Promosyon Baştan Başa Balkanlar Turu

Baştan Başa Balkanlar Turu 7 Gece 8 Gün

1.875,30 TLKDV
DAHİL

'den başlayan fiyatlarla

Bu üründen 50 TL Worldpuan kazan! Yapı Kredi Cüzdan ile 75TL Worldpuan kazan! Detay
 • ORİJİNAL ÜRÜNE
  %100 DESTEK
 • ÖDEME
  KORUMA SİSTEMİ
 • İNTERNETTE
  GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
 • Tur Programı

 • Ek Hizmetler

 • İptal İade Koşulları

 • Taksit Seçenekleri

 • Soru ve Cevap

1. Gün: İstanbul-Priştina-Üsküp

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali GEZİMOD Kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 13.00’da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben,  Pegasus Havayolları ile Üsküp’e saat 16.00’da hareket ediyoruz. Üsküp’e yerel saat ile 15.30’da varışımız gerçekleşiyor. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. Yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için bir saat serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Üsküp otelimizde. 
Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra, serbest)

Akşam Yemeği: Akşam otelimizde(tur ücretine dahil)

Para Birimleri : Euro, Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar ) Rota: Priştina - Üsküp

Otele Giriş Saati: 20:00

 


2. Gün: Üsküp-Tetovo-Ohrid

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüzle otelimizden ayrılarak Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek  Matka turuna katılabilirler.(Ekstra 10€) İlk olarak yolumuzun üzerinde bulunan Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Ohrid kentine varış. Varışımızla birlikte  Ohrid şehir turumuz başlıyor. Yürüyerek yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’teki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma amfi tiyatroCar Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Ohrid gölünde ekstra olarak düzenlenecek Tekne turumuz başlıyor .(Ohrid Tekne Turu 10€)  Ardından otele varışımızla birlikte odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme  Ohrid otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran(ekstra serbest)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahildir.)
Para Birimleri: Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar )
Rota:  Üsküp -  Ohrid
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 180 km
Otele Giriş Saati: 19:00


3. Gün: Ohrid-Resne-Bitola

Otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zamanımız oluyor. Dileyen misafirler ekstra düzenlenecek  Sv. Naum – Resne – Bitola  turuna (55€) katılabilirler. Otel önünden hareketle turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından  Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’iİshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından  Ohrid’e hareket ediyoruz. Geceleme  Ohrid otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Akşam Yemeği : Ekstra olarak alınacak dileyen misafirler Makedon Gecesi Turu’na katılabilir.
Yerel Restoran(ekstra serbest)
Para Birimleri : Denar ( Ortalama Kur 1 Euro : 61 Denar )
Rota:  Ohrid, Sv. Naum, Resne, Bitola
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 150 km
Otele Giriş Saati: 19:00


4. Gün: Ohrid-Tiran

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Arnavutluk’un başkenti  Tiran’ a doğru yola çıkıyoruz. Tiran’a varışımızla birlikte panoramik Tiran turumuz başlıyor. Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey CamiiSaat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zamanımız oluyor. Toplanılacak saatle beraber otelimize transferlerimiz gerçekleşiyor. Geceleme ve akşam yemeği  Tiran otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. (Tur ücretine dahil)
Para Birimleri : Lek ( Ortalama Kur 1 Euro : 137 Lek )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 135 km
Otele Giriş Saati:  19:00


5. Gün: Tiran-Kotor-Budva-Trebinje

Otelimizde alınacak sabah kahvaltısının ardından  Tiran’dan ayrılıp Karadağ’a doğru yola çıkıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem  St Stefan’ıpanoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva oluyor. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından  Karadağ’ da son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad’da ( Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Trebinje’deki otelimize transferlerimiz gerçekleşiyor. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Dubrovnik Akşam Turuna katılabilirler. (Bu tura katılabilmek için misafirlerin yeşil pasaport sahibi veya geçerli kullanılabilir Schengen vizesi ya da Hırvatistan vizesi  olması gerekmektedir.) Turumuz sırasında Dubrovnik Şehrini akşam panoramik olarak keşfetmeye başlıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacaktır. (Tur ücretine dahil)
Para Birimleri : Euro,
Rota:  Tirana – Budva – Kotor – Trebinje
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 276 km
Otele Giriş Saati: 19:00


