Solucan Gübresi EkosolFarm 1 KG.

Solucan Gübresi EkosolFarm 1 KG.

Hobi Bitkileriniz için Organik Solucan Gübresi

Teslimat Bilgisi : Ücretsiz Kargo En geç 22 Ocak Salı günü kargoya verilir.

Gönderim süresi, ürünü satışa sunan Mağaza tarafından belirlenir.

20,00 TL
12,00 TLKDV
DAHİL
%40 İndirim 8,00 TL Kazanç
Hemen AL Sepete Ekle
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Ürün Bilgileri

 • Taksit Seçenekleri

 • Ürün Yorumları (28)

 • Soru ve Cevap

Ürün Özellikleri

Marka Ekosol

Fiyat Takibi

Ayrıntılar

EkosolFarm %100 Organik Saksı ve Bahçe Gübresi 1 Kg.


Silindir Pratik Ambalajda - Granül (Katı) Formda 1 Kg. 

 

 

EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®  bahçe ve balkon sebzeciliğinde, meyvelerde, bahçe çiçeklerinizde ve çim alanlarınızda, evlerinizdeki yapraklı, çiçekli tüm süs bitkilerinizde güvenle kullanabileceğiniz bir gübredir. 


  EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi 'nin yakma özelliği olmadığı için, tüm uygulamalarda, toprak, torf vs. ile karıştırmaya gerek duymadan, tohumdan fide yetiştirmeye kadar doğrudan kökle temas ettirerek güvenle kullanabilirsiniz. 

 

Solucan Gübresi (Vermikompost) Nedir?

Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen,  EkosolFarm %100 Organik Sıvı Solucan Gübresi  sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresindeki hastalıklara karşı direnç sağlar.

 

Solucanların sindirim sisteminde, çok sayıda bitkiye yararlı mikroorganizmalarazot fikse eden bakteriler, mikorizal mantarlar, doğal büyüme hormonları, amino asitler, enzimler, toprak kaynaklı patojen (hastalık yapan) mikroorganizmalara karşı etkili 40'tan fazla antimikrobiyal etki gösteren madde bulunur.

 

Bitkilerde sağlıklı ve hızlı gelişim sağlayan makro, mikro, iz elementlerden oluşan bitki besinlerini içerir.

 

Topraktaki alınamayan bitki besin elementlerini alınabilir forma dönüştürür. Ürün miktarında artış sağlar.

 

EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® nin gerek Katı (granül), gerekse Sıvı formülasyonlarının topraktan ve yapraktan uygulamaları ile önemli bitki hastalık etmeni fungus (mantar) ve bakterilerin oluşturduğu bakteriyal ve fungal hastalıklara karşı önleyici etki göstererek  bitkiyi hastalıklara karşı korur. 


Bitki hücre duvarlarının kalınmaşmasını sağlayarak, emici tip ağız yapısına sahip böceklerin (meyve sinekleri, aphids vs.) bitki dokusunu delerek bitki özünü içmesini engelleyerek zararlarına karşı bitkiyi korur.

 

Kompostlaşmış biyotik etmenlerin Solucan Gübresinde bulunması sebebiyle bitkinin büyümesine etken olan proteinli (azotlu) bileşikler içerir.

 

İşte MucizeninTanımı Budur!

Hem mikroorganizmalar, hem enzimler, hem bitki besin elementleri, hem de Sölom Sıvısı sayesinde; toprağı organik maddece zenginleştiren, pH dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenleyen, fiziksel yapısını iyileştiren,  EkosolFarm % 100 Organik Solucan Gübresi®  sayesinde dirençli, kaliteli ürünler elde edilir.


Nasıl Kullanabilirim? 


* Balkon bahçeciliğinde ;

Sebze ve meyve saksılarınıza , saksı toprak yüzeyi kadar alana ince bir kat serpilerek, toprakla karışması sağlanıp, sulanır. 

 

 * Tüm yapraklı, çiçekli süs bitkileriniz için;  

Saksı toprak yüzeyi kadar alana ince bir kat serpilerek, toprakla karışması sağlanıp, sulanır. 

 

* Sebzelerinizi dikerken;  Fide çukuruna 1 avuç kadar (yaklaşık 50 gr.) veya Meyve ağaçlarınızı dikerken; fidan çukuruna 4 avuç kadar (yaklaşık 200 gr.) direk kök ile temas edecek şekilde uygulanır. Toprakla kapatılıp sulanır. 

 

 * Yetişkin sebze ve meyvelerinizde;  

Yaprak iz düşümü hizasını (gölge çapı) yani kök bölgesini 10-15 cm. derinliğinde çapalayarak, çapalanan toprağın üzerini kapatacak şekilde, çap=1 kg. ölçeğinde uygulanır. Üzeri toprak ile örtülüp, sulanır. Örn: Gölge Çapı 2 metre bir ağaç için 2 kg. 

