mesheder" şeklindeki meşhur hadis bunun delilidir. Yine meshin caiz olduğu konusunda sahabenin icmaı olmuş ve onlar bunu uygulamışlardır. Hatta İmam Kerhî mestler üzerine meshi caiz görmeyenin küfründen korkuyorum, demiştir. Hasan el-Basrî de; "Ashab-ı Kiram'dan yetmiş kadarı Resulullah'ı mestler üzerine meshederken gördüklerini bana haber verdiler" demektedir. (es-Serahsî, el-Mebsût, Kahire 1324-3I, I, 97-98; el-Kâsânî, Bedâyius-Sanâyi, Kahire 1327-28/1910, I, 7-8; İbnü'l-Hümâm, Fethu'l-Kadîr, Bulak 1319, I, 126-127; Hadisler için bk. Wensinck, Muccem, Leiden 1943, II, 51-52; VI, 210-214).


Mestler Üzerine Meshedilebilmesi İçin Şu Şartlar Bulunmalıdır; 

1. Mestler, ayağa abdest için ayaklar yıkandıktan sonra giyilmiş olmalıdır. Bir özür sebebiyle ayağa veya sargısına meshedilmiş olması da yıkama hükmündedir. Bu şekilde bir meshten sonra giyilen mestler üzerine de meshedilebilir.

2. Abdestin, cünüplük, hayız ve nifas dışında başka bir sebeple bozulmuş olması gerekir. Mestler ayakta iken cünüplük, hayız ve nifas hali olursa mesh bozulur ve gusül abdesti alındıktan sonra mestler yeniden giyilebilir.

3. Mestler topukları örtmelidir.

4. Mestlerde ayak parmaklarının en küçüğü itibariyle üç parmak sığacak kadar yırtık bulunursa mestler üzerine mesh caiz değildir. Yırtıkların mestin altında, üstünde veya kenarında olması hükmü değiştirmez. Farklı mestlerde ki yırtıklar toplanmayıp bir mestteki yırtıklar toplanır. Mestin birisinde iki parmak diğerinde bir parmak miktarı yırtık bulunması durumunda mesh caizdir. Mestlerden birisinin önünde bir parmak, arkasında bir parmak, kenarında bir parmak miktarı yırtık bulunsa mesh caiz değildir. Meshe engel olan yırtığın kaidesi şudur: Açılıp altını gösteren veya birarada olduğu halde yürüme sırasında açılıp ayağı gösteren yırtık meshe engeldir. Yırtık üç parmak miktarından fazla veya uzun bile olsa açılıp altını göstermiyorsa meshe engel değildir. İçinde deri astarı olan bir mestin yüzü açılırsa veya delik, yırtık dikilmiş ise meshe engel değildir.

5. Mesh mestin üzerine yapılmalıdır. Mestlerin altına mesh edilmez.

6. Mestler üzerine yapılacak meshin farz miktarı, her ayağın ön tarafına rastlayan mestin üzerindeki el parmaklarının en küçüğü ile üç parmaklık yerdir. Meshin ayak parmaklarının ucundan yukarıya doğru yapılması sünnete uygun bir meshtir. Ancak mestin üzerine su dökmek, mesti sünger, bez gibi bir şeyle ıslatmak, mestin üstüne, enine olarak veya meshe mestin koncundan başlamak da yeterli olur. Ancak bu şekildeki meshetmeler sünnete uygun düşmez.

7. Mestler onikibin adım kadar peşpeşe yol yürünebilecek derecede dayanıklı ve sağlam olmalıdır.

8. Ayakların ön kısmında en az üç parmak miktarının mevcut olması şarttır.

9. Mestler bağlanmaksızın ayaklar üzerinde kendi başlarına durabilmelidir.

10. Mestler suyu altına geçirmemelidir.

11. Mestler, içindeki ayakları gösterecek şekilde şeffaf olmamalıdır (es-Serahsî, a.g.e., I, 99-101; el-Kâsânî,

a.g.e., I, 9-12; İbnü'l-Hümâm, a.g.e., I, 128-134; Tahtâvî, Hâşiye Alâ Merâkıl-Felâh, İstanbul 1985, s. 103-105; el-Fetâva'l-Hindiyye, Bulak 1315, I, 32-34).

Mesh süresi mukîm olanlar için bir gün bir gece, yolcular için ise üç gün üç gecedir. Meste niyyet şartı yoktur. Mestler üzerine mesh eller ıslak bir şekilde sağ el parmaklarının sağ mest, sol el parmaklarının sol mest üzerine yatırılıp ve parmakların araları açık bir şekilde mestin ucundan ayak bileğine doğru çekilmek suretiyle yapılması sünnete uygun olanıdır. Mesh süresi abdestin bozulduğu andan itibaren başlar. Meselâ öğle namazı vakti şartlarına uygun olarak mest giyilmiş ve abdest ikindi vakti bozulmuş ise müddet ikindiden itibaren başlar. Soğuktan ayağının donacağından korkan kimse mesh süresi dolsa bile meshetmeye devam eder. Abdestli iken mesh süresi dolan kişinin mestlerini çıkarıp sadece ayaklarını yıkaması yeterli olup yeniden abdest alma şartı yoktur. Mukîm iken mesh müddeti tamamlanmadan sefere çıkan kişi sefer süresi tabi olur. Seferde olan kişi bir gün bir gecelik süresi doldurur ve mukîm olursa mesh süresi dolmuştur. Mesh süresi dolduktan sonra yolculuğa çıkan kişi mestlerini çıkarır ve abdest alarak mestlerini yeniden giyer (es-Serahsî, a.g.e., I, 98-99,103-104; el-Kâsânî, a.g.e., I, 8-9; İbnü'l-Hümam, a.g.e., 130-131; el-Fetâvâ'l-Hindiyye, I, 33-34, 36; Molla Hüsrev, Dürerü'l-Hukkâm, İstanbul 1979, I, 35; Tahtâvî, a.g.e., s. 105).