6. Gün: Trebinje-Mostar-Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Bosna Hersek’in  Mostar şehrine doğru yola çıkıyoruz.  Mostar’a varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusutarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna-Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlıorduları tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Turumuzun bitişi ile Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz.  Saraybosna’da otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Boşnak gecesine katılabilirler.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. 
Öğle Yemeği: Yerel Restoran
Akşam Yemeği: Ekstra alınacaktır (Dileyen misafirler Boşnak Gecesi Turuna katılabilir)
Para Birimler: Bosna Markı ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Bosna Markı ), Hırvat Kunası
( Ortalama Kur 1 Euro : 7.49 Kuna )
Rota:  Trebinje – (Dubrovnik) – Mostar - Saraybosna
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 299 km
Otele Giriş Saati:  19:00


7. Gün: Saraybosna-Belgrad

Otelde alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp  Saraybosna şehir turuna başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra  Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Belgrad’a varışımızla birlikte otelimize yerleşme. Dileyen misafirler rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra serbest)
Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır(Dileyen Misafirler Sırp Gecesi Turuna katılabilir)
Para Birimleri: Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 123 Dinar )
Rota:  Saraybosna - Belgad
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 294 km
Otele Giriş Saati:  19:00


8. Gün: Belgrad-İstanbul

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik

Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan  Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte Havalimanı’na transfer.  Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferiyle saat

15.45’de İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a 19.30’da varış ve turumuzun sonu. Bir başka GeziMod turunda görüşmek dileği ile..

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir. Öğle Yemeği: Yerel Restoran (ekstra serbest)

Para Birimleri: Dinar ( Ortalama Kur 1 Euro : 123 Dinar ) Rota: Belgrad - İstanbul

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Pegasus Havayolları  tarifeli seferi ile uçak biletleri, havalimanı vergisi
• Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
• 3* ve 4* otellerde 7 Gece konaklama
• Gümrük Vergileri 
• Sabah kahvaltıları
• 4 Akşam yemeği
• Programda belirtilen panoramik turlar

1618 Nolu Turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

• Programda ekstra olduğu belirtilen turlar
• Her türlü kişisel harcamalar
• Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)
• Seyahat Sağlık Sigortası (65 Yaşa Kadar 20€ 65 Yaş Üstü 40€)

• İptal İade Sigortası (11 İş Günü Kalana Kadar %100 İade) (25€)

Promosyon turlarda iptal ve iade yoktur. Diğerturlarda,katılımcıdan1aykalaya kadar yapılan iptallerde %35 caymabedelikesilir.İptalgüvencepaketi alan misafirler tur kalkış tarihinden11 işgünükalayakadar iptaledebilir. *İptal güvencepaketihakkındaSeyahatdanışmanınızdan bilgi alabilirsiniz.
Taksit Akbank Garanti Bankası Finansbank Türkiye İş Bankası Türkiye Halk Bankası Yapı Kredi
3
625,10 TL
1.875,30 TL
625,10 TL
1.875,30 TL
625,10 TL
1.875,30 TL
625,10 TL
1.875,30 TL
625,10 TL
1.875,30 TL
625,10 TL
1.875,30 TL
5 -
375,06 TL
1.875,30 TL
398,58 TL
1.992,88 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
375,06 TL
1.875,30 TL
393,64 TL
1.968,20 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
- -
6
312,55 TL
1.875,30 TL
328,03 TL
1.968,20 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
312,55 TL
1.875,30 TL
326,02 TL
1.956,09 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
312,55 TL
1.875,30 TL
328,03 TL
1.968,20 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
312,55 TL
1.875,30 TL
326,02 TL
1.956,09 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
9
220,05 TL
1.980,46 TL
221,43 TL
1.992,88 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
208,37 TL
1.875,30 TL
217,34 TL
1.956,09 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
227,13 TL
2.044,15 TL
221,43 TL
1.992,88 TL
220,05 TL
1.980,46 TL
221,43 TL
1.992,88 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
12
168,18 TL
2.018,19 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
-
166,07 TL
1.992,88 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
176,01 TL
2.112,06 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
170,35 TL
2.044,15 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
168,18 TL
2.018,19 TL
Sadece ticari kartlar için geçerlidir.
Ödeme seçeneklerine göz at tıklayın
Peşin fiyatına taksit seçeneği
Ticari kredi kartlarına özel taksit seçeneği

Ürünle ilgili daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Acenteye Sor