 

EkosolFarm Solucan Gübresi®  %100 Organik Gübre olduğu için, dilediğiniz tekrarda uygulanabilir. 

 

Senede en az 2 kez uygulanması bitki sağlığı ve gelişimi için önerilir. 

 

EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®  Hobi Bahçeciliği için özel tasarlanmış 1 Kg. Ambalajı, kullandıktan sonra saklanabilir kapak tasarımına sahiptir. 

 

Ürünü kullandıktan sonra pakette kalan miktarı 2 sene boyunca saklanabilir ambalajında muhafaza edebilirsiniz. 

Mucizevi Solucanlardan  İki Tür Gübre Üretilir;

1- Worm Casting /Solucan Gübresi:
%100 Solucan Gübresi olarakta tanımlanabilir. Nasıl ki büyükbaş hayvanların dışkısına doğrudan gübre diyorsak, solucanın dışkıladığı maddeye de gübre denmektedir.  Solucanlara verilen mamanın, %100'ünün solucanların sindirim sisteminden geçtiği, doğrudan dışkıladığı, içinde sindirim sisteminden geçmemiş herhangi bir madde kalmamış ürüne  Solucan Gübresi - Worm Casting  denir. 

2- Solucan Humusu / Vermikompost / Worm Humus:

Solucanlarla mamanın bir arada kaldığı süreye bağlı olarak, içerisinde solucan gübresinin de olduğu, ancak Solucanlara verilen mamanın   %100 olarak solucanların sindirim sistemin geçmemiş,   içinde diğer ayrışmış ve ayrışmamış maddelerinde olduğu   kompost karışımıdır.   Bu nedenle elde edilen son ürün sadece solucan dışkısı olmamakta, üretim süresine bağlı olarak   %40-%60   oranında solucanların sindirim sisteminden geçmemiş mama veya büyükbaş hayvan dışkısı içermektedir. Bu sebeplerden dolayı bu ürüne   solucan humusu, solucan kompostu veya vermikompost   denilir.   Verm : Solucandan gelen;   Kompost   : Solucan dışı ayrışmış maddelerden gelen anlamında kullanılmaktadır. Bu nedenle ikisinin bir arada olduğu bu maddeye   vermi-kompost   adı verilir.

 

NEDEN EKOSOLFARM  ORGANİK %100 SOLUCAN GÜBRESİ®

Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş.  Türkiye'de  Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucanları ile TarımBakanlığı kontrollü ve Organik Sertifikalı Organik  %100 Solucan Gübresiüretimi yapan tek kuruluştur.

Kurulduğu  2005  yılından bu yana  sadece Organik Solucan Gübresi  üretimi yapan  Ekosol Tarım ve Hayvancılık A.Ş., sahip olduğu  Eisenia Foetida Kırmızı Kaliforniya Solucan sayısı ve üretim kapasitesi ile Türkiye'nin Solucan Gübresi üretiminde en büyük kuruluşudur.

Üretimde süreklilik esasına dayanan  EkosolFarm  Organik %100 Solucan Gübresi®  üretim modeli çerçevesinde  2005  yılından bu yana üretilen her ürününde sabit içerik değerleri taşımaktadır.


Bu sayede Türk çiftçisi 
EkosolFarm  Organik %100 Solucan Gübresi® ni kullandığı tüm dönemlerde aynı güçlü etkiyi yakalayabilmektedir.

EkosolFarm  Organik %100 Granül Solucan Gübresi®ve  EkosolFarm  Organik %100 Sıvı Solucan Gübresi® ürünlerinin tüm Ar-Ge çalışmalarını kendi bünyesinde bulunan mühendisleri ve danışman akademisyenleri ile tamamlamış, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yetkilendirdiği Ceres Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşu tarafından Organik Tarım'ın esaslarına dair yönetmelik çerçevesinde uygunluğu onaylanmış  Türkiye'nin ilk Organik Solucan Gübresi'dir. 
Ayrıntılı Bilgi İçin: www.ekosol.com.tr

 


 


  EKOSOLFARM %100 ORGANİK SOLUCAN GÜBRESİ SERTİFİKALAR

5262 sayılı "Organik Tarım Kanunu" gereğince , sertifikalandırılmamış ürünlerin ve organik olmayan tarımsal ürünlerin organik ürün adı altında satışının yapılması yasaktır.

Organik ürünlerin satışında ürün sayfasında, sertifikalara ilişkin bilgi verilmesi zorunludur.

 
EkosolFarm® Türkiye"nin en büyük Solucan Gübresi üretim kuruluşu Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. A.Ş. tescilli markasıdır.

 

 

 

EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® 
T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, 29.03.2014 tarihli ve 28956 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmelik gereği tescil ve lisans belgesi düzenlenmiştir.
Lisans No: 1304 Tescil No: 9225

     

  EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi® 
Ekosol Tarım ve Hayvancılık San. Tic. AŞ. tarafından,
T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'nce 24.12.2011 tarihli ve 28152 sayılı İnsan Tüketimi Amacıyla Kullanılmayan Hayvansal Yan Ürünler Yönetmeliğine uygun üretilmiştir.
Çalışma İzin Numarası: TR-45-OG-002
     

  EkosolFarm %100 Organik Solucan Gübresi®
T.C. Gıda ve Tarım Bakanlığınca
 düzenlenen 
18 Ağustos 2010 tarihli Organik Tarımın Esasları ve Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik'e uygunluğu,
TR-OT-35 yetki numaralı CERES Kontrol ve  Belgelendirme Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır. 
Sertifika No: 
TR-OT-35 / İ-678 / 2017 / 001 / 107
 
     
 

EkosolFarm Worm Fertilizer®
CERES GmbH confirms that EkosolFarm® Vermicompost Fertilizer can be used in organic farming according the following standarts.
EkosolFarm Vermicompost Fertilizer®  REG. (EC) 889/2008 (ANNEX I) .NOP (§205.105)

     
   


Teslimat Bilgileri

En geç 21 Ocak Pazartesi günü kargoya verilir.

İade / Değişim Bilgileri

 • n11.com’dan satın aldığınız ürünler için cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.* İade Sürecini Gör
 • Farklı bir model, beden veya renkle Ürün Değişimi yapabilirsiniz.
 • Ürünü mağazaya ücretsiz göndermek için mağazanın anlaşmalı kargo firmasını tercih edin.
 • Ürünle ilgili bilgi almak için Mağazaya Soru Sor alanından mağazayla iletişime geçebilirsiniz.

*Cayma Hakkı Kullanımı ve İade Şartları, 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine tabidir.

Taksitli alışveriş için sipariş tutarı
en az 75 TL olmalıdır
Ürün Notu: 5 Yıldız
5 yıldız
(26)
4 yıldız
(1)
3 yıldız
(0)
2 yıldız
(0)
1 yıldız
(1)
En Yeni Yorum

Ürünü daha önce bir arkadaşım vasıtasıyla kullanmıştım. Kutusu kullanım kılavuzu ile çok kaliteli bir ürün.

kazim yurekli
Tüm yorumlar gösteriliyor. Tüm yorumları gör
 • kazim yurekli - 04.09.2018
  Daha önce kullanmıştım

  Ürünü daha önce bir arkadaşım vasıtasıyla kullanmıştım. Kutusu kullanım kılavuzu ile çok kaliteli bir ürün.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 07.06.2018
  Tesekkur ederim

  Evet daha oncede kullandigim bildigim bir urun. Tavsiye ederim

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • burkay kablan - 28.05.2018
  Hızlı kargo başarılı ürün

  Ürünü daha yeni aldığım ve deneme imkanım olmadığı için şimdilik sonuçları hakkında yazamıyorum ama başarılı ve iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • hüseyin günden - 03.05.2018
  ...

  Hızlı kargo , özenli paketleme, güzel ürün teşekkürler

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • can zaimoglu - 03.04.2018
  kalite&performans

  süper ötesi malzeme ve kalite

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 24.12.2017
  Solucan gübresi denemesi

  Henüz sonuçlarını görecek kadar zaman geçmedi. Ancak ürün çok güzel paketlenmiş şekilde ulaştı. Kokusu yok. Saklaması kolay. Amatör saksı işleri için ideal duruyor.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 23.12.2017
  Güzel

  Güzel ürüne benziyor yine de nasıl olduğunu zaman gösterir.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • Naim Gökhan MUTLU - 16.11.2017
  Teşekkürler

  Hızlı gönderi için teşekkürler , sorunsuz teslim aldım. Ayrıca çanta hediyeniz için de çok teşekkür ederim.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • n11.com üyesi - 13.09.2017
  her sene alırım müthiş etkili

  2 günde elime ulaştı.çanta hediyesi için burçin hanıma teşekkürler.kutu tasarımı çok orjinal.ürün üretim tarihi ağustos 2017.bence daha iyi bir solucan gübresi üreten firma yok.gerçekten fide yada tohum aşamasında gübrelerseniz 3 katı ürün alıyorsunuz.ben deneyen biri olarak söylüyorum.her topraksevere tavsiyemdir.

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?
 • hüseyin günden - 04.05.2017

  ilgili satıcı hızlı kargo. Teşekkürler

  Bu yorumu faydalı buldunuz mu?

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Mağazaya Sor