Meshi Bozan Şeyler;

Abdesti bozan her şey meshi de bozar. Bu yüzden, süre henüz bitmemiş ise, yeniden alınacak abdestte mestlere veya sargılara yeniden mesh yapılır.

Aşağıdaki durumlardan dolayı da mesh bozulur:

1. Mesh süresinin dolması. Süre dolduğunda abdest yoksa mestler çıkarılıp yeni bir abdestle giyilir. Eğer kişi abdestli olduğu halde mesh süresi dolmuş ise sadece ayaklarını yıkar ve mestleri giyer.

2. Mestlerin birisinin veya ikisinin ayaktan çıkması. Birisi çıktığında diğerini de çıkarıp abdest almak veya abdestli ise ayakları yıkayıp tekrar giymek gerekir. Ayağın mestin koncuna kadar çıkması tamamen çıkması demektir.

3. Mest içinde ayaklardan birine çoğu ıslanacak şekilde su isabet etmiş olması.

4. Guslü gerektiren cünüplük ve hayız, nifas hali.

5. Ayak parmaklarının en küçüğü itibariyle 3 parmak sığacak kadar yırtığın meydana gelmesi (el-Kâsânî, a.g.e., I, 12-13; İbnü'l-Hümâm, a.g.e., I, 134-135; Molla Hüsrev, a.g.e., I, 37; Tahtâvî, a.g.e., s. 105-107; el-Fetâvâ'l-Hindiyye, I, 34-35).
 
**    RESİMDEKİ ÜRÜNÜN AYNISI GELECEKTİR.
 
** ÜRÜNLERİMİZ TÜM TÜRKİYE'YE ÜCRETSİZ KARGO İLE GÖNDERİLECEKTİR.İLANDA BELİRTİLEN ÜCRETİN HARİCİNDE BİR ÜCRET ALINMAMAKTADIR. 
 
**  MODABİEN MAĞAZASI İNTERNET SATIŞ YETKİ BELGESİNE  SAHİP RESMİ BİR 
FİRMADIR.
 
  **   ÜRÜNÜN BEĞENİLMEMESİ DURUMUNDA 7 GÜN İÇERİSİNDE DEĞİŞİM VE İADESİ KABUL EDİLMEKTEDİR. ( ÜRÜNÜN GÖNDERDİĞİMİZ GİBİ GELMESİ GEREKMEKTEDİR.KULLANILMIŞ ÜRÜNÜN İADESİ KABUL EDİLMEMEKTEDİR. )
 

Teslimat Bilgileri

En geç 25 Kasım Pazartesi günü kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
en az 75 TL olmalıdır
Ürün Notu: 4.5 Yıldız
5 yıldız
(164)
4 yıldız
(30)
3 yıldız
(10)
2 yıldız
(2)
1 yıldız
(6)
En Yeni Yorum

Ürün gayet iyi ince bi yapısı var ve ayakta kaba durmuyor yormuyor tavsiye ederim.

Emre Ağırman
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • Emre Ağırman - 20.11.2019
  Memnunuz

  Ürün gayet iyi ince bi yapısı var ve ayakta kaba durmuyor yormuyor tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • emre can ay - 19.11.2019
  Kalitesi yeterli

  Parasının hakkını veren bir ürün, daha fazla para vermeye gerek yok. Babaannem çok memnun kaldı gerisi önemli değil :)

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 19.11.2019
  Beğendim........

  Kış aylarında işinizi kolaylaştırır. Çok rahat ve içi çok sıcak.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Metin Pamukçu - 12.11.2019
  Güzel Ürün, fiyat makul

  Güzel Ürün, fiyat makul.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 11.11.2019
  çok güzel

  aile boyu aldık herkes çok memnun

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 06.11.2019
  hızlı kargo

  on numara beş yıldız

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 25.10.2019
  Orjinal kürklü Koyun derisi

  Uygun fiyatlı Orjinal Kürklü Koyun derisi mest. Satıcı güvenilir. Aldığım gün kargoya verdiler. 1 günde teslim edildi. İçi kürklü, giye giymez fark ediyorsunuz. Kışın sıcak tutacaktır İnşallah. Deri malzemeside kaliteli ve koyun derisinin yumuşak olmasından dolayı giyildiğinde rahat ettiriyor.Mağazaya Teşekkürler.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 24.10.2019
  Kalite olarak tavsiye ediyorum

  Ürünü begendigin kaliteli ürün

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 01.10.2019
  Kaliteli ürün ama numara +1 büyük alınmalı

  Sol ve sağ ayak arasında farklılık vardı. Evde iki kişi de 43 numara giydiğimiz için. Sol ayak ikimizde de sıktı. Ama gerçek koyun derisi ve kaliteli bir ürün

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 18.04.2019
  Güzel

  İçi tüylü dışı deri gayet güzel

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor